تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
ماجرای قاچاق واکسن کرونای فایزر از مسیر کولبری عراق به ایران در آذربایجان غربی هیاهو راه انداخته است!

قاچاق واکسن فایزر

رویداد۲۴  در پی جنجال ماجرای قاچاق واکسن فایزر توسط کولبران در استان آذربایجان غربی و فروش آن به متقاضیان به نرخ هر عدد یک میلیون تومان یک منبع آگاه اعلام کرد: انتقال واکسن فایزر از مسیر کولبری امکان ندارد. حتی اگر چنین خبری در منطقه و به مردم اعلام می‌شود یک کلاهبرداری است زیرا نقل و انتقال این واکسن نیاز به امکاناتی دارد که با کولبری میسر نیست.

این منبع آگاه گفت: از چنین مسیری امکان انتقال واکسن کرونای فایزر وجود ندارد. انتقال این واکسن باید با یخچال‌های مخصوص ۷۰ درجه سرما صورت گیرد که در اختیار بودن این واکسن در میان کولبران غیرممکن است. ضمن اینکه حتی اگر تصور شود که یخچال در اختیارشان باشد، در طول مسیر چگونه این یخچال را به برق وصل می‌کنند که میزان درجه سرمای آن کاهش نیابد.


  بیشتر بخوانید: واکسن‌های تقلبی؛ چالش این روزهای جهان


  این منبع آگاه با تاکید بر اینکه، امکان انتقال واکسن‌های تقلبی وجود دارد که نه تنها فایده‌ای در مهار کرونا ندارند که خطرات جانی برای افراد تزریق‌کننده دارند گفت: کشورهای اروپای شرقی و مرکزی نیز هم اکنون به دلیل مشکل تامین تجهیزات و نبود زنجیره سرد و نداشتن یخچال‌های مخصوص نمی‌توانند واکسن فایزر وارد کنند بعد چگونه می‌شود که این واکسن با وجود نیاز به این تجهیزات از مسیر کولبری وارد ایران شود.

  وی در پایان افزود: عده‌ای از افراد در این شرایط بحرانی به دنبال ایجاد تشنج اجتماعی هستند.

  منبع: رکنا
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: