تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۰۴ آبان ۱۳۹۷
محصولات مرتبط با مواد اولیه وارداتی را تولید نمی‌کنیم؛
رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی گفت: برخی از مواد اولیه ما ۱۵۰ درصد، برخی ۱۰۰ درصد و بعضی حدود ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

رویداد۲۴ محمدجواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) در خصوص اقزایش قیمت نان اظهار کرد: در واحد صنفی ما هنوز افزایش قیمتی وجود نداشته، اما مواد اولیه، بهبوددهنده‌ها، روغن، شکر و هزینه کارگر‌ها افزایش داشته است.

وی افزود: با این وجود باید تغییراتی در نرخ فروش داشته باشیم. البته نانوا‌ها در حال بررسی این موضوع هستند تا پس از رصد آن، قیمت‌ها را به اتحادیه‌ها اعلام کنند.

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی با اشاره به گران شدن مواد اولیه خاطرنشان کرد: برخی از مواد اولیه ما ۱۵۰ درصد، برخی ۱۰۰ درصد و بعضی حدود ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است. مواد بهبود دهنده قبلا کیسه‌ای ۷۰ هزار تومان، اما در حال حاضر کیسه‌ای ۴۷۰ هزار تومان است.

وی افزود: روغن که پیش از این بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان بود در حال حاضر ۱۲۰ هزار تومان هم پیدا نمی‌شود. شکر کیلویی ۲۷۰۰ تومان بود که تا حدود ۵ هزار تومان افزایش یافته است. روغن به تعداد محدود در بازار وجود دارد. پیش از این ما ۴۰ تا ۵۰ حلب روغن انبار می‌کردیم که به روزمرگی نیفتیم، اما متاسفانه شرکت‌های پخش دیگر روغن را به این شکل در اختیار واحد‌های تولیدی قرار نمی‌دهند و منتظر افزایش قیمت‌ها هستند.

کرمی در ادامه تصریح کرد: نوسانات نرخ ارز برای کارخانجات روغن هم مشکل ایجاد کرده و مواد اولیه آن‌ها هم به سختی تامین می‌شود و کارخانه‌دار نگران این است که مواد اولیه را به سختی و با قیمت بالا تهیه خواهد کرد و این قیمت‌ها برای صنف تولید اصلا به صرفه نیست مسئولین باید برای تولید به دنبال یک راه چاره باشند.

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی در زمینه میزان فروش نان فانتزی عنوان کرد: همکاران بیشتر موادی که باید از خارج وارد شود را از محصولات خود حذف کرده‌اند و تولید محصولات خاص مرتبط با آن مواد را حذف کرده‌ایم که باعث از دست رفتن بازار فروش ما شده است.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: