تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۹ دی ۱۳۹۹
رئیس جمهور منتخب آمریکا اغتشاشگرانی که به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند را به عنوان "تروریست‌های داخلی" محکوم کرده و دونالد ترامپ را مقصر خشونت‌های اخیر رخ داده در پایتخت و دیگر شهر‌های این کشور دانست.
حمله به کنگره
رویداد۲۴  به نقل از آسوشیتدپرس، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا اظهار کرد، اغتشاش هواداران ترامپ که روز چهارشنبه امنیت کنگره را نقض کردند "مخالفت نبود، بی نظمی نبود، اعتراض نبود بلکه آشوب بود".

بایدن گفت کسانی که برای مختل کردن نشست مشترک در کنگره با هدف تایید پیروزی او در انتخابات به کنگره حمله کردند "معترض نبودند.

وی گفت: "جسارت نکنید آن‌ها را معترض بخوانید. آن‌ها یک گروه اغتشاشگر و شورشی و تروریست‌های داخلی بودند. "

بایدن در ادامه تصریح کرد، اقداماتی که ترامپ جهت براندازی نهاد‌های دموکراتیک کشور در سراسر ریاست جمهوری اش در پیش گرفت مستقیما منجر به آشوب در واشنگتن شد.

او ادامه داد: در چهار سال گذشته ما رئیس جمهوری داشته ایم که با هر کاری که کرد اهانتش به دموکراسی ما، قانون اساسی ما و حاکمیت قانون را آشکار کرد. او حمله‌ای تمام عیار به نهاد‌های دموکراسی ما از همان اول به راه انداخت. ما دیروز شاهد اوج این حمله بی وقفه بودیم.

بیشتر بخوانید: جانسون: ترامپ حق تحریک هوادارانش را نداشت
این اظهارات بایدن در جریان مراسمی در ویلمینگتون ایالت دلاور با هدف اعلام تیم این رئیس جمهور منتخب آمریکا برای وزارت دادگستری که قرار است در آن مریک گارلند، قاضی دادگاه استیناف فدرال، دادستان کل باشد مطرح شدند.

بایدن همچنین گفت، لیزا موناکو، مشاور امنیت داخلی دولت اوباما به عنوان معاون دادستان کل و وانیتا گوپتا، مسئول ارشد سابق حقوق مدنی در وزارت دادگستری آمریکا به عنوان مقام شماره سه وزارت دادگستری منصوب می‌شوند.

همچنین بایدن اعلام کرد که جینا ریموندو، فرماندار رود آیلند را به عنوان وزیر بازرگانی انتخاب کرده است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: