تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰
نخست وزیر اسرائیل به منظور مشارکت در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شد.

نفتالی بنت با دو پیام به ایران و فلسطین راهی نیویورک شد

رویداد۲۴  نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قبل از سفرش به نیویورک برای سخنرانی در سازمان ملل خطاب به خبرنگاران گفت: مجمع عمومی سازمان ملل همایش بین‌المللی مهم و فرصتی برای بیان موضع‌مان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، وی افزود: این مرحله بین‌المللی مهمی است و من بسیار خوشحالم که این فرصت را دارم تا صدای "اسرائیل" را به گوش مردم برسانم.

نفتالی بنت از رأی کنگره آمریکا برای حمایت از تسلیحات سامانه گنبد آهنین قدردانی کرد و گفت: "در دوره اخیر لحظات مهمی وجود داشت که مهمترین آن پیروزی چشمگیر و گسترده در مجلس نمایندگان آمریکا است. ما این واقعیت را دیدیم که ملت آمریکا از "اسرائیل" به طور گسترده حمایت می‌کنند. یک گروه کوچک ضد اسرائیلی وجود دارد که سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، اما این افراد شکست خورده‌اند. "

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنانش در اظهاراتی مداخله جویانه اظهار کرد: "پیشنهاد می‌کنم رهبران فلسطینی و ایرانی برای بهبود زندگی شهروندانشان تلاش کنند. "

پیشتر دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود، نفتالی بنت مسائل مربوط به امنیت ملی رژیم صهیونیستی و مسائل منطقه‌ای را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این نخستین سخنرانی نفتالی بنت در مجمع عمومی سازمان ملل از زمان به قدرت رسیدنش خواهد بود.

بنت همچنین عصر امروز، یکشنبه با وزیران خارجه بحرین و امارات در اولین نشست‌هایی که با رهبران کشور‌های عرب حوزه خلیج فارس از زمان تصدی‌اش در این پست برگزار می‌کند، ملاقات خواهد کرد.

او افزود: در حاشیه نشست‌های مجمع در نیویورک این دیدار‌ها انجام می‌گیرند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: