تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
رییس‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبرداد:
رییس سازمان‌صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: 370 تن برنج احتکار شده به ارزش ریالی 22 میلیارد و 431 میلیون‌ریال در لرستان کشف شد.
کشف 370 تن برنج احتکار شده در لرستان
رویداد۲۴  محمدرضا صفی‌خانی اعلام‌کرد: در پی تشدید برخورد با گرانفروشی و احتکار، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با همکاری اداره‌کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اماکن نیروی انتظامی طرح نظارتی ویژه‌ای را در سطح استان اجرایی کرده‌اند. از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30 هزار بازرسی توسط بازرسان و کارشناسان سازمان و ادارات دیگر به‌عمل آمده که منجر به تشکیل بیش از 2 هزار پرونده شده است، ارزش پرونده‌های متشکله در این بازه زمانی بیش از 68 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 60 درصدی را به همراه دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه از ابتدای تشدید بازرسی‌ها شاهد کشف 8 انبار برنج به عناوین مختلف همچون اختفاء، امتناع از فروش کالا، عدم اعلام موجودی و احتکار به‌میزان 370 تن بودیم، عنوان کرد: ارزش ریالی محموله‌های کشف شده 22 میلیارد و 431 میلیون بوده است.

وی بیان کرد: طی هفته جاری نیز با بازرسی‌های به عمل آمده از واحدهای صنفی بیش از 2 هزار واحد بازرسی شدند که از این تعداد 100 کیلو گوشت گاو، 2 هزار و 600 کیلو مرغ، 2 هزار و 700 پرس غذا از تالار و رستوران‌های بین راهی به عنوان گران‌فروشی تشکیل پرونده و متخلفان جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

صفی خانی با بیان اینکه در مرداد ماه سال 97 شاهد کشف 5 انبار آهن‌آلات به عناوین مختلف همچون عدم اعلام موجودی، اختفا، امتناع از فروش به ارزش یک میلیارد و 295 هزار ریال بودیم تاکید کرد: همچنین در این مدت یک انبار پودر شوینده به تعداد دو هزار و 500 کارتن و ارزش دو میلیارد ریال، 4 انبار لاستیک با عناوین عرضه خارج از شبکه و عدم اعلام موجودی کالا به ارزش یک میلیارد و 367 میلیون ریال، احراز تخلف گاز مایع و معرفی 14 واحد متخلف شناسایی و کشف شده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین دو واحد متخلف با تخلف قاچاق کالاهای دارویی و بهداشتی به ارزش 65 میلیون ریال، یک انبار لوازم خانگی با تخلف احتکار کالا به قصد گران‌فروشی به ارزش 320 میلیون ریال، یک انبار تخم مرغ با میزان 2500 کارتن و ارزش 105 میلیون ریال توسط بازرسان این سازمان و سایر ارگان‌ها کشف شده و برای آن‌ها پرونده تشکیل و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
14_t.html,15_t.html
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین