تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
رئیس بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها در تمامی مراکز گفت: این افزایش آمار پیش بینی می‌شد، ولی هنوز نشانه‌ای از وقوع موج چهارم کرونا وجود ندارد.

شمار مبتلایان ویروس کرونا

رویداد۲۴ رضا جلیلی خشنود در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران با اشاره به افزایش 25 درصدی مراجعه به اورژانس بیمارستان ها نسبت به چند هفته اخیر در اکثر مراکز گفت: حدود 25 تا 30 درصد افزایش مراجعه به بیمارستان ها را شاهد هستیم و با توجه به رعایت نکردن موارد بهداشتی توسط برخی هموطنان این افزایش پیش بینی می شد.

وی افزود: آمار مرگ و میر از ۶۰۰ به ۱۰۰ نفر رسیده است و این امر فقط به دلیل رعایت بیشتر مردم بوده است. امیدواریم مردم همچنان حساسیت خود را نسبت به رعایت موارد بهداشتی کم نکنند تا مجددا شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میرهای مقطعی نباشیم. هنوز نشانه هایی از پیک چهارم دیده نمی شود و افزایش مقطعی آمار به معنای شروع پیک جدید نیست.

عضو ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند افزود: مهمتر از رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، جلوگیری از دورهمی های خانوادگی است. با اعمال محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد، دور همی های خانوادگی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد که یکی از دلایل مهم کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر است.


بیشتر بخوانید: قدرت کشندگی ویروس جدید بالاتر است/ احتمال بازگشت دوباره محدودیت‌های کرونایی


خشنود با تاکید بر اینکه دولت مجبور است به واسطه مسائل اقتصادی اجازه فعالیت اصناف مختلف را با رعایت پروتکل های بهداشتی صادر کند گفت: با توجه به اینکه تهران از وضعیت قرمز خارج شده و برخی محدودیت ها کاهش پیدا کرده است من امیدوارم حساسیت های مردم کاهش پیدا نکند و اگر مردم رعایت کنند ان شاء الله مشکلی پیش نخواهد آمد.  وضعیت تهران همچنان زرد است و نشانه ای از ورود به پیک چهارم نداریم. افزایش شاخص ها چشمگیر نیست اگرچه قابل توجه است. امیدواریم این چندماه آینده هم با رعایت مردم به خوبی بگذرد.

وی درباره احتمال پیش آمد موج چهارم به دلیل جهش ویروس ها و پیش بینی های پاندمی افزود: تعداد بیمارانی که با ویروس های جهش یافته مثل ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شده اند در کشور ما بسیار کم است ولی اینکه پیک چهارم چقدر میرایی دارد بحثی اپیدمیولوژی است. اگر قطعا پروتکل ها را رعایت کنیم وارد پیک چهارم نمی شویم. با توجه به نزدیک شدن به شب عید خریدها و مهمانی های این دوره ازدوره های مهمی است که اگر موارد بهداشتی را رعایت نکنیم با افزایش آمار مواجه خواهیم بود. مردم باید بدانند که افزایش یا کاهش آمار بستگی به رفتار ما دارد.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش  با تکذیب افزایش تعداد بیماران کرونای انگلیسی در کشور تاکید کرد: آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در کشور همچنان کمتر از 10 نفر است و این تعداد هم مربوط به افرادی است که سابقه سفر داشته اند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: