تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

باد شدید در راه تهران/ ورود سامانه بارشی به ایران از پنجشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تهران امروز در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهر با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

هواشناسی

رویداد۲۴ کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره وزش باد شدید در پایتخت هشدار داد و افزود: تهران امروز در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهر با وزش باد شدید همراه خواهد بود، دمای امروز صبح پایتخت به ۱ درجه بالای صفر هم رسید و پیش بینی می‌شود فردا به صفر درجه برسد، بیشینه دمای امروز تهران ۹ درجه بالای صفر می‌رسد.

وی ادامه داد: امروز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه فعالیت سامانه بارشی به مناطق شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور محدود می‌شود.

رفیعی اظهار کرد: فردا نیز بارش پراکنده را در بخش‌هایی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان خواهیم داشت که همراه با وزش باد خواهد بود.

وی عنوان کرد: از روز دوشنبه تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دما و وزش باد شدید خواهیم داشت. امروز در نیمه شرقی کشور و بخش‌هایی از مرکز و تهران گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد.


بیشتر بخوانید: احتمال وقوع بهمن در جاده‌های منتهی به شمال کشور


رفیعی ادامه داد: از روز سه شنبه تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور افزایش دما رخ می‌دهد و روز پنجشنبه انتظار داریم با ورود سامانه بارشی دیگری در دامنه‌های زاگرس مرکزی و مناطقی از آذربایجان غربی و شمال کردستان بارش‌ها آغاز شود که به شکل پراکنده خواهد بود.

وی گفت: اوایل وقت امروز دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود، فردا و پس فردا مرکز و شرق خلیج فارس مواج است و روز دوشنبه دریای عمان این شرایط را خواهد داشت.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: