تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - ۰۳ مهر ۱۳۹۸
قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها امروز ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۲هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است.
قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا در بازار امروز ۹۸/۰۷/۰۳
رویداد۲۴ صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان است.

۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۲۴۷ تومان و ۸ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۳۵۹ تومان و ۲ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۹۸۵ تومان و ۵ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار نسبت به روز کاری قبل کاهش و یورو و پوند کاهش یافته است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۵۳۳ تومان و ۹ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.
 

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۷/۰۳

 

نوع ارز

قیمت

قیمت دلار صرافی بانکی

11  هزار  و 350 تومان

قیمت دلار در بازار آزاد

11 هزار و 300 تومان

قیمت یورو

12 هزار  و 650 تومان

قیمت درهم امارات

3 هزار و 159 تومان

قیمت پوند

14 هزار و 387 تومان

قیمت ارز مسافرتی

12 هزار و 533 تومان

قیمت خرید دلار در بانک‌ها

11 هزار و 247 تومان

قیمت خرید یورو در بانک‌ها

12 هزار و 359 تومان

قیمت خرید پوند در بانک‌ها

13 هزار و 985 تومان

 

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۹۸/۰۷/۰۳

 
امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۳۱ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۴۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۴۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۶۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۹ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۵۳۷.۲ دلار معامله می‌شود.

در حالی که پس از به جریان افتادن فرایند رسمی استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنگره ارزش سهام در بازار‌های بورس جهان کاهش یافته است، قیمت طلا امروز تغییری جزئی را شاهد بود و در نزدیکی بالاترین رقم سه هفته گذشته که در جلسه گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۵۲۹ دلار و ۹۲ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۵ سپتامبر تاکنون یعنی ۱۵۳۵ دلار و ۶۰ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز شاهد افت ۰.۱۸ درصدی بود و به ۱۵۳۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

پس از به جریان افتادن تحقیقات رسمی مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، امروز شاخص ارزش دلار کاهش داشت و ارزش سهام در بازار‌های بورس آسیایی نیز شاهد افت بود. استیضاح ترامپ موجب افزایش عدم قطعیت سیاسی در بزرگترین اقتصاد جهان می‌شود و بازار‌های مالی معمولا از وضعیت آشفتگی و عدم قطعیت استقبال نمی‌کنند.

ترامپ در سخنرانی دیروز خود در صحن مجمع عمومی سازمان ملل به شدت از سیاست‌های تجاری چین انتقاد کرد و گفت توافق تجاری بد با چین را نمی‌پذیرد.

همزمان با افزایش نگرانی‌ها از بالا گرفتن تنش‌های تجاری، میزان اعتماد مصرف کننده در آمریکا در ماه سپتامبر شاهد کاهش بوده است و این احتمالا تاثیری منفی بر میزان هزینه کرد مصرف کنندگان خواهد داشت.

دیوان عالی انگلیس روز سه شنبه اعلام کرد که تصمیم بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور مبنی بر تعلیق پارلمان غیرقانونی بوده است، اما نخست وزیر بدون توجه به این رای اعلام کرد که با تصمیم دیوان عالی مخالف است و همچنان باید انگلیس تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود.

نوع

قیمت لحظه

قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید

4 میلیون و 31 هزار تومان

قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم

3 میلیون و 994 هزار تومان

قیمت نیم سکه بهارآزادی

2 میلیون و 48 هزار تومان

قیمت ربع سکه بهارآزادی

یک میلیون و 249 هزار تومان

قیمت سکه گرمی

869 هزار تومان

قیمت هرگرم طلای 18 عیار

409 هزار و 300 تومان

قیمت هر گرم طلای 24 عیار

545 هزار و 800 تومان

قیمت هر مثقال طلا

یک میلیون و 772 هزار تومان

قیمت هر اونس طلای جهانی

1537.2 دلار

 

 

 

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: