تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۰۲ آبان ۱۳۹۷
مشاور سیاست خارجی برنی سندرز:
یکی از مشاوران برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا علیه دو تن از افراد ایرانی به بهانه ارتباط با طالبان را زمینه سازی بهره برداری دولت برای حمله نظامی به ایران خواند.
رویداد۲۴، «مت داس» مشاور سیاست خارجی «برنی سندرز» سناتور مستقل آمریکایی و کاندیدای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری دور قبل با اشاره به بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا علیه هشت تن به اتهام ارتباط با طالبان که دو تن از آن‌ها ایرانی، چهار تن افغانستانی و دو تن دیگرشان پاکستانی هستند، واکنش نشان داد. 

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا زمینه چینی برای حمله نظامی به ایران است
مت داس نوشت: این اقدام آمریکا بسیار مهم است. دولت ترامپ قدم به قدم در حال صورت بندی یک پرونده است که بگوید حمله به ایران با ماده ۲۰۰۱ اجازهٔ استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها مطابقت دارد.

«اجازهٔ استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها» به عنوان قطعنامه مشترک از سوی کنگره ایالات متحده آمریکا در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۱ تصویب شد. این ماده به رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا اجازهٔ استفاده از هر نیروی ضروری و مناسب را علیه کسانی می‌دهد که او تعیین کند حملات ۱۱ سپتامبر را «طرح‌ریزی، مرتکب یا کمک رسانی کرده باشند» یا به چنین افراد یا گروه‌هایی پناه داده باشند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که این تحریم‌ها علیه اعضایی از طالبان که در حملات انتحاری و مرگبار فعالیت داشته‌اند و نیز دو ایرانی که از آنها «حمایت مالی و مادی‌» به عمل آورده‌اند، اعمال می‌شود.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی است: ارائه آموزش نظامی، منابع مالی و تسلیحات به طالبان نمونه دیگری از مداخله ایران در منطقه و حمایت از تروریسم است. آمریکا و شرکای ما تحمل نخواهند کرد که ایران از افغانستان در راستای رفتار بی‌ثبات‌کننده خود سوءاستفاده کند.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا،‌ محمدابراهیم اوحدی و اسماعیل رضوی دو تبعه ایرانی هستند که علیه آن‌ها تحریم اعمال شده‌ است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: