تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۱۰ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
سهیلا جلودار زاده در گفتگو با رویداد‌۲۴:
نماینده پیشین مجلس می‌گوید مجلس یازدهم در حال قبضه کردن قدرت است و باید بدانیم این رفتارها نتایج خوبی در پی نخواهد داشت.

سهیلا جلودارزاده

رویداد۲۴ درحالی که برخی از کنشگران و فعالین اجتماعی و سیاسی تلاش دارند تا مردم را پای صندوق‌های رای بیاورند، مجلس در ادامه رفتارهایی عجیب و غریب همچون گذشته، روز به روز با قوانین و طرح‌های فراقانونی، سعی می‌کند تا رای مردم را نادیده بگیرد. طرح اصلاح قانون انتخابات نیز از آن طرح هایی است که به گفته ناظران به نظر می رسد تلاش دارد تا قدرت را صرفا در اختیار عده ای خاص قرار دهد و نه تنها از چرخش نخبگان جلوگیری کند، بلکه مردم را هم به کناری بزند. این طرح اگرچه مورد توجه نمایندگان مجلس یک دست اصولگرا قرار گرفته، اما از سوی فعالان سیاسی مورد عتاب قرار گرفته است.


بیشتر بخوانید:تلاش اصلاح طلبان برای ورود به انتخابات با گزینه شناسنامه‌دار/ مجلس یازدهم هیچ برنامه‌ای ندارد


سهیلا جلودار زاده نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رویداد‌۲۴ با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس گفت: آن چیزی که از مجموعه عملکرد مجلس یازدهم متوجه می‌شوم، این است که تلاش‌های همه جانبه‌ای در حال انجام است که قدرت در میان عده‌ای خاص که بخش عظیمی از قدرت را به دست آورده‌اند قبضه می‌شود. یکبار دیگر هم چنین اتفاقی در کشور ما رخ داد، اما منجر به اتفاقات خوبی در کشور نشد و نتایج خوبی از آن نگرفتیم و روز به روز می‌بینیم که فاصله دهک‌ها زیاد شد و فساد اداری بیشتر و بیشتر شد و به مردم هم سرایت کرد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، شاهد بودیم که استفاده از نخبگان و شایستگان کمتر و کمتر شد، فرار مغز‌ها رخ داد. اگر فکر کنیم هر مغزی که از کشور خارج می‌شود یک سرمایه حداقل ۵۰ ساله این ملت است، خب بسیار تاسف برانگیز است. امیدوارم دوستان یک بار دیگر این مسئله را مرور کنند. من امروز فیلمی از حضرت امام دیدم که صراحتا و با استدلال قوی و منطقی، نظامیان را از حضور در سیاست منع می‌کردند و می‌گفتند وقتی دنیا از این موضوع عبور کرده است حتما از یک عقل و منطقی استفاده کرده و ما نیز باید از آن استفاده کنیم.

جلودار زاده با بیان اینکه بسیاری از نمایندگان فعلی به دلیل وابستگیی که برای به قدرت رسیدن پیدا کردند، مجبور می‌شوند یک رایی را بدهند، تصریح کرد: ما باید توجه کنیم که دیگر وقتی برای امتحان کردن و امتحان دادن نداریم و باید کار‌هایی انجام دهیم که در جهت راحتی و آسایش مردم شود. در قران نیز آمده که خوب قبیله داری کنید، مردم به دست ما سپرده شدند و باید برای زندگی سالم و صحیح برایشان امکانات فراهم کنیم و وظیفه اولیه دولت و مجلس همین است.

اقدامات مجلس منجر به کاهش اعتماد مردم به انتخابات می‌شود

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر ما به آرمان‌های امام احترام بگذاریم و به آن‌ها توجه کنیم، می‌توانیم مسیر صحیح را انتخاب کنیم، من از تمامی برادران و خواهران نظامی می‌خواهم که به مسائل مختلف از جمله بیان حقایق توجه کنند و به قرار گرفتن مجلس را در مسیر جمهوریت و مردم سالاری کمک کنند. در همه جای دنیا می‌بینیم وقتی عده‌ای قدرت را به دست آوردند و سعی کردند با ایجاد محدودیت قدرت را برای خودشان حفظ کنند این اتفاق رخ نداده است و امیدوارم مسئولان به این مسائل توجه کنند. به گفته امام این مردم رهبران انقلاب هستند و انقلاب‌های مردمی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و باید تلاش کنیم که این حکومت به دست مردم ادامه پیدا کند.

جلودار زاده با تاکید براینکه رفتار‌های مجلس می‌تواند در انتخابات ۱۴۰۰ تاثیر بگذارد، گفت: این روند باعث کاهش اعتماد مردم می‌شود و سرد و گرم شدن انتخابات بستگی به نحوه برگزاری انتخابات و انتخاب مردم دارد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ملت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
1
0
مغز تهی وبی مصرف تو استراحت بده ممکنه هنگ بکنه نخبه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: