تاریخ انتشار: ۰۶:۱۶ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۶۲ نظر
گزارش رویداد۲۴ از چهره هفته؛
علیرضا پناهیان با اظهارات جنجالی خود در هفته اخیر بسیار خبرساز شده است. او زندگی کارمندی و حقوق کارمندی را نادرست خوانده و توصیه کرده دختران همسر افراد کارمند نشوند و به خواستگار خود بگویند مگر عرضه کار نداشتی که کارمند شدی!

پناهیان، چهره جذاب اصولگرایان در محرم ۹۸

رویداد۲۴ میثم سعادت: علیرضا پناهیان این روزها مرد شماره یک اصولگرایان است؛ ابتدای هفته گذشته شایعه ترور او مطرح شد و بحث‌های زیادی درباره این شایعه مطرح شد. موضوع ترور او هنوز تمام نشده بود که اظهارات پناهیان بار دیگر او را در میان اخبار ریز و درشت سیاسی ایران، در صدر اخبار نگاه داشت؛ البته این بار نه به خاطر سخنان حکمیانه، که به خاطر اظهارات عجیب و گاه خالی از صداقت پناهیان.

چند سال است اصولگرایان به این جمع بندی رسیده‌اند که برای «جذب» مردم، جذابیت کافی ایجاد نکرده‌اند و به دنبال تولید گفتمان جدید هستند. این گفتمان گاهی در برنامه سازی تلویزیونی نمایان می‌شود و گاه در نظریه پردازی‌های چهره‌هایی همچون عباسی و پناهیان یا جوان‌ترهایی مثل رائفی پور.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان احتمالا یکی از اولین آس‌هایی است که اصولگرایان برای انتخابات پیش رو، رونمایی کرده‌اند. همین که هفته گذشته برخی رسانه‌ها خبر دادند ترور شده و بعد تکذیب شد، مشخص بود که برنامه‌های جدی برای تبدیل کردن او به چهره خاص وجود دارد. خود او نیز کم نمی‌گذارد و برای بیشتر دیده شدن از همه چیز سخن می‌گوید؛ از «نقد کارمندی» و «توصیه به دختران دم بخت برای خواستگاری کارمندان از آنها» و «شیوه‌های پول در آوردن» گرفته تا «ایراد از زنانی که درخواست طلاق دارند» و «نقد کسانی که بازی دانلود می‌کنند!» تقریبا حوزه‌ای نیست که پناهیان درباره آن سخن نگوید.

به گزارش رویداد۲۴ به نظر می‌رسد سخنان علیرضا پناهیان را بتوان مانیفست جریان نواصواگرایی در ایران دانست. او در اظهارات اخیر خود از تنبلی کارمندان و کارگران گلایه کرده و گفت «وقتی به جوانان می‌گویم بروید دنبال پول درآوردن، با عصبانیت مرا به تئوریزه کردن نظام سرمایه‌داری متهم می‌کنند، در حالی که من می‌خواهم همه پول و سرمایه دنیا دست کارتل‌ها و تراست‌ها نباشد و ثروت بین مردم تقسیم شود؛ مردم باید عرضه داشته باشند پول‌ها را جمع کنند تا به جیب صهیونیست‌ها نرود... حزب اللهی‌ها حق ندارند مایحتاجشان را از هر کارخانه‌داری بخرند، چرا که با خریدشان دارند به کارخانه‌دار قدرت می‌دهند.»

متلک اندازی پناهیان به کارمندان در حالی است که خود او همزمان حقوق بگیر چند نهاد دولتی مثل نهاد نمایندگی ولی فقیه و ... در دانشگاه بوده است. او همچنین مدتی در قرارگاه عمار نائب رئیس بود و زمانی عضو هیات امنای دانشگاه هنر بود. در هر کدام از سال‌ها او مستقیما از بودجه عمومی کشور ارتزاق کرده و عملا کارمند بوده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به سخنان پناهیان واکنش‌های متفاوتی داشتند و این سوال را مطرح کرده بودند که مگر خود پناهیان چگونه درآمد به دست می‌آورد؟ یکی نوشته بود «آقای پناهیان چطور می‌توانیم پول جمع کنیم. شما که بلدید راهنمایی کنید.» کاربر دیگری اینگونه واکنش نشان بود که «کاش می‌توانستم لیستی تهیه کنم از افرادی که به سفارش پناهیان کارمند دولت شده‌اند.»

کاربر دیگری در اینستاگرام نوشته بود «آقای پناهیان همه مثل شما نیستند که نیازی به کار نداشته باشند و درآمدشان خوب باشد. ما برای زندگی مجبوریم کار کنیم.»

دیگری به طعنه گفته بود «ما عرضه پول جمع کردن و پول در آوردن مثل شما را نداریم ولی شما شلخته درو نمی‌کنید تا چیزی هم نصیب خوشه چینان کارمند شود.»

کاربر دیگری در توییتر نوشته «از صورت و دستان آقای پناهیان مشخص است که زیر آفتاب کارگری می‌کند به خاطر همین تولید را به کارمندی ترجیح می‌دهد. البته همین الان که در منبر این صحبت‌ها را می‌کنند چند میلیون تومان به خاطر این سخنرانی به حسابشان رفته است.»

کاربرانی هم بودند که پناهیان را نماد چهره‌های انقلابی می‌دانند که سخنان او تحریف شده و مخالفانش پس از حسن عباسی او را نشانه رفته‌اند. این در حالی است که عین جمله‌های پناهیان نخستین بار در رسانه‌های نزدیک به او منتشر شد و اتفاقا از این سخنان همان تیترهای زده شد که برخی آن را تحریف اظهارات پناهیان می‌دانستند.

به گزارش رویداد۲۴ سخنان پناهیان البته تنها در مدح تولید و در مذمت کارمندی نبود. او در ادامه صحبت‌هایش مثل سایر روحانیون نزدیک جریان اصولگرا، به ضرورت تاسیس تعاونی‌های مالی اعتباری جدید اصرار داشت و گفته حق نداریم هیات راه بیندازیم بدون پیش‌بینی صندوق قرض‌الحسنه اعضا. او البته کارآفرینی را هم تشویق می‌کند «شبکه ملی جوانان مذهبی کارآفرین و فرهنگ مطالبه‌گری در کارآفرینی را گسترش دهید؛ منتظر نباشید دزدی شود تا داد بزنید، بلکه وقتی برای کارآفرینی سنگ تراشی می‌کنند، باید دو برابر دزدی فریاد بزنید.»

پناهیان در حوزه فرهنگ هم حرف‌های جذابی زده است: «من به عنوان یک روحانی حاضرم تمام عمرم علیه دیدن صحنه‌های نامناسب در اینترنت، یک بار هم سخنرانی نکنم، ولی هر شب و روز در نقد مذهبی‌هایی که بازی دانلود می‌کنند صحبت کنم، چرا که این کارشان مقدمه دیدن تصاویر مستهجن است؛ کسی که خلاق و مفید و مشغول کسب و کار است وقتی برای بازی ندارد.»

پناهیان البته به جز اقتصاد و فرهنگ، «در سیاست هم تخصص دارد» او یکی از پایه‌های ثابت برنامه‌های سیاسی اصولگرایان بود و حتی در اوج محبوبیت ظریف، به عنوان سخنران مراسم «دلواپسیم» معرفی شد. در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ هم در سخنرانی در معصومیه قم، حمایت قاطعانه‌ای از ابراهیم رئیسی کرد و متلک‌های تندی به قالیباف انداخت. «ایشان سه مرتبه نمایشگاه زدند. نمایشگاهی که چپ و راست از آقای عارف تا آقای ناطق‎نوری و نیرو‌های تند چپ که در مجلس ششم بودند، در این نمایشگاه یادداشت‎هایشان موجود است که از بازرسی کل کشور تقدیر کردند. یکی از نیرو‌های خیلی تند اصلاح‎طلب که نام نمی‎برم نوشته بوده و اسنادش هست که من تا حالا فکر می‎کردم سازمان بازرسی کل کشور زهر است برای دولتمردان؛ الان فهمیدم پادزهر است. یکی دیگر از نیرو‌های شاخص اصلاح‎طلب حرف عجیب و غریبی زده بوده که اشراف شما به وزارتخانه ما بیشتر از ما بوده. به دوستان گفتم این‌ها را مستند به مردم بدهید که مردم ببینند. تا حالا هیچ کاندید ریاست جمهوری نبوده که موقع کاندید شدن این قدر مسئولیت‎های کلان و این‎قدر اشراف دقیق به جزئیات وزارتخانه‎ها داشته باشد. کاندیدا‌های دیگر را بگویید. فوقش شهردار یک شهر کلان بودند. چه پست‎هایی داشتند؟»

از حسینیه تا فاطمیه

به گزارش رویداد۲۴ در فرهنگ اسلامی، مساجد برای برگزاری مناسک مذهبی به خصوص نماز مورد استفاده قرار می‌گرفته اما به مرور مکان‌های مشابهی به نام حسینیه در شهر‌های مختلف افتتاح شد که فقط در مراسم خاص مذهبی پذیرای مردم است. اصولگرایان در دهه هفتاد از طریق حسینه‌ها نیرو‌های خود را سازماندهی می‌کردند. سرانجام یک حسینه در جنوب خیابان ولیعصر ساخته شد، اما اسم این حسینیه را «مهدیه» گذاشتند که پیش از آن اسمی دخترانه محسوب می‌شد. با این حال، این اسم خاص و هیات مشهور رزمندگان اسلام، با شعار «مکان، مهدیه تهران» به مرور به شهرت رسید. پناهیان یکی از سخنرانان ثابت این مراسم‌ها بود.

در سال‌های گذشته با افزایش ثروت و جایگاه طبقاتی اصولگرایان، به مرور برنامه‌های برگزار شده در مهدیه تهران که در مناطق جنوبی شهر تهران قرار داشت، به حاشیه رفته است و نیاز به یک حسینیه جدید احساس می‌شد. امسال قرار است مراسمی در فاطمیه تهران در میدان فاطمی برگزار شود. ساخت یک مجموعه به نام فاطمیه برای اصولگرایان البته هدف دیگری هم دارد. تحت الشعاع قرار دادن نام خیابان دکتر فاطمی و تبدیل کردن آن به اسمی مذهبی در آینده. فاطمیه تهران مقابل پارک لاله قرار دارد و البته پناهیان امسال در فاطمیه سخنرانی خواهد کرد.

پناهیان محرم امسال به جز در سه هیات مهم وابسته به این جریان سخنرانی خواهد کرد. به جز فاطمیه او به دانشگاه امام صادق و حسینیه آیت الله حق شناس در شرق تهران خواهد رفت و احتمالا در تمام اینها سوژه‌های داغی همچون روزهای گذشته خواهد داشت.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
11
44
یک بار سخنرانی ها رو گوش می دادی بعد این قدر تفسیر می کردی
اصلا سطح فکری و کاری استاد در حدی هست که اصلا حرف ها و افکار و اعمال دنباله رو های لیبرالیسم(قدرت لذت ثروت) اصلاحات مهم نیست
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
12
51
چرا سعی میکنید کسانی را که حرف درست میزنند به چپ و راست نسبت دهید خوبه اول سخنرانی ها را گوش کنید کمی فکر کنید خدا را در نظر بگیرد بعدا اگر مخالف امر الهی بود نه مخالف خواست نفسانی شما انتقاد کنید
فاطیما
|
United States
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
7
50
حداقل مخالفت خودتون رو با دو تا نفد درست و حسابی بیان کنید‌.تحلیل های آبکی،برداشتهای سطحی.برای بی سوادیتون متاسفم
مهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
7
41
خدا نکنه احتمال مطرح شدن سیاسی ایشان مطرح شود تا ترور شخصیت شما نیز شروع شود. خداقوت برای این همه استعداد تخریب
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
11
58
درود بر استاد پناهیان
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
5
43
از مزه پرونیه نویسنده در مورد " مهدیه " میشه فهمید بقیه مطالبش هم اراجیفی بیش نیست .
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
4
22
کاملا مشخصه که متن با قصد و غرض نوشته شده .... هیچ تحلیل و تفسیر درستی از ایشون شکل نگرفت متاسفانه .... لااقل بروید 4 تا از سخنرانیهاشو کامل گوش بدید که بفهمید چی رو نقد میکنید ....
طرحی نو.دراندازیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
7
همه شما چه اصلاحطلب چه اصولگرا سر و ته یک کرباسین و فقط میخواید ملت بیچاره رو رنگ کنید و فریب بدین،پشت صحنه دست همتون توی یک آخور هست و سر یک سفره نشستین دارین ملت رو غارت میکنید، اصلاحطلب،اصولگرا دیگه تمومه ماجرا،لطفا کامل چاپ کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
4
11
این خاصیت حرامزاده است که با تحقیر و تهمت دشمنانش را آزار کند...جمله ی میثم تمار دربرابر ابن مرجانه
اللهم العن یزید خامسا والعن عبیدالله ابن زیاد وابن مرجانه وعمرابن سعد وشمرا وآل ابی سفیان وآل زیاد وآل مروان الی یوم القیامه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
2
18
من جای سایت رویداد بودم چهره های محبوب رو به جناح سیاسی مخالف نسبت نمی دادم.
و اینقدر حرف مضحک علیه یک چهره محبوب نمی زدم
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
ایشان بین مردم محبوب نیست. بین اصولگراها محبوبه که اقلیت رو تشکیل میدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
زور نزن, ایشون محبوب خیلی هاست اگرم محبوب نبود باز هم مهم نبود. حداقل برای من. چون مهم اینه که حرفاش درست باشه
سلیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
12
خدالعنت کنه هرکی اهل تقطیعه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
5
2
اون قسمت اخر مهدیه و نمیدونم چی چی رو خیلی خوب اومدین
نوشته هاتون پایان قشنگی داشت تبریک میگم به این همه استعداد
اون قسمت های حذف شده ام قابل توجه بود؛در کل خیلی از سوالاتم برطرف شد بابت اتفاقات اخیر شایعه ترور و ... زمان انتخابات هم نزدیکه و همه به تکاپو افتادن
سقوطتون رو با موفقیت پشت سر بگذارید انشالله...
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
12
8
استاد هم قطعاً عرضه کار نداشتند اخوند شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
5
18
از تیتری که انتخاب کردین نشون میده که چقدر مغرض هستین
دارین همه تلاشتون رو میکنین تا زمان باقیمانده تا انتخابات شخصیت های مخالف خودتون رو تخریب کنید
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
5
15
اراجیف
علی
|
Netherlands
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
17
4
اقای پناهیان میخواهند به دزدیهای اصولگرایان و اصلاحطلبان مشروعیت ببخشند و ثروتهای نجومی عده ای رابه تلاش و سعی انها مرتبط کند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
5
16
یک مشت اراجیف ک عقده و کینه ازش می باره از چی می سوزی؟!
کامنت هارو ک خوندم خوشحال شدم ک مردم فهمیده ای داریم
لءونل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
16
شما خیلی سطحی به مطالب پر محتوای استاد پناهیان پرداختید.. من الان بیش از بیست ساله کارمند هستم و واقعا استاد درست میگه
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
پس چرا استعفا نمیدی بری کار دمفید انجام بدی؟
سادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
2
11
از مطلبی که در مورد مهدیه نوشتی میشه متوجه شد بقیه مطالبت هم چقد درست و حسابیه!!!!
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
13
این بار اولی نیست که با تقطیع سخنرانی استاد پناهیان، سعی در ترور شخصیتی ایشان شده و بار آخر هم نخواهد بود.
قطعا کسانی که شعور بهره برداری از حرف های عمیق رو ندارند، سعی میکنند همه چیز رو با عقل سفیه خودشون توضیح بدن و وارونه نشون بدن.
امیدوارم اونهایی که به دنبال واقعیت هستند و به دنبال حرف های عمیق، با این صحبت ها ایشون رو قضاوت نکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
13
لطفاً یکم وقت بگذارید و این دو گوش مبارکتان را به کار ببرید و صحبت ها را به دقت گوش دهید و بعد نظر بدین که یک موقع ضایع نشین استاد پناهیان شخصیتی متفکر و با سواد میباشند. شاید در حد استاد مطهری میباشند به جای اینکه قدر چنین افرادی را داشته باشیم دائماً در حال تخریب آنها هستیم واقعا متاسفم .یک زمانی شهید بهشتی را هم که یکی از ارکان نظام انقلاب اسلامی بود به جای اینکه افتخار کنند که چنین شخصیتی دارندایشان را تخریب می کردند
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
مطهری اقلا عرضه تحقیق و کتاب نوشتن داشت. ولی پناهیان فقط میشینه حرف میزنه. حرف زدن که مایه نمیخواد
حسینعلی ابویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
7
باید بگویم شماهاهمه تان ازخاتمی وروحانی گرفته تا شما لاشخورها همه تان ازنوکرهای سرخورده صحیونیستها وامریکای احمق هستید وتمامتان جاسوس وخائن به وطن هستید واول رسوا وسپس به پشتیبانی خدای متعال نابودتان می کنیم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
2
14
پناهیان خیلی حرف ها به روزی زدن.معمولا کارمند تلاش چندانی برا پیشرفت کارش نمیکنه. با حرفهای استاد پیشرفت وتلاش برا بهبود وافزایش کیفیت کار خیلی خیلی بیشتر میشه. احسنت بر راهکار پناهیان
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
13
حداقل سطح فکری استاد رو دنبال کنید بعد اراجیف و مزه پرانی کنید
آرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
13
درود بر پناهیان عزیز
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
11
نان به نرخ روز خورید که اینطوری ناعادلانه و ناجوانمردانه درمورد استاد عزیز و فهیم، جناب پناهیان قضاوت میکنید و می نویسید؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
3
11
اخ که رویداد چقدر داری میسوزی .حرف حقی که استاد پناهیان میزنه افراد مخلفش رو رسوا میکنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
2
11
تخریب رو از الان شروع کردندتا دو سال دیگه برای انتخابات اگر ایشون حرفی زدباز استناد کنند به این چرندیات..بااین حرفها چهره هایی مثل ایشون خراب نمیشوند زهی خیال باطل
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
واقعا چرا فقط دوست دارید یه چیزی گفته باشید، شما اول سخنان استاد رو گوش کنید بعد نظر بدید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
4
12
با این جفنگیات نمیتونین استاد پناهیان رو تخریب کنین.برین به رئیس جمهورتون ایراد بگیرین که ملت رو به خاک سیاه نشونده
حسین یعقوبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
10
5
مطالب این آخوند را جدی نگیرید شوت تشریف داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
شوت تویی
داداش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
تو هم مثل نویسنده.....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
وقتی کامل درباره استاد عزیزم نمیدونی چرتوپرت نگی بهتره
مانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
9
سلام،
کاربری دیگر نوشت : استاد حق دارد. دوست صمیمی همه ما ایرانیها شده گوشی و مودم وای فای و تلگرام و اون یکی اینستاگرام. بعد میایم از محسنات ژاپن و آلمان و سوئد و ایسلند و ... مینویسیم و‌ همه مردم ایران رو به جز خودمون البته کم‌مطالعه، تنبل، اسرافگر و ... توصیف میکنیم! همه خوب حرف زدن بلدیم، ولی کو تلاش مثل همون آلمان. این از علم جزوه ای دانشجویان و اون هم از روزی حداکثر یکی دو ساعت کار واقعی کارمندان ، این هم از موبایل به دستی من و همه هم وطنان. استاد حق دارد دوست عزیز .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
1
9
احسنت بر استاد پناهیان
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
7
4
پناهیان همان که در توهم حزب الهی هست که سوار بر ماشین میلیلردی و کاخ نشینی باورکنید زندگی مثل شاهزاده عوف عوف سعودی این همه پول را ازکجا اورده تازه می خواد جوانان را جمع کنه همه پولها دو دستی تا بشن ارباب و بقیه ملت بشن رعیت همان سیستم حاکمیتی عهد فتح علی شاه قاجار هیچکس نیست بگه پدر جان عرضه دار حزب الهی چمران بود شهید همدانی بود شهید شعبانی بود شهید زین الدین و شهید حججی بود شهید کاظمی بود سردار سلیمانی ه کمی فکر کن شما که دست به سیاه وسفید نمی زنی سواد هم در سطح اول درس را رهاکردی و رفتی سراغ صادرات زیره به کرمان واز ترم دست ترین ها هستی نه جنگ و نه وفقط حرف زدن بدون سند و جعل روایاته از خدا نمی ترسه از رسول خدا و امام حسین که برای نان وپول لا اقل آزاده بلش
پاسخ ها
لیلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
بیرون آوردن اقتصاد مملکت از دست راهزنهای سرمایه دار هزار فامیل وابسته به استکبار، خودش جهاد فی سبیل الله هست . درود بر استاد که خوب به هدف زده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
اگه نزدیک بودی بهت میگفتم جواب اینحرفاتو اخه تو ازاین شهدایی که نام بردی چی میدونی اخه اقای پناهیان دروغ میگه یاتو بی دین ایشون محقق واقعی هستن تو بی سواد هرچی به فکرکوته بینت میاد میگی ایشون همه حرفاش باسند و مدرک هست 17 سال دروس خارج فقه بزرگان حوزه رفتن از نوجوانی کتب شهید مطهری رو تدریس میکردن یکم مطالعه کنی جونت بالا نمیاد که
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
7
مهدیه تهران سال 1347 توسط مرحوم حجه الاسلام کافی تاسیس شد
سیف الهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
2
8
حرفهاشون خیییلی حساب و کتاب داره و چهره ی خوب و بسیار نزدیک به حقیقتی از اسلام رو ارائه میدن ایشون
مهدی اهنگران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
9
دیگه دستتون برای مردم رو شده فایده نداره به لطف شما همه مردم یه پا عمار شدن از بصیرت رئیس دولتتونم با این دروغا رای اورد و مکرو و مکر الله ولله خیر الماکرین راستی دلار چرا 12000 تومن شد البته تا 18000 تومن هم رفت چرا وضع بازارمون موقع برجام خراب بود تا از برجام اومدیم بیرون وضع مملکت خوب شد ما یه کارگاه سنگ فروشی زمان اقای احمدی نژاد راه انداختیم انقدر مشتری داشتیم غروب که میشد نمیشد درشو ببندیم می خواستیم در کارگاه رو ببندیم بریم خونه استراحت کنیم نمی شد از بس مشتری داشتیم به لطف اقای روحانی و دولت ایشون دقیقا تو دوره ی ایشون سال به سال وضع کار بدتر شد تقریبا 2 ساله درشو بستیم و خودمو دوتا برادرای دیگمم بیکاریم ببین شما ها انگل جامعه اید فقط مواظب خودتون باشید که مردم به خونتون تشنند من در عجبم چطوری تا حالا دفتر کارتونو که داخلش خبر دروغ تهیه می کنید به اتیش نکشیدن
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
9
چقدر پول گرفتی؟
حسن برفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
7
دبیر سایت رویداد .شما یه مغرض بی سواد هستی که از یه چوپان بیابانگرد هم بی سوادتری ، خوشم میاد طرفدارای اصلاح طلبان کسانی چون تو هستند که زود از چشم مردم افتادند . حداقل یه ذره مردونگی از خودت نشون بده ومتن من رو منتشر کن . بی سواد .
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
7
مشخصه که چقدر از روشنگری هایی که امثال آقایان پناهیان و رائفی پور و عباسی و قاسمی میکنن ترس و واهمه دارین.اتفاقا این ها نه اصولگرا هستند و نه اصلاح طلب بلکه انقلابی واقعی هستند.این ها هستند که در آخر باعث میشوند ملت بیدار شوند و شر اصلاح طلب و اصولگراهای انقلاب نمایی مثل شما رو از این مملکت کم کنن. مشخصه باید بترسین.انقدر هم دست و پا نزنین با این چنین تخریب های سخیفی به هیچ جایی نمیرسین. من خودم شخصا تا چند سال قبل طرفدار اصلاح طلب ها بودم. ولی قسم میخورم با سخنرانی های همین اساتید راهمو پیدا کردم و فهمیدم حقیقت چی هست. الان انقدر حق برام روشنه جمله اول تحلیل تو رو میخونم کله افکار و نیات تو رو میفهمم و میفهمم هدفت چیه ای منافق.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
5
شما می خواهید چیزی را به ایشان به زور نسبت بدید با تهمت و دروغ و مغلطه وتقطیع و به هر زوری که شده استاد رو تخریب کنید اما به هرحال نتوانستید به هدف خود دست پیدا کنید(از واکنش های عزیزان مشخصه که گول حرفهایتان را نخوردند). پیشنهاد می کنم به شخصی مثل خودتان در بیافتید چون یک فرد خوش فکر را باید انسانی متفکر نقد کند نه هرکسی!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
2
2
من که با حرفای استاد پناهیان کلی حال کردم. حال این کارمندارو گرفت.کلی خندیدم...خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
2
4
چرا سخنرانی استاد پناهیان رو بصورت کامل قرار ندادید؟ چرا تقطیع کردید؟ چرا بعضی سخنانو حذف کردید؟ اگه متن کامل نداشتید می‌گفتید بهتون بدید! استاد در متن کامل سخنرانی از مقابله با استضعاف و افزایش خودباوری جوانان بحث کارآفرینی میگند همون حرفی که خیلی از روانشاناسا میگند. چرا سخنرانی رو تقطیع کردید؟ معلومه که مغرضید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
1
3
اسم دزدی اموال مردم گذاشته جهاد پول داری
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
2
4
متاسفانه شما خوب به صحبت های اقای پناهیان گوش ندادین...ب نظرم بهتره یک بار دیگه حرفهای خودتون رو مرور کنین تا متوجه بشین چرا خوب گوش ندادین!
رضا اعظمي
|
United States
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
2
5
مردم عزيز اگه من به سخنراني هاي استاد پناهيان گوش نداده بودم شايد الان يه ديوانه رواني شده بودم ايشون منو نجات دادند. قبل از اينكه بخواين با اين مزخرفات استاد پناهيان رو قضاوت کنين حتمااااااااااااااااااااااااااااااا به سخنراني هاي ايشون به صورت كامل گوش بدين
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
1
8
گناه کسی که این مقاله کاملا مغرضانه رو بازنشر میکنه از نویسنده آن کمتر نیست.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
1
6
خداوند در آغاز سوره بقره‌، مردم را به سه دسته تقسيم مي‌كند: پرهيزكاران‌، كافران و منافقان‌.
در مورد كافراني كه هرگز ايمان نخواهند آورد مي‌فرمايد: "خَتَم‌َ اللَّه‌ُ عَلَي‌َ قُلُوبِهِم‌ْ وَ عَلَي‌َ سَمْعِهِم‌ْ وَ عَلَي‌ََّ أَبْصَـَرِهِم‌ْ غِشَـَوَه‌ٌ وَ لَهُم‌ْ عَذَاب‌ٌ عَظِيم‌ٌ ؛(بقره‌،7)
خدا بر دل‌ها و گوش‌هاي آنان مهر نهاده و بر چشم‌هاي آنان پرده افكنده شده و عذاب بزرگي در انتظار آنان است‌."
شما مصداق صریح این آیه هستید ، بنده خودم کارمندم و کاملا با حرف استاد موافقم واقعا اگر عرضه کار دیگه ای داشتم نباید کارمند می شدم. ضمن اینکه فرض حقوق بگیر بودن ایشون دلیل بر رد مطلب نمیشه .
درورد بر پناهیان
روح الله
|
United States
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
0
3
الهی که خدااستادروبرامون نگه داره ازخدا میخوام 10ازعمره من کم کنه به استاد بده
روح الله
|
United States
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
1
2
استادعشقه منه دشمناش ذلیلند
میگم،اینقدربدبختندبعضیهازورشون به هیچکی نم ی رسه،هوارمیزنند.بیچاره!حرف استادمعززکه ا ی نهم هوارزدن ندا ه.متاسفم. خداهدایتت کنه.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
1
3
میگم،ای کسی که شغلت فقط ،دادوهوارزدنه!! به جای دادوهواربرویه فکری برااخرتت کن ،اخرت /اخه براهرادم باوجدانی روشنه،استادسرتاپاحرفاشون،حقه ودرست،حرف حق هم جواب نداره،داره؟؟خدایابه حق اقاامام حسین ع هدایتشون کن،/سخنان استادمعززبرابنده چراغ پرفروزی بوده درزندگیم،شکرخدارا.خدارا......
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
1
با سلام و احترام
من کاری ندارم،ایشون کدوم طرفیه و...
ولی شما به گستره کار دینی ایشون نگاه کنید و ببینید چه قدر از گره های بزرگ مردمو با حرفاشون باز کردن.
و به جای دشمنی با ایشون هم یه ذره انصاف به خرج بدید و با شیوه صحیح انتقاد کنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
0
1
ای رویداد۲۴: ماشاالله به این تحلیل ابکی شما. نه تو فضای مذهبی هستید نه تو ایران معلوم نیست کجا پرسه می زنید که حالا هوس تحلیل کردید. بنده خدا از خواب بیدار شو. شما که سابقه مهدیه تهران رو نمی دونی تا حالا کجا بودی چی از این مردم و دبن اونها می فهمی که به خودت جرات اظهار نظر می دی.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: