تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۶۷۳ نظر

آیت الله خلخالی که بود و چه کرد؟

کمتر کسی است که با نام آیت الله شیخ صادق خلخالی آشنایی نداشته باشد. او پس از به ثمر رسیدن انقلاب به فرمان آیت الله خمینی به عنوان اولین حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب در سراسر کشور منصوب شد. اعدام‌های دوره خلخالی از جمله کارهایی است که نام او را بر سر زبان انداخت.

آیت الله خلخالی

رویداد۲۴ محمد آیتی: کمتر کسی است که با نام و آوازه آیت الله شیخ صادق خلخالی آشنایی نداشته باشد. او پس از به ثمر رسیدن انقلاب به فرمان آیت الله خمینی به عنوان اولین حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب در سراسر کشور منصوب شد و به محاکمه سران رژیم پهلوی پرداخت و آن‌ها را به جوخه‌های اعدام سپرد.

اولین کسانی که در دادگاه او محکوم به اعدام شدند، عبارتند از: ارتشبد نصیری رئیس ساواک، سپهبد رحیمی فرماندار نظامی تهران، ناجی فرماندار نظامی اصفهان، خسرو داد فرمانده هوا نیروز و ۲۰ تن دیگر... که در شب ۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۷ در پشت بام مدرسه رفاه تهران تیرباران شدند. سپس محاکمه و اعدام امیرعباس هویدا نخست وزیر و دیگر سرسپردگان رژیم شاه و اشرار و قاچاقچیان موادر مخدر و سرکوبی غائله ­های کردستان و گنبد و خوزستان را در اوایل انقلاب به عهده داشت.

بیوگرافی آیت الله خلخالی

نام: محمد صادق / نام خانوادگی: صادقی گیوی / تاریخ تولد: ۱۳۰۵ محل تولد: شهرستان خلخال. آیت الله حاج شیخ محمد صادق گیوی، مشهور به خلخالی در گیوی از توابع خلخال در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات آغازین خود را در زادگاهش شروع کرد. پس از اخذ ششم ابتدایی جهت تحصیل علوم حوزوی به اردبیل رفت. یکسال در مدرسه حاج ملا­ابراهیم مشغول تحصیل بود و بعد به دستور پدرش به حوزه علمیه قم رفت و در آنجا با آقا مصطفی خمینی آشنا شد. وی پس از تکمیل تحصیلات سطوح مقدماتی و عالی و فلسفه، به درس خارج پرداخت. وی به مدت ۱۴ سال در درس امام خمینی شرکت جسته و اصول را دو دوره و نیم و فقه را از اول طهارت تا حدود و سپس مکاسب بیع را خوانده است.

آیت الله خلخالی قبل از انقلاب

شروع فعالیت­های سیاسی خلخالی، از زمان تبعید امام خمینی بوده است. وی در همان سال تبعید امام، به زندان افتاد. بعد از آزادی یکسال به انارک یزد، دو سال به رودبار تبعید شد. او بعد از پایان سال های تبعید تا شهادت مصطفی خمینی در مقابله با حکومت پهلوی به نوبه خود نقشی را بازی کرد. بارها از طرف حکومت پهلوی به شهرهای مختلفی تبعید شد. چهار ماه به رفسنجان، دو ماه به لار فارس، چهار ماه به بانه و چهار ماه به بندرلنگه. پس از آنکه آیت الله خمینی به فرانسه هجرت کرد وی بیست روز در نوفل لوشاتو ماند.

آیت الله خلخالی بعد از انقلاب

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بنا به فرمان آیت الله خمینی محاکمه سران رژیم پهلوی را به عهده گرفت هرچند که به گفته خودش اول با امام مخالفت کرد و گفت نمی­ خواهم در تاریخ از من به عنوان جلاد یاد شود ولی با تاکید امام این مسئولیت را پذیرفت.

وی در مشاغل و سمت­‌هایی چون: حاکم شرع دادگاه­های انقلاب اسلامی (خوزستان)، سرپرست کمیته مبارزه با مواد مخدر، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دوره اول، دوم و سوم، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان دوره اول (هرچند که ایشان در مجلس شورای اسلامی دوره چهارم و دوره دوم مجلس خبرگان رهبری به دلیل عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام، توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.) و همچنین تدریس دروس خارج فقه برای جمعی از طلاب را به عهده داشت.

آیت الله خلخالی که بود و چه کرد؟

تفکرات آیت الله خلخالی

آیت الله خلخالی در اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری از حامیان بنی صدر بود و خیلی سریع خط خود را از او جدا کرد. او یکی از منتقدین اصلی آیت الله سیدکاظم شریعتمداری بود و او را بارها و بارها مرجع دربار و سرسپرده حکومت پهلوی خطاب می­ کرد. همچنین آیت خلخالی بسیاری از نابسامانی­های اوایل انقلاب را از چشم دولت موقت می­ دید.

او در خاطرات خود از پروژه جلوگیری از آوردن جنازه رضاخان به حرم حضرت عبدالعظیم می­ گوید. او اشاره می­ کند که به سمت فدائیان اسلام گرائیده شد و فدائیان اسلام به دنبال جلوگیری ورود جنازه رضاخان به سمت حرم بودند که نتوانستند به نتیجه برسانند، اما بنده با کمک دوستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مقبره سخت و سنگین را در طی چند روز انرژی طاقت فرسا نیست و نابود کردیم، هرچند که خیلی­ ها به دلایل مختلف مخالف این موضوع بودند.

یکی از مهمترین و جنجالی­ ترین دادگاههای او محاکمه امیرعباس هویدا بود. خلخالی برخلاف بسیاری از انقلابیون اعتقاد داشت کسانی که در رژیم پهلوی کار مهمی به دست داشتند باید اعدام شوند. برخی از جمله مهندس بازرگان به دنبال این بودند که از اعدام هویدا جلوگیری شود ولی خلخالی مثل تمام محاکمه­ های قبلی، هویدا را اعدام کرد. او در خاطرات خود می­ گوید «من خیلی­ ها را اعدام کردم و خیلی­ ها هم از زیر دست من در رفتند.»

آیت الله خلخالی
سالهای پایانی عمر آیت الله خلخالی

خلخالی در سالهای پایانی عمر خود به سمت انزوا رفت و منتقدین بسیار زیادی هم به مرور پیدا کرد هرچند او در جواب مخالفان خود می­ گوید ذره ­ای از کارهایی که کردم پشیمان نیستم و اگر به قبل برگردم این کارها را تکرار می­ کنم. او در اواخر سالهای زندگی خود کتابی تحت عنوان ایام انزوا که شرح حال خودش بود را نوشت. خلخالی مدت‌ها به مرض پارکینسون مبتلا بود تا اینکه در پنجم آذر ۱۳۸۲ به دلیل ناراحتی قلبی و در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

آیت الله خلخالی که بود و چه کرد؟

اعدام های آیت الله خلخالی

خلخالی در ۲۴ بهمن ۱۳۵۷ با حکم آیت الله خمینی به عنوان حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب منصوب شد. حکم آیت الله چنین بود: «جناب حجت‌الاسلام آقای شیخ صادق خلخالی دامت‌افاضه. به جنابعالی مأموریت داده می‌شود در دادگاهی که برای محاکمه متهمین و زندانیان تشکیل می‌شود حضور به‌هم رسانده و پس از تمامیت مقدمات محاکمه با موازین شرعیه حکم شرعی صادر کنید.»

پس از انتصاب سید محمد بهشتی به ریاست دیوان عالی کشور در اسفند ۱۳۵۸ از این سمت برکنار شد. خلخالی از اردیبهشت ۱۳۵۹ با حکم رئیس‌جمهور وقت ابوالحسن بنی‌صدر سرپرست کمیته مبارزه با مواد مخدر شد و به محاکمه و اعدام کسانی که در قاچاق و توزیع مواد مخدر دست داشتند پرداخت. او که به دلیل قاطعیت فوق‌العاده نسبت به معتادان و قاچاقچیان معروف شده بود در دی همان سال استعفا کرد.

اعدام مواد مخدر خلخالی


بیشتر بخوانید: اعدام دسته‌جمعی قاچاقچیان و مصرف‌کنندگان مواد مخدر به دستور خلخالی


خلخالی در سال ۱۳۵۸ به کردستان رفت و در آنجا بسیاری از مخالفان و حتی کسانی که ظن مخالف آن‌ها با اسلام را داشت، اعدام کرد. اعدام‌ها چنان غیر انسانی بود که دولت موقت مهندس مهدی بازرگان به ماجرا ورود کرد و در مقابل اقدامات وی ایستادگی کرد. اما خلخالی تسلیم نشد و از کردستان به گنبد کاووس رفت و در آنجا حکم اعدام تعدادی دیگر را امضا کرد.

در این دوره صدها نفر به حکم خلخالی اعدام شدند که بسیاری از آنان وابستگان به دودمان پهلوی بودند. خلخالی در شب پیروزی انقلاب قصد داشت ۲۴ نفر را اعدام کند که در نهایت مهدی رحیمی، نعمت‌الله نصیری، منوچهر خسروداد و رضا ناجی اعدام شدند.

در پی افزایش اعدام‌ها، آیت الله خمینی به مهدی عراقی دستور داد که برود و نظارت کند تا این چهار نفر با خانواده‌هایشان تماس بگیرند و اگر مطالبی دارند بنویسند. اما خلخالی به سرعت از مدرسه علوی به مدرسه رفاه رفت و مهدی عراقی زمانی رسید که اعدام آن چهار نفر صورت گرفته بود.

ابراهیم یزدی در خاطراتش می‌نویسد: «وقتی من رسیدم، خلخالی و تیم‌اش مشغول گفتگو برای نوشتن ادعانامه علیه اعدام‌شدگان بودند. من بسیار عصبانی شدم و بر سر آنها فریاد زدم که شما چه دینی دارید؟ اول می‌کشید بعد می‌خواهید کیفرخواست بنویسید.»

اعدام هویدا توسط آیت الله خلخالی

از دیگر محکومین این دادگاه‌ها امیرعباس هویدا نخست‌وزیر پهلوی بود. در روز ۱۸ فروردین ۱۳۵۸ خلخالی وارد زندان قصر تهران شد و تلفن‌های آن را قطع کرد تا از اعمال نفوذها جلوگیری کند و به دنبال محاکمه‌ای کوتاه وی را محکوم به اعدام کرد. همه دفاعیات هویدا در دادگاه در این خلاصه می‌شد که می‌گفت: «من یک مهره کوچک در سیستم بودم و این سیستم بود که حکومت می‌کرد نه من و نه افراد.»

هویدا همه اتهامات را رد می‌کرد و می‌گفت: «این ساواک بود که کشور را اداره می‌کرد و من در صورت ظاهر نخست‌وزیر بودم و در واقع از جریان‌های کشور اطلاع صحیحی نداشتم.»

شاه و آمریکا را مسئول اعزام ارتش به ظفار و عمان عنوان و خودش را تبرئه می‌کرد و می‌گفت: «من پس از گذشت چند ماه از جریان مطلع شدم.» به هویدا گفتم: «پس چرا استعفا ندادید؟» گفت: «اختیار در دست ما نبود.» گفتم: «این همه به خارج مسافرت می‌کردید، چرا تصمیم نگرفتید در آن‌جا بمانید و صدای اعتراض خود را بلند کنید و جزو مخالفین دولت باشید؟» او می‌گفت: «مردم ما را قبول نداشتند.» او می‌گفت: «سفرهایم به چین و سنگال و اروپا و آمریکا به دستور آمریکا و شاه بود و تعمیر مقبره سید علی‌محمد باب و میرزا حسین‌علی بها و عباس افندی در حیفا و عکا نیز به دستور شاه بود و به دستور او بود که من پرده‌های قالی گران‌قیمت را وقف آن‌جا کردم.»

خلخالی در تابستان ۱۳۵۸ به عنوان حاکم شرع راهی کردستان شد که با اعتراض دولت موقت نهایتاً منجر به دخالت هیئت حسن نیت شد. وی سپس برای سرکوب ناآرامی‌ها راهی گنبد کاووس شد و حکم اعدام ۹۴ نفر را در آنجا صادر کرد.

سید مصطفی میرسلیم در سال ۱۳۹۸ در جواب سؤال (آیا این جمله برای آقای خلخالی است که حالا اعدام می‌کنیم اگر بیگناه بود می‌رود بهشت؟) گفته «بله از این حرف‌ها می‌گفتند. حتی بدتر از این کارها هم انجام می‌دادند. من خبر داشتم که برخی از همراهان ایشان برای اینکه مجوز ورود به یک خانه را بگیرند برخی از مواد مخدر یا موارد دیگر را به داخل منزل پرتاب می‌کردند و بعد به اهالی خانه می‌گفتند ما آمده‌ایم برای تفتیش و … بالاخره این قبیل کارها زیاده روی‌هایی بود که اوایل انقلاب صورت می‌گرفت.»

تخریب مقبره رضاشاه توسط آیت الله خلخالی

پس از انقلاب ۵۷ انقلابیون بار‌ها به مقبره رضاشاه حمله کردند و بر دیوار‌های آن شعار نوشتند. نهایتا صادق خلخالی دوسال پس از پیروزی انقلاب اجازه تخریب این بنا را گرفت و با وجود مخالفت رئیس جمهور بنا را تخریب کرد. بنا بسیار مستحکم بود و برای تخریب آن مجبور بودند از مواد منفجره استفاده کنند.

تخریب بنا از صبح تا ۱۰ شب طول کشید، اما خلخالی موفق به پیدا کردن جسد رضاشاه نشد. در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در گودبرداری از آن منطقه، جسد مومیایی شده‌ای یافت شد که به احتمال زیاد همان جسد رضاشاه بود که به علت دفن شدن زیر سنگ بزرگ چند تنی، خلخالی موفق به کشف آن نشده بودند.

تخریب مقبره رضا شاه

اقدامات خلخالی صرفا موضوع شخصی نبود. به گزارش رویداد۲۴ در دو دهه پایانی حکومت پهلوی گروه‌های سکولار و دموکراسی‌خواه با اسلام گرایان، علیه رژیم پهلوی متحد شده بودند و به تعبیر آنتونیو گرامشی در جامعه ایران یک «بلوک تاریخی» ایجاد شده بود؛ اتحادی از نیرو‌های مخالف نظم موجود که گفتمانی هژمونیک را ایجاد و بازتولید می‌کنند. گفتمان جدید مذهب را به مفاهیم انقلابی چپ مسلح کرد و ساختار سنتی روحانیت را تبدیل به یک دین انقلابی رادیکال کرد. این گفتمان هژمونیک در سال‌های منتهی به انقلاب پیروز شد و پس از پیروزی، یکی از گروه‌های دخیل در انقلاب با حذف گروه‌های دیگر بال‌های قدرتش را در سراسر جامعه گستراند. خلخالی همان چیزی بود که انقلابیون نیاز داشتند؛ حاکم شرعی که برای تک‌قطبی شدن جامعه و حذف گروه‌های دخیل در انقلاب نیاز بود. اعدام‌های فله‌ای خلخالی رعب و وحشتی ایجاد می‌کرد که ظاهرا برای تک حزبی کردن کشور نیاز بود.

دو رویداد، اما باعث فاصله‌گیری خلخالی از قدرت شد. یکی رد صلاحیت در مجلس خبرگان رهبری و دیگری به علت نداشتن اجتهاد و دیگری برکناری‌اش توسط آیت الله بهشتی. خلخالی با فاصله گیری از قدرت سعی کرد به اصلاح طلبان نزدیک شود و در انتخابات ریاست جمهوری از سید محمد خاتمی حمایت کرد. وی تا پایان عمر از اقدامات و اعدام‌های بیشماری که انجام داده بود، دفاع می‌کرد.

عکس سربازی آیت الله خلخالی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶۷۳
جلال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
51
326
ازشما ممنونم بابت مطالب خوبتون خيلي عالي بود
در باره خلخالي هم بايد بگم فقط بگيد خلخالي نه ايت ا.. و ...بهش اضافه نكنيد
اينقدر بي ارزشه اين خلخالي كه ارزش نوشتن نظرمو هم نداره
ایمان یوسفی پشتمساری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
452
50
باسلام درودبه روحه بلنده ایت...خالخالی نسله جدیده امروز بداند چه شخصیت های بلندی مسله خالخالی ها بودندکه بااسارته خود بنیان گذاره انقلاب بودند وحافزش تاکشوری با امنیت به وجود اوردند بس بایدشاکر باشیم وسپاس گؤیم
پاسخ ها
reza
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
امام نیست که.همچین شخصیت خیلی بزرگیهم نداره
7
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
لعنت خدا هزاران بار بر دل سیاه خلخالی
عرفان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
اول یاد بگیر حافظ چه جوری نوشته میشه بعد نظر بده بی سواد!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
لعنت به تو و صادق خلخالی
امیر ارسلان نامدار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
45
281
سلام دوستان.اگه قبر این ایت الله بلدم بودم میرفتم نبش قبرش میکردم یک میلیون آدم کشته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
حرم حضرت معصومه دفنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
لعنت الاه علیه
محبوبه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
25
203
اگه از عدالت خدا عدول کرده خدا خودش به حسابش رسیدگی میکنه.به اسم اسلام یه جلاد آدمکش شد به حرف خودش در اذهان مردم من که به شخصه ازش بدم اومد همین مدل آدما با اسلامی که فقط سلیقه خودشونه نه اسلام واقعی باعث میشن که اسلام بد جلوه داده سه.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
28
68
کلی مطلب دربارش خوندم ولی اخر نفهمیدم ادم خوبی بوده یا بد؟! اگه بد بوده چرا امام خلعش نکرده
پاسخ ها
مهدی
| United Arab Emirates |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
کسی که بدون محاکمه یا با عجله سعی می کرده آدم ها رو اعدام کنه هنوز نتونستی تشخیص بدی که خوب بوده یا نه؟ کسی که یک جلاد به تمام معنا بوده و می گفته به محاکمه نیازی نیست اگر بی گناه بودند میرند بهشت اگر گناهکار بودند میرند جهنم واقعا فکر می کنی آدم خونخواری نبوده؟ فرقش با داعش چی بوده؟ هر کس دیگه ای که چه در اون روزگار و چه در این روزگار در حال حمایت از این بودند جواب بدهند و همه شریک در این همه قتل هستند. این وعده الهی و آیات قرآن هست
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
مشکل از خلخالی نبود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
چون او دندانهای خون چکان خود خمینی بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
32
226
خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
214
60
اگر خلخالي بود كشور به اين روز نمي افتاد كسي جرات مي كرد اختلاس كند همه ماستهايشان را كيسه مي كردند الان سنگ روي سنگ بند نيست
پاسخ ها
احمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
فکر می کنی،خلخالی فقد در مورد نظام قبلی خشونت خرج داد،بقیه اصلا براش مهم نبود تقریبا،نه به اندازه اونا که سریع اعدام کنه:/
roya
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
225
50
بنظرم خلخالی کسایی رو اعدام کرده ک جوونای زیادی رو کشتن و قصاص نفس شدن ماک نبودیم چرا قضاوت میکنیم
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
معتاد ها که جرمشون فقط کشیدن تریاک بوده هم ادمکش بودند که اونها رو اعدام میکرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
ببینم شهرداره تهران که طرح متروانجام داده بوداعدام کرده بود جووناروکشته بودحرف چرت لطفانزنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
اسب شاه چند تا جوون رو کشته بودخخخخخخخخخخخ فکر کنم مغز متفکر ساواک اسب شاه بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
51
38
یک مورد اعدام کرده وزیر خارجه خلعتبری بوده او کسی را نکشته بود. !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
27
178
خدا لعنتش کنه
بی نام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
17
115
یا از انقلابیون نفهم بودن یا مطیع دستورات بالا دستی ها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
20
218
خلخالی یه جانی بالفطره بوده که شرایط براش مهیا شده وخوی وحشیش رو نمایان کرده.روحش درعذاب.باعث مرگ خیلی ادمای بیگناه شده
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
10
155
تاریخ میدونه چه ادمی بوده و هیچکس اسم این شخص را فراموش نمی کنه
علی
|
Netherlands
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
20
182
جانی بود,روحش درعذابه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
روح سگای درباری چطور؟؟
خیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
30
204
اگه ایشون، دهها نفر از دکترای استراتژیک نظامی ایرانو اعدام نمیکردن، جنگ ایران عراق تو همون سال اول جنگ، با شکست عراق، پیروز میشیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
به گفته صدام اگه با ارتش شاهنشاهی میجنگیدم یه روزه ایران شکست میخورد...ارتش مملی شاه خخخ
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
به ناشناس بالایی-صدام مثل سگ از شاه می ترسید وگرنه قرداد 1975 رو نمی بست .احمق مزدور عراق
مرتضی هادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
14
199
والا از نظر ما که دیده بودیمش یه آدم کش جانی بیشتر نبود فکر میکنم اگه امروز زنده بود مردم پوستش رو زنده زنده میکندند این تعاریفی هم که ازش شده اگه راست میبود بعد از مرگش بیست و هفت بار قبرش تخریب شد تا اونجا که دور قبرش رو نرده کشیدند و براش نگهبان مسلح گذاشتند تا از تخریب مجدد جلوگیری,شود به هر جهت خدا عذابش رو زیاد تر کنه
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
6
60
سلام باروش اعدام و کشتار مخالفیم ولی اینطور که شنیده ایم در تصمیم گیری هاش از کسی در خصوص پروندای دست خط تلفن وابسته به فلان شخص برایش معنی نداشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
117
30
این دوره زمانه بازم یکی میخواد که گردن همه اختلاس گران و قاچاقچیان رو قطع کنه . امروز یکی میخواد که دست تمام سارقان رو قطع کنه . امروز یکی میخواد که دهن همه مزاحمان نوامیس مردم رو سرویس کنه . امروز یکی میخواد که حق این مستضعفان رو از اون رشوه خورا رو بگیره اونم کسی نیست جز . آیت الله خلخالی . زنده باد خلخالی
پاسخ ها
مجتبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
عزیز من . خیلی مطمئن نباش که خلخالی فقط ختلاس گران و قاچاقچیان رو اعدام می کرده و با آدم های بی گناه هیـــچ کاری نداشته باشه.
خلخلی ابجیتو کرده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
برو بابا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
اونهایی که امروز اختلاس وقاچاق می کنن ومزاحم نوامیس مردم هستند همونهایی هستند که امثال خلخالی با انقلابشون به قدرت رسوندند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
23
174
مثل ... سقط شد(حیف سگ)
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
194
41
سگ تویی نه خلخالی نفوذناپذیر
پاسخ ها
احمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
سگ بودن بهتر از خلخالی بودنه
:(
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
26
186
من ریدم توگورش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
19
154
اشغال بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
23
174
خدا لعنتش کنه
پاسخ ها
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تورو لعنت کنه
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
امید بی ادب
آمر
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
امید....
مهديه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
22
155
خدا لعنتش كنه
بيشتر آدمايي كه كشته بيگناه بودن
صرفا به خاطر پولدار بودن يا مسلمون نبودن كشتشون
ايشالا تو آتيش جهنم بسوزه كه از سگ كمتره
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
161
41
یه آدم با وجدان پیدا شده انتقام مردم مظلوم ایرانو از اون ساواکی های جانی گرفته ، به نظر میرسه اون آدمکشا که جونای ای مملکت تو شکنجه خونها و کشتارگاهاشون نابود میکردن رو به سزای عملش رسونده ، حالا شدن بی گناه
پاسخ ها
زهرا رجبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
[جناب رضا در مورد اقدامات پهلوی قدری مطالعه کنید تا کمتر دچار توهم بشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
17
126
هر چقدر هم که نفرت داشته از رضا شاه بازم به نظرمن نباید مقبره اون شاه رو خراب می کرد . بلخره یک مکان تاریخی ایران بود که حتی به احترام شاه عبدل عظیم هفت متر ارتفاع مقبرس کم تر بوده .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
اون رضا پالونی بی ارزش همونی نبود که مردمو تو مسجد گوهرشاد قتل عام کرد....از اینم دفاع میکنید بی ارزش ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اون ناشناسی که در آلمان هست
اگه ب ی ش و ر برو تحقیق کن یه ذره عقل داشته باش
اگه از این مملکت تعریف میکنی گ ه میخوری میری آلمان
کامران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
100
20
خلخالی ، یک عیب بزرگ داشت که اصطلاحاً نه با این طرف بود نه با آن طرف ! لذا هر دو طرف او را طرد کردند و از او بدگویی! یک مرد مستقل بود . دشمن فساد و فحشاء و اختلاس ، حتی اگر پسر خمینی هم می بود اعدامش می کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
ببخشید دشمن فساد نبود بلکه گدا گرسنه ای بود و چون ادم حسودی بود و چشم دیدن مال مردم را نداشت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
اینطور نیست منشا فساد وفحشا واختلاس اونهایی بودند که بزرگترین اقتصاد خاورمیانه را به مذلت کشاندند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
13
105
خدا لعنتش کند
میثم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
10
35
میگن در قوچان یک پیر زن 85 ساله از ترسه خلخلی که اومده بوده قوچان مواد ترک کرده اعدام نشه
بى طرف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
13
127
مكان اصليش و ابديش جهنم باشه انشاالله
خدالعنتش كنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
161
27
اقای خلخالی مرد بزرگی بود ایشان کسانی که علیه دولت بودند انها را اعدام می کرد خدا رحمتش کنه برایش فاتحه بخونید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
خاک برسر طرز تفکرت حتما براش فاتحه میخونم جایگاهش جهنم و با اتیش مشهوره انشالله همچنین تو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
ایشالاه باش محشور شی اونجا ببینم بازم براش فاتحه میخونی یا ......... ؟؟؟؟
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بابای من وقتی نوجوان بود خلخالی رو دیده بود بعد دید به بابا بزرگ و مامیزرگ خبر داد
بعد اون لحظه خلخالی یک رو کشته بود
خدا لعنتش کنه
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
12
114
خدا لعنتش کنه. از خودم خجالت کشیدم که با خلخالی هم زبانم
حسین رحیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
13
90
باعث ننگ مسلمونهاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
10
98
اون یه جنایتکار بالفطره بود،همیشه تو عوامل پیروزیهای عراق در اول جنگ ایران و عراق می نویسن یه دلیلش فرار فرماندهان نظامی ارتش به خارج و از هم پاشیدن ارتش بود،با این اعدامهایی که این جنایتکار انجام داده و اینقدر سپهبد وسرلشکر و سرتیپ کشته هر ارتشی باشه از هم می پاشه،امثال خلخالی و ابوبکر البغدادی تو جهنم تو یه بند زندگی خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
25
19
آخرش نفهمیدیم خوب بود یا بد
پاسخ ها
اکبر
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۱
خاک توسرت تودگه واقعاخری این همه ازکشتن مردم بی گناه ازجنایت خلخالی گفتن تاهنوز نفهمیدی امثال خرای مثل توهستن که این مملکت پیشرفت نمیکنه خاک توسرت نفهم
سجاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
80
17
دمشگرم خیلی از اشرار قاچاقچی هارو اعدام کرد.
پاسخ ها
حمید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
الان تعداد معتادان 20 برابرزمان شاهه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
11
75
جانی بیش نبود
کریم
|
United States of America
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
13
90
تو همین قضیه اخیر آتش گرفتن ساختمان پلاسکو مالک این برج رو خلخالی به جرم یهودی بودن و همکاری با اسراییل در همون اول انقلاب اعدام کرد و پیش از مرگشم گفت که این ساختمان کسب و کارم (پلاسکو) رو به فرزندانم میدم اما خلخالی از این کار جلوگیری کرد و گفت که به بیت المال مصادره میشه و فرزندانشم از ترش جونشون فرار کردن و موقع اعدامش میگفت که من خلخالی و ساختمانم رو نفرین کردم و به گمانم که الانم تاوانشو بعد سال ها با خون آتش نشانان دادیم ...خدا لعتش کنه خلخالی رو که فقط به جرم اهل کتاب بودن و پولدار بودن همرو اعدام میکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
ادم حسود وبدبختی بوده دیگه چشم نداشته بهتر از خودش باشن خدا لعنتش کنه الهی
ایرانیم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
120
13
خدارحمتش کنه انشاالله..
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
14
94
خدا برغذابش بیفزاید... کودن متحجر بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Korea (Republic of) |
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
اگر خدایی هست اگرروز حساب کتابی هست.این جانی خیلی انسانهای بی گناهی رو قتل عام کرد اخر عمرشم پارکینسون کرفت ازبوی گند ی که ازش تولید میشد کسی نزدیکش نمی تونست بشه.خدالعنتش کنه خلخالی رو وان حیوانیکه این سمت حاکم شرعی را به این حیوان خونخوار داده بود.عجب صبری خدا دارد.
ناشناس
|
Japan
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
7
71
جانی
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
12
104
هویدا کسی بود که اقتصاد کشور رو سالها به بهترین نحو اداره کرد و سالها قیمت یک جنس تکانی نمی خورد بله این افراد رو در جامعه ای دیگر ارزش می دانند و در ایران اعدام می کنند.
علی
|
United States of America
|
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
7
67
خدا نیامورزش
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
5
75
خلخالی در واقع بزرگان ایران رو کشت. کسانی که ازش طرفداری میکنند بهتره بیشتر تحقیق کنند که بفهمند چه بیگناهانی رو کشته و چه وحشیانه رفتار کرده. واگذارش به خداوند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
9
67
حيف از نادر جهانباني كه اين اقاي نسبتا محترم تير بارانش كرد
علي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
7
76
اگه الان زنده بود خودم تو خيابون آتيشش ميزدم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
6
83
داعش زمان خودش بوده مرتیکه قاتل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
داعش جلوش لنگ مینداخته کجایه کاری
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
7
46
واقعا نمیدانم چرا نویسنده اینقدر خوب نوشته، ظاهرا شما اعدام بدون هیچ دادگاهی و کیفر خواستی رو قبول دارین، همچین ادمه قاتلی ارزش نظر دادن نداره، خدا که نبود یه دانشجوی ارشد رو به تیر بست برای مخالفت و کار سیاسی، همین ها ما رو وحشی های جهان کردن، فقط نمیدانم چرا امام این اقا رو برکنار نکردن چون امام هم مخالف اعدام بدون دادگاه بودن، و مخالف خیلی از اعدام های این مردک،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
29
13
ماشاا.. کشور ما چقدر صاحب نظر و تماشاچی داره ولی در عمل ...... متأسف باید بود!!!!!!!
بفرموده امام در اولین سخنرانیش توی بهشت زهرا: سرنوشت هر کشور دست خود ملت است ....!
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
5
57
این فرد یک ادم کاملا عقده ای بیش نبود,جانی کثیف.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
6
58
قبرش کجاست این شیطان خونخوار که برم ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
5
54
یک ملعون عقده ای بود وقتی محاکمه یک نفر فقط بیست دقیقه وبدون وکیل مدافع انجام وبه اعدام محکوم شود شما اسم این امر را عدالت میگذارید .نمونه تیمسارجهانبانی .القانیان
بهمن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
46
18
من میگم ما از هیچی خبر نداریم بهتره اظهار نظر نکنیم اگه بی عدالتی کرده باشه بحابش رسیدگی میشه پس ما نیام طرفداری کنیم ازاعدام شده ها شاید شاید حقشون بوده باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خدا عقل داده
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بهمن خوابه
ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
6
59
خدا لعنتش کنه که واقعا خیانت کرد.اینو فراموش کردن بگه که خلخالی تو برنامش و خاطراتش نوشته اگر عمری باشه برای تخریب اثار شیطانی تخت جمشید هم اقدام خواهم کرد....
که خدا جسم نحسشو ازروزمین برداشت.به امید پاکسازی زمین از وجود نحس خلخالی ها...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
5
40
خدا لعنتش کن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
61
13
واقعا مرد بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
47
12
لطفا اینقدر ببعی نباشید!
چرا بدون پژوهش حرف می زنید؟
جنگ ایران و عراق با فداکاری وایثارنوجوانان وجوانان وپیرمدهای باغیرت تموم شد چرا ایثارقهرمانهای کشور رو حراج میکنی؟ اون ارتشی که از ترس جونش فرار کنه هیچ وقت از مملکتش دفاع نمی کنه
صاحب یهودی پلاسکو ساختمانش رو زمان هویدا به یکی از دوستان بهایی هویدافروخت چرا الکی جو می دین؟
در مورد خلخالی نظربنده اینه,خداوند در قران فرموده حتی اگه حق با شماست نباید تعدی و ظلم کنید به نظر من آقای خلخالی در جاهای که زیاده روی کردن وبدون در نظر گرفتن نظر امام کاری انجام دادن به مملکت خسارت وارد کردن مثل خیلی از افراد کابینه دولت کلید که با نظر شخصی کشور رو اداره می کنن نه نظر اسلام نه نظر رهبر نه فرمان خدا
پاسخ ها
........
| United States of America |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
یه سوال از شما دوست عزیز دارم. زمان جنگ :
غیر از ارتش کجا نیروی دریایی داشت و نیروی دریایی عراق رو منهدم کرد؟
غیر از ارتش کجا نیروی هوایی داشت و فردای شروع جنگ ایران با عراق با بزرگترین و پیچیده ترین حمله هوایی تاریخ جواب عراق رو داد؟
ینی تو سپاهیا و بسیجیا (که تازه اوایل جنگ نبودن) رو با نیرو های آموزش دیده ارتش یکی می دونی؟
همون سپاهیا که وقتی ارتشی ها بر اساس تاکتیک عقب نشینی می کردن، ارتشی های خودی رو به رگبار می بست.
سرلشکر فلاحی که نامه دستور قتلش( توسط خلخالی جنایتکار) تو جیبش بود ولی با این حال با دشمن جنگید رو ترسو می دونی؟
همه می دونن که اگه خلخالی اون همه ارتشی رو اعدام نمی کرد، عراق جرئت نمی کرد به ایران حمله کنه، و اگه میکرد خیلی سریع شکست میخود
#بدون اطلاعات حرف نزنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
ناشناس خودت بودی بجرم اینکه داری زندگی میکنی میان میبرن تو یه رب یه جرمم واست میزارن و حق دفاع از خودتم نداری وکیلم نداری چی کار میکردی تو این کشور میموندی فقط به من بگو تا بدونم. خلخالی دست استالینو هیتلرو ابوبکر بغدادی و صدامو از پشت بسته بود
اهوازی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
7
42
عوضی جانی
مهری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
7
42
حالا میگیم ساواکی ها و قاچاق فروشها حقشون بوده اما اخه این همه معتاد رو چرا اعدام میکرد معتاد که مجرم نیست بیماره یعنی خاک بر اون سر نفهمش کنن چقد حیوان کثیفی بوده بابا از این حیوانها دفاع نکنید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
53
10
انسان ممکن الخطاست و ممکن است گاهی اوقات بر صراط حق حرکت نکند و لغزشی داشته باشد درسته ایت الله خلخالی خیلی ها رو به اعدام محکوم کرد مخصوصا عوامل رژیم پهلوی رو ولی همین حکومت پهلوی کم ظلمها در حق ملت نکرد مردم رو بی خود و بی جهت میبردن در شکنجه گاه های ساواک شکنجه میدادن به نظر بنده ایت الله خلخالی کارش مورد قبوله همه هست خدا رحمتش کنه
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عوامل رژیم پهلوی بی نهایت بهتر از این بودند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
شاید تو هم جیره خوار همین ها هستی که دست جانی ها رو برای قتل مردم باز گذاشت تاریخ نشان داد
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
4
22
با سلام
تاریخ یک روز شهادت میده به تمام کارهایی که ما انجام دادیم
اون روز امیوارم کسی شرمنده نشه....
یاسر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
6
41
لعنت خداوند وهمه کاینات بر تو ای پست فطرت جانی خلخالی کثیف که عده کثیری از ابرمردان ایران زمین را بابی عدالتی تمام ازبین بردی وباعث عقب ماندگی این کشور شدی
نفرین خدابرتو.
غریبه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
6
10
لطفأدرمورداین شخص بیشترمطلب بنویسیدتابهتربشناسیمش.ممنون
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
5
39
خلخالی یک فرد عقده ای کثیف بیش نبوده لعنت خدابر او و هم دستانش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
5
34
به نظر من یک فرد بی سواد و جانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
5
30
من نديدمش ولي ميگن خيلي جنايتكار بوده
نقی جعفری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
38
11
عزیزان باید متذکر شوم که خلخال ی هر که بود و کرد به دستور خمینی حاکم شرع بود کسانی که از هویدا حمایت میکنن باید بدانند که هویدا کسی بود که بحرین استان ۲۱ایران را دودستی تقدیم اعراب کرد و در جواب این خیانت به خبرنگاران گفت دختر که بزرگ میشود باید شوهرش داد
به نظرم کسانی که از خلخالی انتقاد میکنن یکم تاریخ ایران معاصر را یکم ریزتر مطالعه کنن
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
برو تو مطالعه کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
میگی حاکم شرع خمینی بود تا مثلا اونو تبرئه کنی؟ تاریخ می خونیم ولی نه اون تاریخی که شما نوشت
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
60
12
خلخالی کسانی رو اعدام کرد که دستور کشتن صدها انقلابی رو صادر کرده بودند.درود بر شرفش
پاسخ ها
صادق
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
و بدبخت هوایی که حق و حقوقشون رو میخواستن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
6
36
خلخالی خیلیا رو یتیم کرد.کسی ک از عدالت علی و اسلام دم میزنه رو با ساواک مقایسه نکنید.ایشان با ابن مرجانه در یه سطح بودند.در این دنیا هر کس باید کاری کنه ک بگویند خدا بیامرزدش نه بگویند خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Australia
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
5
37
خدا لعنتش کن
کمتاخنغخلخ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
12
9
خلخالی کمی زودتر (سی هفت سال )شروع به اعدام کرد حال اختلاس گران کسی مثل خلخالی میخواهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
5
30
خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
6
31
خون خوار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
4
12
خدابهترمیداندکی بودولی چیزی که پیداست اینه که خیلی بیگناه رابه گشتن داده والبته خیلی رابه حق گشته, اینوایمان داشته باشیدکه خداباعدلش بااورفتارمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
3
16
دراسلام درمورد گناه کار اول تحقیق وشهودویاشهادت خودفرد سپس محاکمه وبعد حکم درصورت عدم اعتراض ومدت مقررصدورحکم قطعی *بررسی کنید احکام ایشان ثانیه ای بوده شاید ازاین همه حکم یکی مقصرنبوده وبی گناهی بچه هایش یتیم بشن گناه به گردن کیه ........................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
1
11
داستان چیه؟؟؟؟!!!!!!
طرف سال ۸۲ مرده بعد بعد ملت الان یادش افتادن؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
نه ملت هیچوقت خاطره اون آدمکشای فتنه 57 رو فراموش نکردن ،فقط نمی دونم چی شد حکومت اجازه داد تو یه سایت کسی از میوه های دل خمینی انتقاد کنه،چه بنامه ای داره معلوم نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
6
25
خدا او را در جهنم جای دهد مرتکه ی کثیف ادم کش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
4
27
گدا که معتبر شود از خدا بی خبر شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
5
27
خدا لعنتش کنه که همه کسانی که او کشت از روشنفکران و تحصیکردگان این مملکت بودند خداوند بر عذابش بیفزاید که خیلی را داغدار عزیزانش کرد.
عماد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
4
28
او کسی بوده که خیلی ها زیر دستش کشته شدند جوانان بی گناهی زیر دست این پستفترت کشته شدند
خلخالی خانواده های زیادی را یتیم کرده
خدا به حساب او برسد
یک انسان مسلمان
|
United States of America
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
5
26
از خداوند می خوام شمای نویسنده این مطلب حمایت کننده از یک قاتل مریض رو با خود ایشون محشور کنه و سهمی از انقلابی گری ایشون به شمام برسه !! که نخوای افکار نسل جوونو بعد چند سال بشوری ... تو که نظر امثال منو چاپ نمی کنی اما بدون همه می دونن طرف کی بوده و چیکار کرده و یکی از عوامل بی اعتمادی مردم به آرمان های انقلاب امثال ایشون هستن ... خدا قوم ظالم و نابود کنه ... بزودی خواهید دید نتیجه ظلم چیه ....
یوسف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
4
25
تاریخ در مورد همگان قضاوت خواهد کرد وحتما ادماهایی مثل خلخالی رو در ردیف بزرگترین جنایتکاران ودشمن انسان وانسانیت قرار خواهد داد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
4
22
او يك جنايتكار بود
مسیب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
22
5
ایران امروز خلخالی و لاجوردی رو کم داره. اگه امثال اینا بودن وضع کشور این نبود.چون صرفت ادم کشته پس باید نتیجه گرفت ادم بدیه؟کیارو کشته؟ به اینم دقت کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
ایران امروز نتیجه تلاش خلخالی ها ولاجوردی هاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
5
19
خدالعنتش کنه که ارتش رابه آتش کشید که در جنگ این همه شهیددادیم
Mohammad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
6
29
اگه مردم شیرزا جلوشو نگرفته بودند تخت جمشیدم خراب میکرد خاک برسر عقب موندش کنن
این ایران ستیز جانی را خدا ازش نگزره جهنم هم براش کمه مرتیکه
منص
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
4
18
خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
3
18
به نظر من یک بیشعور به تمام معنا بود عذابش در جهنم بیشتر شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
3
19
خدا لعنتش کنه خیلیارو با بی عدالتی کشته
شریعتمداری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۱
4
26
خدا لعنت کنه خلخالی اون جلاد کثیف بهترین خلبان تاریخ خسروداد رو به شهادت رسوند لعنت الله علیه یا خلخالی
jafar
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۲
4
18
جانی روانی ،بیسواد. عقده ای .شرارت .شیطان صفتی.نا آشنا با تفکر و...از کمالات آیت الله
Kingdom of iran
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۲
6
21
یه جنایتکار به تمام معنا بود که تو دادگاهای چند دقیقه ای کلی آدم بی گناه کشت
خودشم آخر مثل سگ مرد
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
4
20
خدا لعنتش کنه
سلمان
|
Netherlands
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
4
20
خدا روحشو شاد نکنه
بهرام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
7
14
با سلام ایشان نماینده حضرت امام (ره) بود
سردار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
19
7
اینکه آقای خلخالی کی بود و چند نفر رو اعدام کرد کار ندارم....ولی از وقتی که مسئولیت مبارزه با مواد مخدر ازش گرفته شد جنوب شرق کشور شد پاتوق اشرار و قاچاقچیا...واقعا کشور تو زمینه مبارزه با مواد مخدر به امثال خلخالی نیاز داره...یه مسئول انقلابی و درستکار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
بجا اینکه ادمو بکشن اقتصاد فلاکت زده رو درست کنن امنیت کشورو درست کنن سواد مردمو درست کنن ازادی بیانو درست کنن ازادی رو درست کنن فرهنگ غنی رو که چهل سال تو گل فرو رفته رو درست کنن تکدی گری رو درست کنن مسکن مهرو خونه هارو درست کنن جاده هارو درست کنن پرایدو درست کنن خودرو سازی رو درست کنن صنعت کشورو درست کنن بی پولی رو درست کنن تورمو درست کنن رکود اقتصادی رو درست کنن وضع شادی مردمو درست کنن فیلمای چرتو پرت صدا سیما رو درست کنن بیکاری رو درست کنن الودگی هوا رو درست کنن خشکسالی رو درست کنن سیل های مکررو درست کنن کلا مملکتو درست کنن اگه اینا درست شد اونوقت دیگه کسی میره سراغ مواد :؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
6
15
اوایل انقلاب هرکی مجرم بود زودتر فرار کرد و اینای که موندن جرمی نداشتن.
مثلا صاحب ساختمان پلاسکو جرمش یهودی بودنش بود.
تیمسار ناظمی اشنی.....
و.............. .
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
7
23
خدا لعنتش کنه خدا نیامرزدش که بیشتره خلبانای کارکشته مثل ربیعی،جهانبانی و..
رو کشت.اینا کسایی بودن که تمام عمرشون رو وقف ایران کردن
Ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
7
22
این شخص اصلا نمیشه بهش ادم گفت چ برسه ب ایت الله .کاری ب کشتن ادمایی معروفش ندارم .چرااا یه معتادی رو ک مریض روحیه رو دستور میداده بکشن هاااا
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
6
26
ارزش حرف زدن نداره ادم پستی بوده خدا لعنتش کنه
من خودم دیدم افراد بی گناه زیادی رو اعدام کرده
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
7
27
ایشان قبل انقلاب در امین آباد شهرری به صادق گربه کش معروف بوده وای برمردمی که فریب این جنایتکاران روانی راخوردند
عیسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
6
18
یه جنایتکار وحشی بود.حالم ازش بهم میخوره.احمقی بود ک میخواس تخت جمشیدو نابود کنه.
موسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
5
20
به نظر من اون یه جنایت کار بود انسانهای بیگناه زیادی رو کشت خدا لعنت کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
5
21
خدا لعنتش کنه و روحش همیشه در عذاب باشه و در اتش جهنم بسوزه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
6
20
ای مردم!قبل از همه چی بگم که بدبختی اصلی کشور ما نادونیه.بدون تحقیق هرچی میشنویمو باور می کنیم و جالب اینکه قبولم نمی کنیم نادونیم و داریم اشتباه می کنیم.آیا از آمار 38 هزار انسان کشته شده به وسیله ی آین آقا خبر دارید آیا همه ی این ها جانی بالفطره بودند؟چرا اونا رو بدون محاکمه دار میزد؟درباره ی قبر رضاشاه هم بگم که اگه بتونیم تو اسلام نبش قبر حرامه حتی اگه اون شخص طاغوت زمانه بوده باشه و اما ایشون که یه حرام زاده ای بی سواد بیش نبود و از اسلام خبری نداشت دستور نبش قبر آن بزرگواران را داد
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
5
20
لعنت بر خلخالی و طرفداراش
اکبریان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۸
13
5
ول کنید این خلخالی بدبخت رو 15ساله که مرده اما بعضی ها هنوزهم به اون توهین میکنن..قاتلین واقعی این کشور این دزدهای اختلاس گر هستد که بادزدی های چندهزارمیلیاری باعث نابودی مردم میشن
عادلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
22
9
اگر خلخالی و خلخالی ها نبودند الان ملت ایران همچون محمد مرسی در مصر در قفس بودیم .. خداوند غریق رحمتش کند....... در سایه امنیتی که او ایجاد کرد امروز در فضای مجازی فعالیم و به او فحش میدیم عجیب است ..... خداوند نظر رحمتش را از این ملت نکگیر و گرنه گرفتار ساواک خواهند شد ودیگر خلاصی از آن محل است
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عادل شما برو مغزتو عوض کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
اگه منظورت از ملت خودتی آره راست می گی،مملکت حساب کتاب داشت امثال تو رو دم توالت هم نمی ذاشتن ولی به برکت سهمیه ها ورانتها ووابستگی به دربارهای بزرگان در جایی هستی که خودتم باورت شده که حقته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
5
19
اختلاسگران امروز
دوستان دیروز خلخالی هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
4
16
خدا لعنتش کنه قاتل ازش تفرت دارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
3
19
این انسان یک بی ناموس مادر.....زن ..... بیش نبوده کامل بخونید سپس قضاوت کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
3
23
با سلام
بنده به عنوان دکترای حقوق جزا و جرم شناسی اقدامات این فرد را بسیار ناپسند و به دور از عدالت کیفری میدونم چرا که حقو ق کیفری باید با رعایت تمامی شرایط اثبات جرم و رعایت تشریفات رسیدگی باشد وبا جان افراد سرو کار دارد،چرا که اعمال ایشان مانند قصاص قبل از جنایت بوده ابتدا افراد را اعدام نموده وسپس مبادرت به صدور حکم اعدام انانان نموده است در حالی که طبق قوانیین اسلام و احکام دینی بدون محاکمه کسی را اعدام نمودن خود مستحق مجازات است بنابراین حقیر از دید حقوقی کاملا مخالف رفتاراین حاکم شرع بوده ام،و حرکت مرحوم ایت الله دکتر بهشتی بناینگذار قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران که انصافا دستگاه قضایی کشور مرهون زحمات ان بزرگوار میباشد و اولین اقدام ایشان عزل اقای خلخالی بود که ان خود نشان از درایت این استاد بزرگوار ونشان دهنده اقدامات خلاف قانون وشرع اقای خلخالی بوده است. و هرچند که اظهار نظر در باره گذشته چندان تاثیر گذار نیست اما میتواند برای اینده درس عبرت باشد و مانع از ورود چنین اشخاصی به دستگاه عدالت کیفری شود.باتشکر از اعلام نظر دوستان عزیز
فاطمه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
7
19
هرچقدر رضاشاه جنایت هم کرده بود خلخالی نباید قبرشو تخریب میکرد. اون خلخالی ایت الشیطان بود نه ایت الله. وگرنه کسی که لباس پیغمبرو پوشیده و ادعای اسلام میکنه باید رفتارشم اسلامی باشه. مگه وقتی امیرالمومنین حاکم شد مث عقده ایها قبر عمر و ابوبکر رو خراب کرد؟! نه. فقط افشاگری کرد و مردمو آگاه کرد. تاریخ خودش قضاوت میکنه و خدا بزرگترین و عادل ترین قاضیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
5
17
خدالعتش کنه این جانی پست بیشرف را
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
3
16
آدم نفهمی بود برای گناهکار وبیگناه هردو حکم اعدام صادر میکرد مثلا اعتراف روی کسی میشد طر ف رو میگرفتن اعدام میکردن
ahvaz
|
Netherlands
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
3
19
خلخالی خدا اذت نگذره ان شاءالله الان عذاب الهی رو چشیده ای حق اون هزاران خوزستانی مخصوصا نوجوانان خرمشهر ک در چهارشنبه سیاه ان ها را اعدام کردی رو اذت خواهد گرفت بدان ک اهل جهنم هستی لعنت بر شما و امثالت ک بدون ذنب ادم اعدام کنن
بنده حقیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
3
17
میگن وقتی بعد مرگ کسی میخواهی ببینی جهنمی است یا بهشتی ببین اکثریت مردم پشت سرش چی میگن حالا خودتون قضاوت کنین که رحمتی که میبره بیشتره یالعنتی که میبره
پمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
4
14
خلخالی قاتلی كثیف ك با لباس اخوندی عقده هاشو خالی میكرد
ع ع ب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
29
6
آنهاکه به آیت اله خلخالی بدو بیرا می گن اهل انصاف و مروت نیستن و دوست دارن مملکت به کقافت و لجن کشیده بشه و هرکی هرکی بشه چرا که امروز همان روز شده و همه مشاهده می کنند که موتد مخدر , قاچاق ؛ رشوه , ربه , نزول , بی بندو باری , زنان خیابانی , مردان عیاش و ولگرد که دنبال ناموس مردم هستند , حجاب ؛ دزدی , فاصله طبقاتی ؛ نعرض و تجاوز بی داد می کند . آری اگر در مملکت قانون اجرا نشه , مظلوم زیرپا له می شه و ظالم هر روز قوی تر می شه . نمی خواهم همه کارهای آقای خلخالی را تائید کنم اما خیلی ازکارهاش خوب و به موقع و مفید بود . چرا امروز اغلب مردم به رضا شاه رحمت می فرستند در صورتی که رضا شاه از آقای خلخالی هم سخت تر می گرفت حتما شنیدید که نانوا را زنده زنده به تنور انداخته و آشپز را به دیگ آبگوشت . خدا کسانی را لعنت کند که امروز این مصیبت هارا به سر مردم آورده و گرانی بی داد میکند و تورم ازآن بدتر و اختلاس ها و حقوق های نجومی و .... خدا عاقتمونو بخیر کنه !!!؟؟؟
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خیلی خ ن گ ی
جواتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
5
18
خلخالی همان ادمیه که با بولدوزور به جان تخت جمشید افتاد کسی که به مقبره بزرگترین انسان ایرانی رحم نکنه به بهانه اسلام به هیچکی رحم نمیکنه. امثال خلخالی رو میشناسم اینها همونایی ان که پشت امام علی نماز میخونن و با معاویه پلو میخورن. خلخالی اعتقاد داشت که انسانها رو میکشه اگه گناهکار باشن میرن جهنم اگه هم نبودن که خوب میرن بهشت. با این طرز فکر نمیدونم چرا خمینی اون رو مامور اینکار کرده بود.خلخالی ادمای گناهکار زیادی رو کشت ولی اینم فراموش نکنین که خون ادمای بیگناه زیادی رو هم ریخت بیشتر از تصور ما. و چوب خدا صدا نداره اواخر عمر مدفوع خودشو میخورد.
ایلیا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
4
13
سلام .من شنیدم که اگر دختر باکره ای حکم اعدام داره ،قبل از اعدامش بهش تجاوز میشه که باکره اعدام نشه و اینکه این حکم و خلخالی داده .آیا صحت داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
من از یه پیرمردی که اون زمان تو کمیته بود شنیدم که آره صحت داره حتی در شهرستانها
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱
11
8
با سلام:
بی خود خود را قاضی القضات نپندارید.
نامبرده اگر خوب بود درود و سلام خدا بر او باد.
اگر بد هم بود انشاءالله خدایش بیامرزد.
(( بیایید با قضاوتهای سطحی پرونده خود را سنگین نکنیم))
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
نمی تونیم مثل کبک سرمونو توبرف کنیم تا هرکس هرجور خواست حکومت کنه ویه تاریخ هم به نفع خودش بنویسه وبه ریش همه بخنده وبره تو می تونی اینطوری باش
حکیم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
5
13
من زمان انقلاب متولدشدم,ایکاش اگر چیزهایی که درباره این فرد میگویند درست باشد گورش را اتشبزنند
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
4
12
آیه ی قرانی داریم که : لا ضرره و لا ضراره فی الاسلام
در دین اسلام هیچ ضرری وجود نداره!
خب وقتی خود خدا میگه به اسم اسلام به همدیگه آسیب نرسونید این گوساله بیجا میکنه اسلام رو بدنام کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
4
12
لعنت به خلخالی کسیف
زارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
13
6
شاید این آدم تنها مردی بود که قاتلان رو به هلاکت کشوند الان کشور ما به یه همچین کسایی احتیاج داره تا کشور رو از دست آقا زاده ها دربیاره
ایرانی
|
United States of America
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
3
6
خلخالی ی جانی بود . عایا یک معتاد که بیمار بود اونارو چرا اعدام میکرد زده انقلاب بودن سواکی بودن
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
6
12
هرروز نفرینش میکنم ... امیدوارم هرچه گناه هرکه ایرانیه بپای اون نوشته بشه ... طولانی شدن جنگ تلفات جنگی زیاد عقب افتادگی کشوردر همه موارد که اثارش تا الان حس میشه همش دلیلش اونه خلبانهایی رو اعدام کرد که تمام دنیا حسرتشون میخوردند ودردنیا اول بودند و تمام زندگیشون وقف نام ایرانی میکردن و راحت مثل شاه میتونستن فرارکنن ولی ماندن تا خدمت کنن ولی افسوس که با اعدام انها ارتش هم ضعیف شد مثل شهید نادر جهانبانی که یکی از نوابق خلبانی تاریخ دنیابود .... او خیانتکارترین شخص به اسلام و ایرانه... امیدوارم عذاب الهی روز به روز براو سخت تر شود....هرروز نفرینت میکنم... با یه تحقیق ساده میشه پی به شخصیت کثیفش برد ......تو محله قدیم زندگیش بهش میگفتن صادق گربه کش ببین چی ازش درمیاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
6
7
گمان میکنم ایشات عاشق کشتن بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
12
7
سلام آدم بی خودگناه این همه آدم روگردن خودش نمیندازه حتما کاری کردن روحش شادیادش گرامی
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کشتن باسواد های مملکت
کشتن فقیران و معتادان.
اینا کارهایی بود که کرد شد روحش شاد
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
4
5
لعن اله علی قوم الظالمین
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
2
5
اگر دین را از دنباله اسم خلخالی حذف کنیم چه میماند؟آدمی نا آگاه که سرنوشت هزاران فرد فرهیخته وتحصیلکرده را به دست او داده بودن.اگر اعدام نمیکرد جای تعجب داشت.شاید هدفش اصلاح بود ،اما از هیچ علمی بهرمند نبود.برای قضاوت درست به علم وآگاهی نیازست
رویا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
5
2
اینکه چه کسانیرو اعدام کرده وتوزندان هاگذشته لابد بخاطر خطاها بوده اما اینکه اثارتاریخی کشورازجمله تخت جمشید ک قدمت تاریخی بسیارداره وجزء تاریخ وتمدن وثبت جهانی شده رومیخواستن تخریب کنن نشان ازبی تمدنی این فرد میده.واینکه ارامگاه رضاشاه روتخریب کرده هم بدتر.ایشان نه مسلمان بود نه ایرانی.
رویا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
4
2
اینکه چه کسانیرو اعدام کرده وتوزندان هاگذشته لابد بخاطر خطاها بوده اما اینکه اثارتاریخی کشورازجمله تخت جمشید ک قدمت تاریخی بسیارداره وجزء تاریخ وتمدن وثبت جهانی شده رومیخواستن تخریب کنن نشان ازبی تمدنی این فرد میده.واینکه ارامگاه رضاشاه روتخریب کرده هم بدتر.ایشان نه مسلمان بود نه ایرانی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
1
3
خدا خودش جواب کار همه رو بده ان شالله.ما کسی نیستیم که جان بنده ایی رو بگیریم
رضا
|
Netherlands
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
3
7
چند نکته
اول اینکه: فحش دادن درست نیست
دوم : قضاوت در مورد افراد مستلزم اطلاعات و دانش نسبت به مبانی فکر اون شخص هست
اگ ما مسلمان هستیم و معتقد به مبانی اسلام باید طبق مبنای اسلام قضاوت کنیم
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اینا اعصاب مارو خورد میکنند فحش ندیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
5
5
ما پیشرفته تر از عرا ق وسوریه ایم ماهمچون ابوبکر بغدادی را سی سال پیش داشتیم حتی شدیدتر
سینا
|
Germany
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
6
7
خدالعنتش کنه
دخترایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
2
9
خدا رحمت کنه شهید بهشتی رو که ازکار برکنارش کرد...
خود این شخص ارزش هیچ نظر دادنی رو نداره..
سبحان
|
Germany
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
3
9
خدا ازش نگذره مرتیکه نامرد.جایگاهش جهنم...لعنتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
5
8
یه سگ صفت بیش نبوده حیف هویدا حیف جهانبانی حیف
ناشناس
|
Saudi Arabia
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
4
8
(لعنت خدا بر کسانی که در چهره اسلام به مردم ظلم کردند.) چرا درباره نظر ابلهانه خلخالی درباره کوروش کبیر چیزی ننوشتید؟ چرا درباه اقدام او برای تخریب تخت جمشید و آرامگاه فردوسی چیزی ننوشتید؟ جای تاسف دارد که یک جنایتکار را انسان شریف جلوه می دهید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
9
3
خدارحمتش کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
3
11
حرومزاده ای بود برای خودش از قیافه اش تو عکسش معلومه انشالله با شمر محشور بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
13
2
درود بر هرچی بی طرف هست.... اول خدا بعد رهبر معظم و کبیر خامنه ایی...
حمیدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
7
3
شاید بیش از اندازه تندروی کرده ولی اکثر کسایی که اعدام کرده حقشون بوده در ضمن وضعیت اون زمان اقتضا میکرد ایکاش حکام شرع فعلی هم ذره ای مثل اون بودن تا کمی مشکلات مردم حل میشد.
ایران پرست
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
3
8
فقط می خواهم بدانم فرق خرخالی با عناصر داعش چیه؟
اسم اسلام را لگد مال کرد ، همانگونه که مردم جهان از داعش متنفرند همان زمان هم این احمق آبروی ایران رو تو دنیا لگد مال کرد ، خداوند هزاران بار لعنتش کنه
akkkbar
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
11
4
خلخال كسايي رو اعدام كردكه دزدي و غارت و زورگويي كارشون بود.
ريدم توگور كسي كه از دزدا و زورگوها و مخالفان اسلام حمايت ميكنه.
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
8
4
کمتر کسی است که بر اساس یقین به قضاوت های ایشان نظر داده ،ما که آن زمان بودیم ایشان هرکه را حکم اعدام داد قتل مرتکب بود وهمدستی با قاتلین هر دو حکمش اعدام بود مگر رضایت اولیاء دم که اولیاء دم در روز محاکمه برای دیدن اجرای حکم امدند وکتبا" از حاکم شرع تقاضای حکم شرعی داشتند خوب معلوم است که قاتل یا همدست قاتل رضایت جلب نکند حکمش اعدام است .واحکام انی فقط برای جلوگیری از پارتی بازی وواسطه گری بود .از حیث حقوقی معلوم است صاحبان دم قصاص میخوان خوب توبیا ونادیده بگیر .به نظر من اجرای احکامی که من در دیار خود دیدم به حق بود.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
2
6
یه اشغال ادم کش بود
مسعود
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
2
8
خدا لعنتش کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
2
12
یک جنایتکار مزدور بود فردی بود که بچه 12 ساله را بدون محاکمه اعدام خیابانی کرد
داوود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
9
4
یه مشت جلادراکشته خوب کاری کرده
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
یه ذره عقل داشته باش
مسلمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
3
2
به نظرمن خلخالی فقط انطقام گرفت انتقامم گناه اگه هر کی را به خاطر جرمش یا معتادیش باید اعدام بشه یا نبش قبر بشه پس جواب خدا. را باید چطوری
خلال دندان
|
Netherlands
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
2
7
بهتره با بلدرزر بریم قبرش را خراب کنیم. آرزوم اینه یه روز خراب شدن قبرش با بلدرزر را ببینم و آن روز را جشن بگیریم در سراسر ایران.
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
3
5
این بدبخت عقده ای فقط یک الت دست بود برای حاکمان وقت
صادق جلوداري
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
12
4
انسان عادل هميشه طرفدار كم دارد براي انقلاب خيلي زحمت كشيد ايشان را امام خميني منصوب كردند وامام هميشه طرفدارشان بودند روحش شاد انشا الله با شهدا مشهور شوند
مهدي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
7
3
اگر خلخالي بد بود امام ايشان را انتخاب نميكرد ؟ در ان زمان ايشون شمشير زبير بود براي اسلام اما وقتي كه امام به رحمت خدا رفت ايشون نيز از چرخه حكومت به كنار كشيده شد چون باز هم سليقه درامر خاص دخالت كرد ، چون زمان جنگ اين گونه حركات به صلاح نبود ، پشت سر مردها هم صحبت كردن خوب نيست ، هركس در گور و اعمال خود محفوظه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
4
5
خدا لعنتش کنه که یه آدم جانی بیشتر نبود.کسی که با کوروش کبیر مخالفت کنه خیلی آدم احمقیه
دانیال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
2
6
خلخالی هزاران نفرو قتل وعام کرد تاقیامت ایرانیان ازش متنفرند
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
6
3
کاش الان تو نظام جمهوری اسلامی شخصی مث خل خالی وجود داشت اون وقت این همه دزدی تو مملکت نبود
این همه اختلاس نبود
این همه رانت خواری نبود
روحش شاد
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
و توهم جز اعدامیان بودی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
8
4
امنیت الان ما و کشور ما مدیون مجاهدتها و مبارزات خالصانه و شجاعانه ی شخصیتهایی مثل آیت الله خلخالی است . و اگر غیر از این بود ، ما همین حالا هم باید شاهد و ناظر جنایات ضدانقلابیون می بودیم .
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اگه تو توی هلند چه ...میخوری عوضی
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
اقا زاده ی کثیف
کورش
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
2
6
خدالعنتش.کنه.نبایست.ادمهای.بزرگ.ایران.رابکشه انها.بدردایران میخوردن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
1
8
نمیشه قضاوت کرد.ولی هیچ جای دنیا فرماندهان ارتششونو اعدام نمیکنند.به هر حال اونا هم از بالا دستی ها اطاعت میکردند.علوم و فنون نظامیشون برای ایران مفید بود.
حمید رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
0
8
دوستان اول انقلاب همین جوری بود اونم قاضی شد و به فرمان امام خمینی این کار رو قبول کرد دو نکته اینجا مد نظر هست که اگه ادم بدی بود چرا همون اول سران مملکت جلوش رو نگرفتن و نکته دوم اینه اگه خوب بود چرا بعد ها طرفش رو نگرفتن ٫ پس مسله اینه که سران مملکت دوطرفه بازی میکردن و میخواستن هم کارش رو انجام بده و هم بعد ها اسمی از اون اعدام ها روی خود سران مملکت نمونه پس مورد رو جای دیگه باید دنبال کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
1
3
مامور KGB بود و ماموریتش نابودی باقیمانده افراد و تجهیزات و .... حکومت پهلوی .
منتهی امر بهش مشتبه شد و یابو برش داشته بود و تا بفهمند دارد چه میکند کار از کار گذشته بود .
لو دادنش هم تف سربالا بود .
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
1
5
خدا لعنتش کنه انشالله تو جهنم ابدی بمونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
1
6
پری بلنده رو چرا کشت اخه مردک سادیسمی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
1
9
ریدم تو قبرش.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
1
8
ای خدا کاش نمیمرد که خودم شخصا گردنشو میزدم..هرچند بازم براش کمه ...این عینکی از جلادهای بیشرف تاریخ هستش
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
14
2
درودوصلوات برایت الله خلخالی که کاری کرد که اگه امیرالمونین علی (ع)هم بود این کارومیکرد.اگرشک به حرف من دارید خوتون تحقیق کنید
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کمتر ... بخور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
10
3
خلخالی کسی رو بی جهت به هیچ وج نکشت ،حق بود حق می‌ماند و هرکس هم لعنت و توهین بی جا کند برای خودش،محفوظ میماند این وعده خداوند است
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عرب پرست عوضی
نسل جدید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
1
9
خلخالی یه جلاد بود
حضرت علی بعد از خلیفه شدن قبر عمر و عثمان رو خراب نکرد
خلخالی تخت جمشید رو نماد حکومت استبدادی میدونست و با بولدوزر رفت فارس تا خرابش کنه ولی به لطف مخالفت شدید نصرالله امینی که استاندار فارس بود و حمایت مردم شیراز و مرودشت از نصرالله امینی خلخالی عقب نشینی کرد
لازم نیست ثابت کنم که همه ی ایرانی ها کوروش و تخت جمشید رو دوست دارن حتی خارجی ها هم بجز اعراب کوروش رو دوست دارن پس کسی که با خلخالی موافقه فقط یه عرب میتونه باشه
در اخر بگم اگر تصمیم گیری درمورد قبر خلخالی به عهده من باشه قبرش رو خراب نمیکنم چون اینجوری فقط جنایاتش رو پاک کردم عوضش کنار قبرش به فارسی و انگلیسی مینویسم او کسی بود که میخواست تخت جمشید را ویران کند
جعفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
5
1
به‌نظرم‌جای‌قضات‌محکم‌و‌استواری‌‌مثل‌خلخالی‌خالیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
1
4
خلخالی فکر میکرده خداست
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
8
3
من باهاش موافقم
اونایی که فحش میدن نمیدونن اوایل انقلاب مملکت درچه وضعی بود اگه ایشون نبود غرب کشور ازایران جدا میشد درغائله کردستان که ادعای مستقل شدن کرده بود حضرت امام اشخاصی مثل چمران طالقانی بهشتی صیاد شیرازی به کردستان فرستادند که نتیجه حاصل نشد من اون موقع کارمند فرمانداری کردستان بودم ولی ایت الله خلخالی درعرض 4 روز تونستندعوامل این توطئه راسرکوب کنند
خدارحمتشون کنخ
پاسخ ها
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
خفه شو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
1
4
توکه ازاون ملعون دم میزنی اول بروسوادتودرست کن بی سواد!دوسدارانش هم مثل خودش هستن
الی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
1
6
داعشی داشتیم وقتی داعش مد نبود!!!
Aliiiii
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
2
8
آیت الله نگین بهش
بگین خلخالی لعنت الله علیه
خدا لعنتش کنه
انسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
1
6
فقط میتونم بگم یه حیوونه
فقط ی بیسواد عقده ای میتونه این کارارو بکنه
میلاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
1
6
اگر خدایی در این جهان وجود داشته باشه امیدوارم به بدترین عذاب الهی برسه...
علیرضا
|
United States of America
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
1
4
به نظر من خلخالی آدم خوبی نبوده
چون اگه آدم خوبی بوده هیچوقت تصمیم به نابود کردن تخت جمشید را نمیگرفته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
1
4
واییییی خدایا چقد بیسواد داریم که فقط خواندن و نوشتن بلدن
حق کشوری که سرانه مطالعش در حد دقیقه هستش آیا بیشتر از اینه؟
حرف ها و نظرها در تضاد با عقل و صرفا احساسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
منطقی ترین نظری که تا اینجا خواندم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
1
5
خدا لعنتش كنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
4
2
خدا نعمت کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
1
6
لعنت خدا تأ قيامت به خلخالي ،،،آدم عوضيه بيخود إلهي خير نبينه
خححخخن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶
3
2
مرد عدالت اگرریس قوه قضایه شوم دقیقا مثل خلخالیدعمل میکنم وتمام خیانتکارای مملکت ا اعدام میکنم بعد میدادمشون به سگ
با او ازاول زندکی گردم رزمنده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
8
4
نود درصد نظر های مسخره افراد را خواندم بخدا روز پل صراط باید جوابکو باشید کسی این را میکوید که در همه جا با این بزکوار بودم چیزهایی که در مورد ایشان کفتید یکی از آنها درست نیست آنهایی که فاحشی میکند معلوم است از بستکان قاچاق فروشها هستند خداوکیلی ببینید چه سرانی اعدام شودند همه انها دستشون بخون مردم آلوده بود یک جمله از دارایی ایشان را برایتان میکویم خودتان قیضاوت کنید ایشان یک منزل قدیمی در خ راه آهن قم داشتند که بعداز رحلت ایشان همه زندکی بغیراز گتابهای ایشان ۲۰ میلیون نبود قبل توجه اشخاص که میکفتند همه پولها دست او است ترا بخدا الان یک نفر مامور خرید است اعلام میکند ۲ هزار میلارد پول برداشته ونیست این کوچکتر از افراد نظام است مابقی را خودتان حساب کنید بی مطاله حرف نزنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
10
4
من دقیقا نمیدونم کیارو کشته. ولی دمش گرم برای تخریب قبر منحوس رضاخان مستبد و کشتن امثال هویدا و سایر ظالمان ستمشاهی.
روحش شاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
1
7
یه ادم خشک مغز وعصر حجر عقده ی وخدرای
بهزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
1
4
خلخالی وامثال اون بایدبرامون عبرت بشه اهای اختلاس گرا واونایی ک حق مردموبدبختو میخورید اخرتون مثل خلخالی مرگه پس ادم بشین
علی بریکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
1
7
خدا هزار بار لعنتش کنه سگ صفت
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
1
7
خدالعنتش کنه
سید عبدالله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
3
7
وقتی قرآن راباز میکنیم نوشته با نام خداوند بخشنده ومهربان اینجا اونااشتباه کردن آقای خلخالی تو هم اشتباه کردی تو میبخشیدی توخلیفه خدا رو زمینی اشتباه در مقابل اشتباه در صورتی رضا شاه اگر نبود اسم ایران هم نبوداین همه خدمت به مردم وارزش دادن به خاک ایران ارزش یه متر زمینا نداشت راستی راه آهن تخت جمشید آموزش پرورش آرامگاه سعدی حافظ ووو...... آدم خوب کار خوب میکنه خدمت کرد روحش شاد
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
1
7
چه ادمهایی مهمی به دستورش کشته شدن واقعا دلم میسوزه برای بغضیاشون مثل خلبان نادر جهانبانی و... بعضی هارم فقط به خاطر اینکه در دستگاه پهلوی خدمت میکردن کشت آخه اینم شد جرم؟ مقبره رضا خان رو چرا خراب کرد؟ اثر تاریخی بود. واقعا چی گیرش اومد؟ ببینید چند نفر لعنتش کردن.
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
1
5
روانی ملعون
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
5
2
روحش شاد درودبر همه انسانهای د ست پاک وشریفی ک بی امان وخستگی ناپذیربا فساد شرارت ومواد مخدرمبارزه کرده ومیکنن برایش فاتحه بخوانیم
رزمنده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
3
3
الان اگه زنده جوانان کشور این همه الوده مواد نبودند قاطع بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
1
3
هرجای دنیاوهرزمانی خوب هم دارد بدهم داردکسی که درزمان پهلوی سمتی داشته که گنه کارنیست چرااعدامش کنن چه سودی براش داشته که الان همه لعنتش میکنن وجلادحسابش میکنن تعجب ان داردکه چرا امام ره زودتر برکنارش نکرده تابیشترمردم را نکشد
بینام
|