تاریخ انتشار: ۰۶:۱۱ - ۲۷ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
جعفرزاده ایمن آبادی معتقد است افزایش قیمت بنزین بدون کار کارشناسی صورت گرفته بنابراین مناسب است که رهبری به سران سه قوه تذکر بدهد که در امور نهاد‌ها دخالت نکنند.

افزایش قیمت بنزین

رویداد۲۴ اولین لحظه از ۲۴ آبانماه خبر افزایش قیمت بنزین منتشر شد. این تصمیم در جلسه شورای عالی سران سه قوه (حسن روحانی رئیس دولت، علی لاریجانی رئیس مجلس و ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه) اتخاذ شد و البته با نارضایتی‌هایی در برخی نقاط کشور همراه بود.

روز گذشته علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت که علی لاریجانی تصمیم شخصی خودش را در جلسه شورای عالی سران قوا مطرح کرده و این تصمیم، ربطی به نظر نمایندگان نداشته است زیرا نمایندگان مجلس در سه مرحله متوالی پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت بنزین را رد کرده‌اند و اگر مجلس با این طرح موافقت داشت، آن را تصویب می‌کرد بنابراین سخنان لاریجانی در جلسه سران قوا، نظر شخصی او بوده است.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مجلس به رویداد۲۴ می‌گوبد: شورای عالی سران قوا برای هم‌افزایی و باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم شکل گرفته است؛ نه اینکه گره‌ای به مشکلات مردم بزنند. تصمیمات این شورا متاسفانه تنش زاست. طرح افزایش و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی سه بار به مجلس آمد و از آنجایی که مجلس ملاحظاتی را مد نظر داشت، آن را تصویب نکرد.

جعفرزاده ادامه داد: تصمیمات این شورای سه نفره که شامل سران سه قواست، به خاطر حکم رهبری قانونی است، اما موضوع اینجاست این تصمیمات در حد هماهنگی است و رهبری به این شورا وظیفه قانونگذاری محول نکرده است اما هماکنون می‌بینیم که این شورا در همه امور دخالت می‌کند و مستقیما در کار‌های سایر نهاد‌ها دخالت می‌کنند و امور را مختل می‌کنند. این شورا فکر می‌کند از مجلس دلسوزتر است، اما با این تصمیم اشتباه کشور را به تنش کشیدند.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: تصمیم افزایش قیمت بنزین تصمیم درستی نبود و معتقدم کارشناسی شده هم نبود. ماهیت این شورا برای تصمیم‌های فورس ماژور در لحظات بحرانی یا خاص بوده، اما این شورا حتی در حوزه ثبت اسناد هم ورود کرده است!


بیشتر بخوانید:
لاریجانی تصمیم خودش را درباره افزایش قیمت بنزین در جلسه سران قوا اعلام کرده/ رییس مجلس را استیضاح می‌کنیم


جعفر زاده ایمن آبادی می‌گوید: قانونگذاری وظیفه مجلس است و مردم هم برای همین به نمایندگان رای داده‌اند. چه کسی اجازه افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین را داده است؟ اکنون ما باید پاسخگوی تصمیمی باشیم که در آن هیچ نقشی نداشته‌ایم. این شورا حتی شروط رهبری مبنی بر افزایش سایر کالا‌ها و روند قانونی بودن آن را هم رعایت نکرده است. از سوی دیگر این شورا حتی بودجه ۹۸ را هم بهم ریخته و بخش عظیمی از سقف تعهدات را کم کردند.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه مجلس خواهان جلسه فوری با سران سه قوه است، تصریح کرد: سران سه قوه باید توضیح دهند و بدانند که نباید در امور و قانونگذاری دخالت کنند. شورای عالی سران سه قوه در نظر داشته باشد که مغز ۳ نفر از مغز ۳۰۰ نفر بهتر و بیشتر کار نمی‌کند؛ باید به خرد جمعی و تخصصی و کار کمیسیونی مجلس احترام بگذارند. نمی‌شود که همه امور را از بالا به پایین نگاه کرد.

ایمن آبادی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین اصلا تصمیم اضطراری نبوده است که سران سه قوه بخاطر آن جلسه تشکیل داده‌اند، یادآور شد: به نظرم رهبری باید به آن‌ها تذکر بدهد تا در امور سایر نهاد‌ها که تخصصی در آن ندارند ورود نکنند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
1
0
ناراحتید بنزین گران شده ترانه شاد ننه گل ممد سیما بینا را گوش کنید سیما بینا افتخار ایران زمین
سعید حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
1
سلام بر تایپیست های خبر ، رویداد 24لطفا این جمله را تصحیح فرمایید

ز سوی دیگر این شورا حتی بودجه ۹۸ را هم بهم ریخته و ۶۲ هزار میلیارد دلار از سقف تعهدات کم کردند.

( 62 هزار میلیارد ) ...!!؟؟
بودجه چند سال کشور آمریکاست
که اگر چنین پولی را ما میداشتیم
الان ، ابرقدرت مالی دنیا بودیم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
1
80 میلیون ایرانی قربانی شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
رهبری تذکر بدهد تا رهبران سه قوه دخالت نکند ?
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: