تاریخ انتشار: ۰۶:۰۹ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
با بخشنامه جدید سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، شرکت‌های زیرمجموعه از ارائه هر گونه عیدی و پاداش برای عملکرد و هرگونه خرید بن، پاداش، کالابرگ و هر گونه مواد گوشتی و پروتئینی و سایر اقلام به مدیران و پرسنل شامل کارمندان و کارگران منع شدند.

ما تخلف کردیم، اما شما نکنید!

رویداد۲۴ بعد از انتقادات صریح رویداد۲۴ از نحوه مدیریت سید مهدی قاسمی زاویه سادات بر سازمان بازنشستگی شهرداری تهران که ابراهیم شیخ معاون منابع توسعه منابع شهرداری تهران را محکوم به تغییر در نوع عملکرد سازمان بازنشستگی کرد، حالا شاهد تصمیمات عجیب مهدی نادمی مدیر عامل جدید هستیم.

اخیرا در ایام پایان سال مهدی نادمی طی یک بخشنامه به مدیران عامل سایر شرکت‌ها‌ی سهامدار زیر مجموعه خود، تاکید کرده که از ارائه هر گونه عیدی و پاداش برای عملکرد و هرگونه خرید بن، پاداش، کالابرگ و هر گونه مواد گوشتی و پروتئینی و سایر اقلام به مدیران و پرسنل شامل کارمندان و کارگران خودداری کنند! و بدین ترتیب سود سهام خود را افزایش دهند.

این دستور در حالی به شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شده که خود سازمان بازنشستگی در چند ماه گذشته بار‌ها به روش‌های مختلف و بهانه‌های متفاوت به تمام اعضای اشاره شده و کارگران، کارکنان، مدیران و .. تحت پوشش خود کمک‌های نقدی و غیر نقدی را پرداخت کرده است.

این اقدام در زیرمجموعه معاونت توسعه منابع انسانی احتمالا دو مفهوم بیشتر ندارد؛ اول اینکه این معنی به ذهن متبادر شود که «ما هر تصمیمی دوست داریم می‌گیریم، ولی شما حق ندارید!»

دوم این احتمال که مدیر بالادستی (ابراهیم شیخ) می‌تواند از این هدایا برخوردار شود؛ به شرطی که درباره سوءمدیریت و تصمیم عجیب اقتصادی‌ترین واحد در زیر مجموعه‌اش سخنی نگوید.

در هر دو احتمال، سوءمدیریت در سازمان بازنشستگی دیده می‌شود؛ به ویژه اینکه این تصمیم از دیدگاه اقتصادی کاملا نادرست است چراکه این تصمیم در بستری کاملا شبهه‌انگیز اتخاذ شده است.

این شیوه باعث می‌شود اسناد هزینه یا قرارداد‌های هزینه‌ای به صورت صوری و در قالب فعالیت‌های عملیاتی طراحی و مرسوم شده تا قانون را دور بزنند و پولش را برای کارکنان و مدیران به منظور پر کردن گپ‌های خالی مدیران، کارکنان و کارگران آنهم در شرایط بحرانی اقتصادی خانوار استفاده کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که با این تصمیم احتمال بروز ارتشا و افزایش هزینه‌های پروژه‌ها و رشد قیمت تمام شده غیر واقعی (غبر صواب) بیشتر شود؛ آن هم در حالتی که این هزینه‌ها از محل جیب مردم به دست می‌آید.

پیشنهاد رویداد۲۴ به ابراهیم شیخ معاونت منابع انسانی شهرداری آن است که چنانچه نمی‌تواند  زیرمجموعه‌های اقتصادی خود مدیریت کند، از مسئولیت کنار برود یا مدیران توانمند اقتصادی بر سر کار بیاورد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
یک بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
1
1
اون از مدیرعامل قبلی این هم از مدیرعامل جدید!
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
1
1
آقای نادمی مگر خودت زن و بچه نداری که از این کارها می کنی؟
ما کارکنان چرا باید چوب بیکفایتی امثال شما رو بخوریم؟
پرسنل بازنشستگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
1
1
رویداد از تو ممنونیم که اینها رو رسوا کردی، واقعا از رای که به این جماعت دادیم پشیمانیم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: