تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
وزير بهداشت گفت: نزديک به يک ميليون نفر در ايران به آلزايمر مبتلا هستند.

بیماری آلزايمر

رویداد۲۴ دکتر بهرام عين‌اللهي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در پيامي به مناسبت ۲۱ سپتامبر، روز جهاني آلزايمر، تاکيد کرد: سلامتي بهترين نعمت خداوندي است که مراقبت صحيح از جسم و جان، يکي از راه‌هاي درست شکرگزاري از اين عطيه الهي است.

وي افزود: از طرفي بايد به ياد داشت که با گذر عمر، توان انسان تحليل رفته، جسم ضعيف‌تر شده و بدن با اختلالاتي مواجه مي‌شود که امري طبيعي است و نبايد عيب شمرده شود.

به گفته وزير بهداشت، آلزايمر از جمله عوارض دوران کهنسالي است که با بالا رفتن سن، سلول‌هاي بافت خاکستري مغز تخريب شده و حافظه فرد با مشکلاتي مواجه مي‌شود.

عين‌اللهي ادامه داد: توجه و احترام و نيز گفتگو با افراد کهنسال يکي از راهکارهايي است که مي‌تواند در پيشگيري از بروز اين بيماري مؤثر باشد.

وي افزود: کلام الهي و سفارش ائمه معصومين بر احترام به پيران و سالخوردگان بي ترديد توجه دادن همگان به اين مهم است.

وزير بهداشت با عنوان اين موضوع که در حال حاضر نزديک به يک ميليون نفر در ايران مبتلا به بيماري آلزايمر هستند، گفت: با توجه به پاندمي کرونا و عوارض اين بيماري، بي ترديد اين آمار بيشتر شده است.

عين‌اللهي اظهار داشت: ۲۱ سپتامبر روز جهاني آلزايمر فرصت مغتنمي است تا ضمن باز تعريف اين بيماري، شهروندان را آگاه نموده تا گاه مواجهه با چنين بيماراني، با نهايت مهرباني و صبوري پاسخگوي نياز آنان باشيم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: