تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۵ نظر

سردار علایی: انتشار فایل صوتی ظریف نشان داد در ایران هیچ حرف محرمانه‌ای وجود ندارد

سردار علایی می‌گوید: به دلیل نارسایی‌های موجود در قانون اساسی و در سایر قوانین کشور، انسجام لازم در اداره کشور وجود ندارد و دستگاه‌های موازی در همه حوزه‌ها مشغول فعالیت هستند که گاهی به منافع ملی ضربات شدیدی وارد می‌آورند.

سردار علایی: انتشار فایل صوتی ظریف نشان داد در ایران هیچ حرف محرمانه‌ای وجود ندارد

رویداد۲۴ انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در فضای انتخاباتی و در بحبوحه مذاکرات وین با تحلیل‌های متفاوتی روبرو شده است.

سردار حسین علایی، نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در واکنش به انتشار فایل صوتی ظریف و حواشی پیش آمده به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: انتشار مصاحبه وزیر امور خارجه نشان داد که در ایران هیچ حرف و رفتار و عمل محرمانه‌ای وجود ندارد و هر سخنی که گفته شود برای عموم منتشر خواهد شد؛ بنابراین اگر قرار است حرفی منتشر نشود از ابتدا نباید بیان شود.

وی گفت: از طرفی وقتی به محتوای سخنان آقای ظریف در این مصاحبه توجه شود، بیانگر آنست که اشکالات موجود در ساختار اداره کشور خود را در همه جا از جمله در سیاست خارجی و دیپلماسی نیز نشان می‌دهد.

سردار علایی تاکید کرد:‌واقعیت این است که به دلیل نارسایی‌های موجود در قانون اساسی و در سایر قوانین کشور، انسجام لازم در اداره کشور وجود ندارد و دستگاه‌های موازی در همه حوزه‌ها مشغول فعالیت هستند که گاهی به منافع ملی ضربات شدیدی وارد می‌آورند.


بیشتر بخوانید: جزییات فایل صوتی ظریف درباره سردار سلیمانی و دستگاه دیپلماسی/ انتشار سخنان ظریف چه پیامدی دارد؟


وی تاکید کرد: شاید انتشار این نوار بتواند دست اندرکاران اداره کشور را به چاره اندیشی در رفع این اشکالات وادار کند.

سردار علایی به فضای انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر الان فضای انتخابات در افکار عمومی بسیار سرد است و بخشی از مردم حضور خود را در پای صندوق‌های رأی بی ثمر می‌دانند و معتقدند که تغییر دولت‌ها نمی‌تواند سیاست‌های نادرست کلان اداره کشور را تغییر دهد. اما انتشار این نوار نشان می‌دهد که افراد چقدر در حفظ منافع ملی موثرند و دولت‌ها حتی با اختیارات ناکافی نیز می‌توانند در سرنوشت مردم موثر باشند.

وی گفت: بنابراین ممکن است توجه به سخنان آقای ظریف باعث افزایش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری شود و مردم تلاش کنند تا حداقل بدتر‌ها انتخاب نشوند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
1
1
تنها مردم غریبه هستند
ناشناس
|
United States of America
|
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
1
1
علایی ماله نکش این گفتگو اگه قرار بود پخش بشه همان موقع پخش میشد.الان خود دار ودسته ظریف وروحانی دادن بیرون که یکدستی بزنن به اصول گراها
ناشناس
|
Moldova (Republic of)
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
0
1
مردم تلاش کنند تا حداقل بدتر‌ها انتخاب نشوند. مردم اگه بخوان یک سری سیاست نادرست ومتوهمانه وضد ملی تغییر پیدا کنه واصلاح یابه باید چطور صداشون رو به گوش شما ودنیا برسونن.تو خیابان اعتراض کنن برچسب دروغین اغتشاشگر ومنافق واشرار بهشون میزنید.تنها گزینه مشارکت نکردن در انتخابات میمونه شما تمام راههای اعتراض مسالمت امیز رو مختل گردید.اختناق بر سطح جامعه حاکمه و خیلی چیزهای دیگه .بماند که خیلی از مردم از ارمانهای انقلابیون 57گذشتن.باور ندارید سطح جامعه با مردم صحبت کنید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
1
0
صحبتهای آقای علائی قابل تامل است اگر نظام نتواند خود را در دوره های مختلف پایش و نواقصات را بررسی ورفع کند یقیننا دچار انحراف خواهد شد.در دوره دهساله زمان امام در چندین بار چنین اتفاقاتی روی داده است اما در دوران اخیر علیرغم ایراد گیری مر م به ساختار مملکت گردانی واداره کشور بجای توجه و برطرف کردن موارد اعتراضی مردم با کمال بسیار تاسف با آنهابرخورد مناسب صورت نگرفته وبه همه روشهایمان با دیدگاه تقدس و تغییر ناپذیر نگریسته ایم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
2
راست میگه . وزارت خارجه را هم بکنید یکی از معاونت های سپاه دیگه خیال همه راحت !!!!!@@@@
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: