تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۲۰ تير ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر

آمریکا متعهد به باز نگه‌داشتن راه‌های دریایی و مسیر ترانزیت نفت برای همه جهان است

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: «ما برخی معافیت‌ها را (برای واردکنندگان نفت) در نظر داریم؛ اما اشتباه نکنید؛ ما قصد داریم ایران را قانع کنیم که این رفتارها با پاداش مواجه نمی‌شود.»

رویداد۲۴-وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: «ما برخی معافیت‌ها را (برای واردکنندگان نفت) در نظر داریم؛ اما اشتباه نکنید؛ ما قصد داریم ایران را قانع کنیم که این رفتارها با پاداش مواجه نمی‌شود.»«مایک پومپئو» روز گذشته_سه‌شنبه- در جریان سفر به امارات متحده عربی، ایران را به استفاده از سفارت‌هایش برای دسیسه‌چینی جهت حملات تروریستی در اروپا متهم کرد و مدعی شد: تهدیدات ایران برای ایجاد اختلال در توزیع نفت، هزینه‌های سنگین واقعی برای آنها در پی خواهد داشت. 

«پومپئو» در گفت‌وگو با «اسکای‌نیوز» مدعی شده هفته گذشته ایرانی‌ها در اروپا به اتهام آماده‌سازی یک توطئه در فرانسه دستگیر شدند و گفت: «ما شاهد رفتارهای بدخیم ایران در اروپا هستیم.» 

بر اساس این گزارش تیم آمریکا در حال مذاکره در عربستان سعودی به ریاست رییس بخش سیاست‌گذاری وزارت‌خارجه امریکا یعنی «بریان هوک» است . 

به گفته یک مقام آمریکایی که نامش برده نشده، مذاکرات با محوریت دستگیری یک دیپلمات ایرانی در وین به اتهام دست داشتن در توطئه بمب‌گذاری در نشست منافقین در پاریس در جریان است. 

این مقام آمریکایی مدعی شده دولت مساله دستگیری این دیپلمات ایرانی را بسیار جدی گرفته و این را سندی برای ادعای استفاده ایران از ابزارهای دیپلماتیک در اروپا و دیگر مناطق برای پوشش دادن حملات تروریستی می‌داند. 

به ادعای این مقام آمریکایی، «پومپئو» قصد دارد مساله توجه و مراقبت بیشتر از دیپلمات‌های ایرانی را در مذاکراتش با همتایان اروپایی‌در بروکسل مورد تاکید قرار دهد. وزیر خارجه قرار است همراه با رییس‌جمهور در نشست ناتو در بروکسل شرکت کند.

«پومپئو» در مصاحبه با «اسکای‌نیوز» مدعی شده که آمریکا به دنبال جلوگیری از دسترسی ایران به ظرفیت‌های مالی برای ادامه رفتارهایش با استفاده از طیفی از تحریم‌هاست. 

وی به تهدید ایران برای بستن تنگه هرمز در صورت ممانعت آمریکا برای فروش نفت از سوی ایران اشاره کرده و گفته: «ایران باید بداند که آمریکا متعهد به باز نگه‌داشتن راه‌های دریایی و مسیر ترانزیت نفت برای همه جهان است. این تعهدی است که ما برای چندین دهه داشتیم.»

این رسانه با اشاره به اظهارات برخی مقامات وزارت خارجه درباره احتمال دریافت برخی معافیت‌ها برای واردات نفت برای برخی متحدان آمریکا نوشت: پومپئو به نظر موضع سختگیرانه‌تری دارد. او هشدار داد که هرگونه واردات نفت از ایران به عنوان فعالیت تحریم‌پذیر به شمار رفته و ما تحریم‌ها را بر آنها اعمال می‌کنیم.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شده: «ما برخی معافیت‌ها را در نظر داریم اما اشتباه نکنید؛ ما قصد داریم ایران را قانع کنیم که این رفتارها با پاداش مواجه نمی‌شود و اینکه وضعیت اقتصادی این کشور تا زمانی که آنها به یک کشور عادی‌تر تبدیل شوند، قرار نیست اصلاح شود.»

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
0
0
تولید کنندگان نفت و گاز به تولید و صادرات خود ادامه دهند حتی ایران ولی پول بدست ایران ندهند با هماهنگی آمریکا فرانسه و آلمان و انگلستان و توافقات چند جانبه با چین و ژاپن و روسیه کالاهای مورد تایید این متحدان را به جای نفت به ایران تحویل دهند آنهم با رعایت همه جوانب . استقلال ایران بیخیال آزادی بیخیال جمهوری اسلامی بیخیال ؟
نظرات شما