تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۱۵ تير ۱۳۹۹
روند افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا

رویداد۲۴ تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۵۳۳ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۱ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۸۹۰ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون شش میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان چهار میلیون و ۴۰۹ هزار و ۳۳۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، چهار میلیون و ۳۵۰ هزار و ۸۰۴ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۵۳۰ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از شش میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۵۶ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا شش میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۳ نفر معادل ۹۲ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۳۳ هزار و ۴۷۳ نفر معادل هشت درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.


بیشتر بخوانید: واکسن ضدکرونای آمریکا موفق عمل کرد/ احتمال تولید تا اوایل زمستان


بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده دو میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۱۳۲ هزار و ۳۱۸ قربانی

۲. برزیل یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۳۷۶ مبتلا، ۶۴ هزار و ۳۶۵ قربانی

۳. روسیه ۶۷۴ هزار و ۵۱۵ مبتلا، ۱۰ هزار و ۲۷ قربانی

۴. هند ۶۷۳ هزار و ۹۰۴ مبتلا، ۱۹ هزار و ۲۷۹ قربانی

۵. پرو ۲۹۹ هزار و ۸۰ مبتلا، ۱۰ هزار و ۴۱۲ قربانی

۶. اسپانیا ۲۹۷ هزار و ۶۲۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۸۵ قربانی

۷. شیلی ۲۹۱ هزار و ۸۴۷ مبتلا، ۶۱۹۲ قربانی

۸. انگلیس ۲۸۴ هزار و ۹۰۰ مبتلا، ۴۴ هزار و ۱۹۸ قربانی

۹. مکزیک ۲۵۲ هزار و ۱۶۵ مبتلا، ۳۰ هزار و ۳۶۶ قربانی

۱۰. ایتالیا ۲۴۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، ۳۴ هزار و ۸۵۴ قربانی

پس از آن کشورهای ایران با ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ مبتلا، پاکستان با ۲۲۵ هزار و ۲۸۳ مبتلا، عربستان با ۲۰۵ هزار و ۹۲۹ مبتلا، ترکیه با ۲۰۴ هزار و ۶۱۰ مبتلا، آلمان با ۱۹۷ هزار و ۴۱۸ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۸۷ هزار و ۹۷۷ مبتلا، فرانسه با ۱۶۶ هزار و ۹۶۰ هزار مبتلا، بنگلادش با ۱۵۹ هزار و ۶۷۹ مبتلا، کلمبیا با ۱۱۳ هزار و ۳۸۹ مبتلا و کانادا با ۱۰۵ هزار و ۳۱۷ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

سپس قطر با ۹۹ هزار و ۱۸۳ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۵۵۳ مبتلا، آرژانتین با ۷۵ هزار و ۳۷۶ مبتلا، مصر با ۷۴ هزار و ۳۵ مبتلا، سوئد با ۷۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، بلاروس با ۶۳ هزار و ۲۷۰ مبتلا، اندونزی با ۶۲ هزار و ۱۴۲ مبتلا، بلژیک با ۶۱ هزار و ۸۳۸، اکوادور با ۶۱ هزار و ۵۳۵ مبتلا، عراق با ۵۸ هزار و ۳۵۴ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۰ هزار و ۸۵۷ و هلند با ۵۰ هزار و ۳۳۵ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای کویت، عراق، سنگاپور، اوکراین، پرتغال، عمان، فیلیپین، لهستان، سوئیس، بولیوی، پاناما، جمهوری دومینیکن، افغانستان، رومانی، ایرلند، بحرین، نیجریه، ارمنستان، سرزمین‌های اشغالی، ایرلند، هندوراس، گواتمالا و قزاقستان بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: