تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۱۷ دی ۱۳۹۸
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا
رویداد۲۴ به نقل از رویترز، به دنبال عدم افزایش بیشتر تنش بین ایران و آمریکا، قیمت طلا که دیروز به بالاترین رقم در طی حدود ۷ سال گذشته رسیده بود امروز شاهد کاهش نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۲ دلار و ۸۱ سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به ۱۵۸۲ دلار و ۵۹ سنت رسید که از آوریل ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۶۶ دلار رسید.

قیمت فلز پالادیوم هم که اوایل امروز به رقم بی سابقه ۲۰۳۲ دلار و ۹۴ سنت رسیده بود، با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۲۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. پس از عدم افزایش بیشتر تنش در منطقه خاورمیانه ارزش سهام در بازار‌های آسیایی روند ترمیمی خود را آغاز کرد.

بیشتر بخوانید:

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه گفت، کشورش برنامه‌ای برای خارج کردن نیرو‌های خود از عراق ندارد. پیشتر گزارشی از نامه یکی از فرماندهان ارشد ارتش امریکا منتشر شده بود که در آن نامه وی از آمادگی برای خروج از عراق خبر داده بود.

به گفته یک مقام کاخ سفید مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است دوشنبه آینده در سخنرانی‌ای سیاست دولت این کشور در قبال ایران را تشریح کند.

بانک مرکزی تانزانیا اعلام کرد، عواید این کشور از صادرات طلا در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. رشد صادرات و افزایش قیمت طلا دلیل این افزایش درآمد عنوان شده است.

بانک گلدمن ساکس روز دوشنبه پیش بینی ۳، ۶ و ۱۲ ماهه خود در مورد قیمت طلا را در سطح ۱۶۰۰ دلار حفظ کرد. در همین حال حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۸۹۶.۱۸ تن رسید.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: