تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از ۲ سال توقف

هفته گذشته نیز کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران ۱.۵ میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است.

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از ۲ سال توقف

رویداد۲۴ ارتش اسراییل تمرینات مربوط به حمله احتمالی هوایی به تاسیسات هسته‌ای ایران را از سر می‌گیرد.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت "تایمز اسراییل"، بر اساس فرمان "آویو کوخاوی" فرمانده ارتش به نیروی هوایی اسراییل، تمرینات مربوط به حمله احتمالی هوایی به تاسیسات هسته‌ای ایران پس از ۲ سال توقف در نیروی هوایی اسراییل از سر گرفته شده است.

کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل روز پنج شنبه با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرد "آویو کوخاوی" دستور داده بودجه مربوط به برگزاری تمرینات نظامی مرتبط با حمله به ایران، به نیروی هوایی اسراییل اختصاص داده شود.

بر اساس این گزارش این دستور جدید در جلسه‌ای که در روز‌های اخیر در دفتر کوخاوی برگزار شده، صادر شده است.

روز دوشنبه نیز کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل گزارش داد که دولت تل آویو بودجه‌ای ۱.۵ میلیارد دلاری برای حمله احتمالی به ایران اختصاص داده که قرار است ۶۲۰ میلیون دلار آن از بودجه نظامی سال ۲۰۲۲ اسراییل و مابقی آن از بودجه نظامی سال جاری این رژیم تامین شود.

"بنی گانتز" وزیر دفاع اسراییل نیز از افزایش بودجه درخواست شده دولت برای ارتش دفاع کرده و همزمان هشدار داد که بودجه اضافی برای آماده شدن برای حمله احتمالی به سایت‌های هسته‌ای ایران لازم است.

کوخاوی در ماه ژانویه امسال (دی ۱۳۹۹) علنا اعلام کرد که ارتش اسرائیل در حال آماده سازی "برنامه‌های عملیاتی" جدید برای یک حمله نظامی احتمالی به ایران است و در ماه اوت امسال (مرداد ۱۴۰۰) پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران باعث شد که ارتش اسراییل با سرعت بیشتری بودجه لازم برای برنامه‌های عملیاتی خود علیه ایران را افزایش دهد.

"نفتالی بنت" نخست وزیر اسراییل ماه گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت که "برنامه هسته‌ای ایران و آستانه تحمل اسراییل به نقطه عطفی جدی رسیده است. کلمات مانع از چرخش سانتریفیوژ‌ها نمی‌شوند ... ما اجازه نخواهیم داد که ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. "

خبر های مرتبط
برچسب ها: اسرائیل
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: