تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۱ تير ۱۴۰۳

مسمومیت مرموز ۲۶۰ رضوانشهری در یک روز | تحقیقات وزارت بهداشت گیلان آغاز شد

همزمان با مسمومیت مرموز ۲۶۰ نفر در شهرستان رضوانشهر گیلان تحقیقات برای یافتن علت این حادثه ادامه دارد.

مسمومیت

رویداد۲۴ ایران نوشت: دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش شمار مسمومیت شهروندان رضوانشهری به ۲۶۰ نفر گفت: تمام مراجعه‌کنندگان پس از ارائه مراقبت‌های درمانی با حال خوب مرخص شدند.

این افراد از ساعت ۱۱ صبح شنبه با علائم تهوع، استفراغ و دل‌پیچه به مراکز دولتی و خصوصی این شهرستان مراجعه کردند، اما تاکنون هیچ بیماری در اثر این علائم در مراکز درمانی شهرستان و استان بستری نشده است.

اقدام لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی دستگاه‌های مسئول شهرستان رضوانشهر برای بررسی موضوع، شناسایی منشا بیماری و اقدامات بهداشتی و درمانی لازم انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: قرار است تا شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر سریع نسبت به بررسی‌های اپیدمیولوژیک برای پیدا کردن علت احتمالی از طریق سنجش آب شرب شهرستان از نظر آلودگی میکروبی و میزان کلر باقی مانده آب اقدام کند. تیم بهداشتی رضوانشهر در محل مرکز بهداشت و بیمارستان و تیم درمانی در بیمارستان شهرستان در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

مسمومیت ارتباطی با آب شرب ندارد

شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز در زمینه انتشار مطلب «مسمومیت جمعی از شهروندان رضوانشهری» اعلام کرد: بلافاصله پس از نشر این خبر بازدید مشترک همکاران واحد کنترل کیفیت و اداره بهره‌برداری آب امور آب و فاضلاب رضوانشهر با کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت رضوانشهر از وضعیت کیفیت آب شرب شبکه توزیع مناطق اعلام شده همراه با انجام آزمون‌های کلرسنجی، کدورت سنجی و سایر بررسی‌های میدانی انجام و صورت جلسه شد. وضعیت کیفیت آب شرب از نظر کلر باقی مانده، کدورت، رنگ و بو مطلوب گزارش شده و هیچ ارتباطی بین وقوع حادثه و مصرف آب شرب شبکه توزیع وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: جزئیات ماجرای آلودگی محلول‌های تزریقی دیالیز | مسمومیت آلومینیومی جان ۱۰ بیمار را گرفت


بر اساس بررسی‌های انجام شده در سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ و گزارش‌های بهره برداری هیچ حادثه کیفی در خصوص اختلال در روند گندزدایی و بروز شکستگی در شبکه توزیع طی روز‌های اخیر گزارش نشده است و به منظور حصول اطمینان از روند مطلوب بودن کیفیت آب شرب، شست و شوی شبکه توزیع مناطق مورد نظر انجام و کلر باقی مانده در محدوده استاندارد افزایش یافت.

لازم به ذکر است که نمونه برداری مجدد و کلرسنجی ساعت پنج صبح یکشنبه نیز حاکی از مطلوبیت کلر باقی مانده آزاد در تمام نقاط شبکه توزیع است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما