تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
گزاش رویداد۲۴ از چهره هفته؛
حسن رعیت کاظمی معروف به حسن رعیت یا حسن کاظمی از چهره‌هایی بود که تصاویر او در سال ۸۸ با لباس شخصی و کلت در خیابان منتشر شد. در این سال‌ها حصار آهنینی به دور او کشیده شده بود و کسی نمی‌توانست درباره اتهامات ریز و درشتش چیزی بگوید. با این حال دوره ابراهیم رییسی حسن رعیت بازداشت شده است.

بازداشت قارون با ۱۷ قلاده ببر/ رفیق فولادی بابک زنجانی بازداشت شد

رویداد۲۴ ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه، یک تفاوت مهم ایجاد کرد که کمتر کسی انتظار داشت و آن هم تعقیب قضایی افرادی بود که در سال های قبل از آن به نظر می‌رسید از مصونیت آهنین برخوردار بودند؛ کسی گمان نمی‌کرد نفر اول دفتر آملی لاریجانی بازداشت شود؛ همچنانکه کسی تصور نمی‌کرد کسی بتواند سبحانی جعبه سیاه پتروشیمی را بازداشت کند. یکی از افراد دیگری که کسی تصور بازداشت او را نمی‌کرد حسن رعیت کاظمی بود؛ فردی که ده سال قبل با اسلحه کلت و روی موتور سیکلت برای معترضین به انتخابات خط و نشان می‌کشید و به نظر می‌رسید آنقدر مقبول دستگاه‌های امنیتی باشد که بتواند به راحتی از چنگ قانون بگریزد. با این حال گویا در دوره رییسی ماجرا برای حسن رعیت کاظمی هم به پایان رسیده باشد.

با وجود فامیلی غلط انداز او، رعیت هیچ شباهتی به رعیت‌ها ندارد و شاید از این نام استفاده می‌کرده است تا کسی متوجه فامیلی واقعی او (میرکاظمی) نشود. به خصوص اینکه داشتن دو نام خانوادگی، بین افرادی که مدعی ارتباط با نهادهای خاص هستند، یک جور پرستیژ هم به شمار می‌رود. از آنچه دوستان سابق حسن رعیت درباره او نوشته‌اند این طور بر می آید که او نه تنها زندگی ساده‌ای نداشته، اتفاقا مثل قارون، دوست داشته بهشتی در شهر کرج برای خود بسازد؛ بهشتی که گویا هفده قلاده ببر نیز در آن داشته است!

خبر وجود ۱۷ قلاده ببر در باغ شخصی حسن رعیت کاظمی را نخستین بار جاوید فخریان از اعضای حزب ندا رسانه‌ای کرده بود. گویا تعداد ببرهای حسن رعیت از مجموع ببرهای باغ وحش تهران نیز بیشتر است!

یاشار سلطانی خبرنگار در توییت خود نوشته بود «صداوسیما اگر جرات دارد تصاویر بهشت گمشده حسن رعیت را که حاصل زمین خواری و چپاول بیت المال در جاده کرج است پخش کند! به مردم بگویید این بهشت گمشده پاتوق کدام یک از مقامات ارشد، بزرگان و چهره‌های مشهور بوده؟ کلکسیون اسلحه، کلکسیون موتور، حیوانات و...با کدام پول و مجوز بدست آمده است؟»

غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر خبر بازداشت حسن میرکاظمی با ۱۷ قلاده ببر گفت: بار‌ها گفته‌ایم قبل از اثبات مجرمیت اسم نیاورید، با آوردن مشخصات دچار معذوریت برای پاسخگویی می‌شوم لذا با رعایت محذوریت‌های قانونی اصل بازداشت این فرد را تایید می‌کنم و عناوین اتهامی به خاطر اینکه در مرحله تحقیقات مقدماتی است، بعد از رسیدگی اعلام می‌شود.

در زمان بازداشت بابک زنجانی، رسانه‌ها از حسین شیرازی منش و حسین میرکاظمی (حسن رعیت) به‌عنوان دستیاران بابک زنجانی نام برده بودند. روزنامه شرق پیش از این در مورد آشنایی سعید مرتضوی و بابک زنجانی، به نقل از مرتضوی نوشته بود: «من اصلا ایشان را نمی‌شناختم و شرکتش را هم نمی‌شناختم. یکی از دوستان به نام آقای کاظمی (حسن رعیت) که نیروی ارزشی بسیار مورد اعتمادی است که با ایشان دوست است تماس گرفت و ایشان را معرفی کرد.»

پیش از این زمانی که هنوز بابک زنجانی بازداشت نشده بود تصاویری از زنجانی در کنار حسن رعیت کاظمی در یک هواپیمای اختصاصی‌ منتشر شده بود که زنجانی درباره آن عکس گفته بود »«با سید حسن میرکاظمی که از دوستان و تجار خوب است در آن هواپیما همسفر بودم.»

حسن رعیت کاظمی؛ قارون عصر مدرن/ از هفت‌تیر کشی تا نگهداری ببر!

فیلم حسن رعیت که در کنار محمدرضا طاهری و محمود کریمی دو مداح مشهور ورزش می‌کند نیز در روزهای گذشته بسیار خبرساز شده بود.

خبرگزاری ایرنا در ابتدای شروع دولت روحانی گزارشی درباره حسن رعیت کاظمی نوشت و او را با نام اختصاری «ح.م» معرفی کرد. در آن گزارش آمده بود: «ح. ش» (حسین شیرازی منش) در سال ۱۳۸۸ به اتفاق «ح.م» (حسن میرکاظمی) مشهور به رعیت بعنوان عضو هیات مدیره پروژه تجار کیش انتخاب شده بودند که بعد از بحران مالی این پروژه بابک زنجانی وارد شد و علاوه بر تملک پروژه کیش، از این دو نفر بعنوان دستیاران خود استفاده کرده است.»

سال ۸۶ اولین مجمع عمومی شرکت تعاونی کارخانجات تولید کننده لوله و پروفیل فولادی ایران تشکیل شد و به ترتیب محمدتقی صالحی، سید حسن میرکاظمی، امرالله زمانی علویجه، علیرضا قدسی و عباسعلی عباسی به سمت اعضای اصلی هیات‌مدیره انتخاب شدند و آنطور که در رسانه‌ها آمده او در زمان بازداشت مدیرعامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز، لوح فشرده پارس و مجتمع فولاد ذوب آهن ازنا بوده است.

طبق نامه‌ای منتشر شده، اداره کل حقوقی بانک کشاورزی به بازرسی شعبه چهارم دادسرای امور اقتصادی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۸۷، حسن میر کاظمی با بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان بزرگ‌ترین بدهکار بانک کشاورزی در کل کشور معرفی شده است که بدهی خود را تسویه نکرده و بسیاری از اعتبارات را نیز بدون وثیقه و با ضمانت شخصی دریافت کرده‌است. این مکاتبات ابتدا در سال ۱۳۸۸ و دوباره در ۱۳۹۱ منتشر شد اما هیچگاه تکذیب نشد.

سایت عدالتخواهان نیز درباره حسن رعیت نوشته بود به بهانه واردات کالا توانسته بود ۳۷ میلیون دلار از بانک صادرات گلستان وام ارزی دریافت کند و هیچگونه مقررات بانکی در دریافت این وام رعایت نشده است؛ ضمن اینکه اساسا هیچگونه کالایی به کشور وارد نشده و معلوم نیست چه بر سر پول بیت المال آمده است.»

کانال تلگرامی امتداد درباره حسن رعیت کاظمی می‌نویسد میرکاظمی در سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ همان زمان که به همراه مداح مشهور هفت تیر کشی می‌کرد یا با بابک زنجانی عکس‌های اسلحه به دست منتشر می‌کرد، جزو اصحاب خلوت سعید مرتضوی و بابک زنجانی به حساب می آمد. آنها سعی کردند در یک معامله ۱۳۸ شرکت از مجموع ۲۰۷ شرکتی که در اختیار شستا بود را یکجا بخرند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۵
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
14
واقعن احسنت به آقای رئیسی هیچکسی جرات نداشت نزدیک این افراد بشه ...واقعن باریکلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
14
انصافا رئیسی خیلی خوب اومده میدان دمش گرم انگار در دادگسنریها کارهای مردم بهنر انجام میشه و احنرام گذاشنه میشه به مردم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
2
7
هر دم از این باغ بری می رسد!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
4
3
بیچاره کسانی که زنده زنده خوراک ببر ها شدند آیا عداات در مورد این اجرا می شود؟ آیا کسانی هستند که ثابت کنند ببرها برای زنده خواری بوده. این ببرهای چاق و چله چه می خوردند ازکجا برای انها خوراک فرستاده می شد
چرا کسی از وجود ببر در کاخ رعیت خبرنداشت
ایران ماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
1
14
در اصل اینا گدازاده بودند اسم خوبی برای خودش انتخاب کرده بوده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
12
درود به شرف اقای رییسی من خیلی تعریف ها از شما از صلایت وجدی بودن شما از زمان انقلاب شنیدم اقای رییسی مردم خیلی بدبین شدند با تلاش با شجاعت وبا کمک از رهبر که این افراد همیشه مورد تنفر رهبر بودند ریشه این فاسدان ابتدا در قوه قضاییه بعد دولت وهر کس را بکن واعتماد رو به جامعه برگردان در شوراهای شهر وروستا هم خیلی دزدی میشود که شکایات زیادی قبلا شده رسیدگی نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
6
3
خوبه خداروشکرضدانقلابیون بابرخی برخوردهاباافرادآتیش بیارمعرکه نظام شده اند.فقط امام زمان میتونه بیادوعدالت رابرقرارکنه.بعضیهامنتظرند تاانقلاب انقلابیون خودراخردکند.وبه جان هم بیفتند،خیلی ازطاغوتیهاوضدانقلابیون درحال خوردن وبردن هستند،اما آنقدرحرفه ای هیزم بیاراینگونه معرکه هاشدندکه نظام به سمت آنهانرودوسرگرم بگیروببندهای آدمهای خودش شود.بزرگنماییهای منفی ازسلاح کشی این فردکه برای حفظ نظام بوده ،درآن عرصه معلومه که برای عده ای ضدانقلاب سخت بوده.حالا اگرخلافی هم کرده باشدکه قطعابایدپاسخ دهد.یعنی هرکس برای دفاع ازنظام اسلحه برداشته بایدمواظب باشه که روزی بایدجواب بده به عوام وآدمهای مسئله دار.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
واقعاً خودت نمی‌فهمی با این استدلالت به شهدای پاک و بلندمرتبه این کشور توهین کرده‌ای؟ حسن رعیت را با مدافعان نظام مقایسه می‌کنی؟ شهدای عزیز این خاک کارخانه‌دار بودند؟ وام‌های نجومی می‌گرفتند؟ بهشت شخصی داشتند؟ قاچاق می‌کردند؟! نخیر، مدافعان نظام و کشور با قلب پاک به قلب متجاوز می‌زدند. بنظرم شما مدافع پول و پله هستی
مج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
2
2
خیلیهاازمسئولین الان وقبل و...وتجارفعلی وقبل اکثرامعلوم نیست ازکجاآورده اند؟پس بایدهمه دستگیرواحظارشوندوبقولی درشهراگرقراره مست گیرند،بایدکه هرآنچه هست گیرند.نه اینجوری!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
4
تاسف من از قضاوت عجولانه ای بود که در مورد اقای رئیسی در جامعه وجود داشت انشالله همینطور بدون تعارف با احدی جلو بروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
2
امیدواریم با فساد در وزارت نفت هم برخورد قاطع بشه
بهنام رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
2
انشالا که این موارد تداوم داشته باشد وبازار از لوث وجود این . . . توسط اقای رییسی پاک شود
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
2
حواستان کجاست! 17 قلاده ببر را برای تجمل و قارون بازی نگه نداشته....شاید درگیر قاچاق مافیایی گونه های در معرض خطر انقراض هم هست که یک جرم بزرگ بین المللی با میلیاردها دلار گردش سرمایه است.
میرفندرسکی
|
Sweden
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
1
برای سیر کردن شکم ببرهای سلطان،مردم رو شکار میکرده،این ماجرا هم فقط یه آب ولرم برای رفع خستگیه،الان مرتضوی توی کدوم زندانه، لابد تویی زندان انفرادی اوین داره زجر میکشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
4
بخدا دو تا مثل اقای ریسی تو ایران بود همه چی جای خودش بود
حیف دیر امد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: