موسوی در یک قدمی برنز جهان/ بوکسور چینی هم مقابل شاهین دوام نیاورد
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۱ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
سیدشاهین موسوی نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان در سومین مبارزه خود موفق به شکست نماینده چین شد و در یک قدمی مدال برنز جهان قرار گرفت.

موسوی در یک قدمی برنز جهان/ بوکسور چینی هم مقابل شاهین دوام نیاورد

رویداد۲۴ رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز دوشنبه با حضور ۳۶۵ بوکسور از ۷۸ کشور در یکاترینبورگ روسیه آغاز شد و این رقابت‌ها همچنان ادامه دارد.

امروز دوشنبه در ادامه مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان سید شاهین موسوی در ۷۵ کیلوگرم در سومین مبارزه خود به مصاف چین رفت و با اقتدار این بوکسور را شکست داد و به یک چهارم نهایی راه یافت. وی در صورتی که موفق به کسب مدال در این رقابت‌ها شود تاریخ سازی خواهد کرد.

سید شاهین موسوی در نخستین مبارزه مشتزن چین تایپه را شکست داده بود. در دومین مبارزه خود به مصاف «اسلام ایرشاید» از فلسطین رفت و با شکست این بوکسور به یک هشتم راه یافت. موسوی در سال جاری نیز در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال برنز آسیا شده بود.

امروز در ادامه این رقابت‌ها در وزن ۹۱ کیلوگرم نیز ایمان رمضانپوربه روی رینگ خواهد رفت.

روز گذشته (یک شنبه) در چارچوب مسابقات جهانی بوکس، احسان روزبهانی نماینده وزن ۸۱ کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان در دومین مبارزه خود با به مصاف نماینده انگلیس رفت و مقابل این بوکسور بازی را واگذار کرد. روزبهانی در نخستین مبارزه موفق به شکست بوکسور اهل اسلواکی شده بود.

در وزن ۹۱ کیلوگرم نیز محمدشوریان در دومین مبارزه به مصاف بوکسور مجارستانی رفت و با شکست مقابل حریف خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، شوریان در نخستین مبارزه موفق به شکست نماینده عراق شده بود.

روز جمعه سجاد کاظم زاده در وزن ۶۹ کیلوگرم به مصاف نماینده گرجستان رفت و با شکست مقابل این بوکسور از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

روز پنج شنبه نیز مسلم مقصودی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان با شکست مقابل نماینده تایلند از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

 ترکیب تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان به شرح زیر است:

وزن ۶۳ کیلوگرم: مسلم مقصودی
وزن ۶۹ کیلوگرم: سجاد کاظم زاده
وزن ۷۵ کیلوگرم: سید شاهین موسوی
وزن ۸۱ کیلوگرم: احسان روزبهانی
وزن ۹۱ کیلوگرم: محمد شوریان
وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم: ایمان رمضانپور

هدایت این تیم بر عهده علیرضا استکی است و همایون امیری به عنوان مربی او را همراهی می‌کند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: