تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹
متخصص گوش و حلق و بینی گفت: نمی‌توان به صورت کلی بیان کرد که هر شخصی دچار اختلال کم بویایی شد مبتلا به ویروس کرونا شده است.

علائم ویروس کرونارویداد۲۴ علیرضا موحدی متخصص گوش و حلق و بینی درباره ارتباط اختلال بویایی و بروز ویروس کرونا گفت: اختلال بویایی جدیداً در جامعه مقداری افزایش پیدا کرده و به صورت کم بویایی در برخی از افراد بروز می‌کند و این مراجعه به مطب‌ها به دلیل این اختلال طی روزهای گذشته مقداری بیشتر شده است.

وی افزود: در بیماری‌های ویروسی حتی در سرماخوردگی ساده ممکن است اختلال بویایی اتفاق بیفتد اما اینکه در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه این اختلال بیشتر مشاده می‌شود و گمان پزشکان به این سمت سوق پیدا می‌کند که ممکن است بیماری کرونا باعث این اختلال شده باشد.

موحدی افزود: از آنجا که کرونا از دسته‌ ویروس سرماخوردگی است این شک جدی وجود دارد که این کم بویایی مربوط به ویروس کرونا باشد اما نمی‌توان به صورت کلی بیان کرد که هر شخصی دچار اختلال کم بویایی شد مبتلا به ویروس کرونا شده است و این موضوع باید توسط پزشک بررسی شود.


بیشتر بخوانید: آیا ویروس کرونا از طریق مواد غذایی قابل انتقال است؟


به گفته وی علائم کم بویایی می‌تواند به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده یا مواد کلردار بروز کند، اما بسیاری از افرادی از گذشته با مواد شوینده کار می‌کنند دچار این مشکل نشده‌اند لذا می‌توان گفت مواد شوینده می‌تواند باعث تشدید این علائم شود.منبع: سلامت نیوز
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: