تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۰۹ دی ۱۳۹۷
فرمانده نیروی انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری هکری ۱۸ ساله در ساوجبلاغ خبر داد.
دستگیری هکر ۱۸ ساله با ۲۰۰ شاکی
رویداد۲۴ سردار عباسعلی محمدیان اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر برداشت مبلغ سه میلیون تومان ازحساب یک شهروند ساوجبلاغی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. با پیگیری‌های پلیس و کسب دستور قضایی حساب‌های اشخاصی که وجه شاکی به حساب آن‌ها واریز شده بود، مسدود شد.

وی افزود: در تحقیقات بیشتر مشخص شد که شخصی ناشناس در قالب آگهی فروش «ایکس‌باکس» در برنامه دیوار با شیوه‌های خاص حساب‌های متقاضیان را هک می‌کرد.

محمدیان خاطرنشان کرد: با بررسی اطلاعاتی پلیس فتا محل اقامت این فرد در تهران شناسایی شد، وی ابتدا منکر داشتن سیم‌کارت و هرگونه برداشت وجه از متقاضیان شد. سرانجام این فرد اعتراف کرد که دوستانش خرید‌ها را انجام داده و وی فقط مسئولیت تحویل به مشتریان درخیابان را برعهده داشته است.

وی گفت: با حکم نیابت قضایی منزل این فرد مورد بازرسی قرارگرفت که تعداد قابل توجهی تجهیزات رایانه‌ای، مخابراتی، تلفن همراه و وسایل دیگر کشف شد. در بررسی اولیه ازسیستم رایانه‌ای متهم چندین برنامه هک کشف شد. این فرد در نهایت به هک کردن حساب‌های مشتریان و ساخت یک درگاه جعلی برای فریب طعمه‌ها و دسترسی به حساب‌های دیگر اعتراف کرد.

رئیس پلیس البرز گفت: پرونده این هکر تاکنون ۲۰۰ شاکی از استان‌های تهران و البرز داشته که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان ازحساب آن‌ها برداشت شده است. متهم دستگیر شده در اختیارمراجع قضایی قرار گرفت.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: