۶ دلیل ایرلاین‌ها برای افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت پرواز اربعین
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۰۱ مهر ۱۳۹۷
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی:
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی دلایل افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت پرواز‌های عتبات عالیات در ایام اربعین نسبت به سال گذشته را تشریح کرد.
۶ دلیل ایرلاین‌ها برای افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت پرواز اربعین
رویداد۲۴ مقصود اسعدی سامانی در توضیح دلایل افزایش قیمت بلیت پرواز‌های اربعین در بازه زمانی 2 تا 12 آبان‌ماه امسال اظهار کرد: سال گذشته نرخ دلاری که به ایرلاین‌ها داده می‌شد 3820 تومان بود، این در حالی است که امسال نرخ ارز 8000 تومان (سامانه نیما) محاسبه شده است.

وی با بیان این‌که بسیاری از شرکت‌ها تاکنون نتوانسته‌اند ارز نیمایی دریافت کنند، افزود: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت بلیت پرواز‌های اربعین، هزینه هندلینگ در فرودگاه‌های عراق است. به دلیل منفک شدن سازمان هواپیمایی کشوری عراق از وزارت حمل‌ونقل این کشور و الحاق آن به‌عنوان زیر مجموعه نخست وزیری، نرخ‌های جدید هندلینگ نشست و برخاست هواپیما نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت پرواز‌های اربعین این است که در پرواز‌های رفت، هواپیما‌ها پُر و در برگشت خالی برمی‌گردند. همچنین در زمان برگشت زائران نیز هواپیما ایرلاین‌های داخلی در زمان برگشت با ظرفیت کامل و در زمان رفت خالی هستند. در واقع در این ایام دو لگ پروازی خالی است که باعث افزایش هزینه ایرلاین‌ها می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با یادآوری این‌که عوارض فرودگاهی که از قبل دریافت می‌شد همچنان به قوت خود باقی است، گفت: از سوی دیگر عراقی‌ها از پرواز‌های ایرانی رویالیتی (royalty) می‌گیرند که به ازای هر صندلی حدود 20 دلار است، البته در حال مذاکره هستیم تا در ایام اربعین دریافت رویالیتی را حذف کنیم.

اسعدی سامانی افزایش هزینه‌های تامین قطعه و تعمیر هواپیما را نیز به‌عنوان یکی دیگر از عوامل رشد هزینه پرواز ایرلاین‌های داخلی عنوان کرد.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: