تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱ - ۰۶ مهر ۱۳۹۷
علم‌الهدی:
علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن با توطئه‌های دیگر به سراغ ما آمده است، تصریح کرد: یک مشت شکم‌پرور و درنده‌خو را با پول گول زده تا در اهواز زنان و کودکان را به خون بکشند.
 رویداد۲۴ امام جمعه مشهد تاکید کرد: نمایندگان ما بفهمند در مجلس چه چیزی را تصویب می‌کنند، به چه تن می‌دهند، ملت را به چه چیزی می‌اندازند و ما را عضو چه کنوانسیونی می‌کنند که پول می‌گیرند تا ملت ما را بکشند. آیا آنها در آینده جلوی آزادی‌های ما را نمی‌گیرند؟ تصویب FATF حداقل خیانت به خون شهدای اهواز است.

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: آنچه در سالگرد دفاع مقدس برای ما قابل تامل است، تنها تجدید خاطره ایثارگری‌ و فداکاری‌های رزمندگان و جریان‌های دفاع مقدس نیست بلکه یک اندیشه و عقیده عظیم دینی و ایمانی در این سالگرد برای ما تجدید می‌شود و آن، وعده و بشارتی است که ذات مقدس پروردگار داده است.

دشمن جرات تهاجم نظامی به ما را ندارد

وی با بیان اینکه روزی که به ما حمله کردند و انواع و اقسام جنایات را در شهرهای ما انجام دادند، شهرهای ما در زیر موشک‌هایشان بودند و... کسی فکر نمی‌کرد پیروز نهایی جنگ کیست، اظهار داشت: نظام ما چهل سال با قدرت با رهبری دینی ادامه یافته و دشمن کافر ما این روزها در دل عذاب الیم دوزخ به سر می‌برد. آیا شرایط همیشه این گونه است؟ خیر. وقتی مردم با اخلاص در عرصه دینی اقدام کنند، اینگونه می‌شود ولی اگر این گونه نباشیم، در هر نبردی به خاطر مسلمان بودن، پیروز نمی‌شویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: در طول تاریخ شکست‌ها و حملات بسیاری علیه ایران و مسلمانان رخ داده ولی در جنگ و دفاع مقدس، رزمندگان ما با ایمان و اخلاص در عرصه فداکاری مخلصانه وارد شدند. الان نیز همین گونه است. دشمن همان دشمن است و دشمنی‌اش نیز بیشتر است ولی دفاع مقدس جریانی در جامعه رقم گذاشته که دشمن هنوز جرات تهاجم نظامی به ما را ندارد.

دشمن با توطئه‌های دیگر به سراغ ما آمده است

علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن با توطئه‌های دیگر به سراغ ما آمده است، تصریح کرد: یک مشت شکم‌پرور و درنده‌خو را با پول گول زده تا در اهواز زنان و کودکان را به خون بکشند. در رویارویی با نیروهای مسلح ما نمی‌توانند قرار بگیرند و بجای آن، کودک و زن می‌کشند که این نهایت ضعف، زبونی و بی‌دینی است که یک بشر را درنده می‌کند تا یک بچه چهار ساله را به خاک و خون بکشد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان ما باید چشمان خود را باز کنند، خاطرنشان کرد: حتی شورای امنیت و سازمان ملل که تحت تیول قدرت‌های استکباری هستند، حمله اهواز را تروریستی نامیدند. به کسانی که عملیات تروریستی انجام دادند، وعده ۲۰۰ هزار دلار پول داده بودند. مگر این تبادل‌ها در بانک‌های کشور عضو FATF رخ نداده است. مگر قدرت‌های استکباری عضو این کنوانسیون مالی نیستند؟ پس چرا این کار را انجام دادند.

تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است

امام جمعه مشهد افزود: نمایندگان ما بفهمند در مجلس چه چیزی را تصویب می‌کنند، به چه تن می‌دهند، ملت را به چه چیزی می‌اندازند و ما را عضو چه کنوانسیونی می‌کنند که پول می‌گیرند تا ملت ما را بکشند. آیا آنها در آینده جلوی آزادی‌های ما را نمی‌گیرند؟ تصویب FATF حداقل خیانت به خون شهدای اهواز است.

علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن از تقابل با ما ناامید، عاجز و ناتوان است و دچار ضعف و زبونی شده است، ابراز داشت: دشمن به همین خاطر به سراغ جنگ اقتصادی آمده است. اینکه شب چهارشنبه نصف شب در یک جریان رسانه‌‌‌‌‌ای اعلام شود دلار ۱۸ هزار تومان است و فردایش این رقم، نرخ دلار در کشور شود، مقصرش کیست؟ وزارت ارتباطات که می‌بیند امریکا به وسیله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وارد جنگ اقتصادی شده است،‌ مسئولیت ندارد جلوی آن را گرفته و کنترل کند؟

نداشتن طرح و برنامه موجب ناراحتی مردم می‌شود

وی اضافه کرد: روزی که دشمن بعثی به کشور حمله کرد، دانش‌‌آموزان و جوانان ما به جبهه رفتند ولی الان که دشمن از طریق فضای مجازی وارد جنگ اقتصادی شده و پیاده نظامش را وارد می‌کند، جریان کارگزاری ما نباید جلوی آن را بگیرد؟

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نوسانات ارز بیان کرد: اینکه در ۲۴ ساعت به نرخ دلار افزوده شود و پول ما سقوط کند. هنوز یک سال نشده که ۳۷۵ برابر ارزش پول ما سقوط کرده است. این جنگ اقتصادی نیست؟ چرا کارگزاران ما ساکت هستند؟ آنچه موجب ناراحتی مردم می‌شود، طرح نداشتن مسئولان دراین باره است. اگر طرح و برنامه دارید به مردم بگوید تا مردم آرامش بگیرند. مردمی که دلارها را به خانه برده و در بالشت و تشک خود قایم کردند، چرا این کار را کردند چون به مسئولان و بانک مرکزی اعتمادی ندارند.

بی‌اعتمادی مردم ادامه یابد، چرخه اقتصادی قفل می‌شود

علم‌الهدی ادامه داد: آیا بانک مرکزی و مسئولان اقتصادی مسئول نیستند؟ اینکه در یک روز، یکمرتبه نرخ ارز افزایش یابد ما را به یاد سال ۵۹ می‌‌اندازد که دشمن بعثی در دو ساعت هفتاد کیلومتر پیشروی کرد ولی رئیس‌‌‌جمهور خائن وقت،‌ بنی صدر گفت زمین می‌‌‌‌دهیم زمان می‌گیریم. چرا عزیزان کارگزار ما در این باره بی‌‌‌‌‌تفاوت هستند و مسئله برایشان عادی شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان موظف هستند گرانی را بر گرده مردم بردارند، یادآور شد: نگرانی اول مردم این است که در برابر این جریان و تهاجم طرح و برنامه‌ای وجود نداشته باشد. مردم به جریان و مسئولان اقتصادی اعتماد ندارد و اگر این بی‌‌‌‌اعتمادی ادامه یابد، چرخه اقتصادی قفل می‌‌‌‌‌کند. رهبری گفتند مسئولان قوای سه گانه شورا داشته باشند 1و مشکلات را حل کنند.

۱۸ میلیارد دلار را بالا کشیدند

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: شما گفتید ۱۸ میلیارد دلار صادرات وارد کشور شده است ولی به جای آنکه ارز را به بازار ثانویه بدهند، ۱۸ میلیارد دلار را بالا کشیدند که این مسئله خود را نشان داد و ارز گران شد. عده‌‌‌ای دلار گرفتند ولی جنسی وارد نشد. این دلار کجا رفت؟ این کار، نه کار اجنه و نه کار فرشتگان بود بلکه کار عده‌‌‌ای سودجو پیاده نظام امریکا بود. چرا جلوگیری نشد؟ افرادی که ۱۸ میلیارد دلار را گرفتند، چرا تحت تعقیب قرار نگرفتند؟

موحدی کرمانی اضافه کرد: این مشکلات عارضی است و بر ما عارض شده است. دستگاه‌‌‌های ما متاسفانه در انجام عمل و تقابل فلج می‌شوند. این تماشاچی بودن نیست بلکه فلج شدن است.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: