تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

آیا تشکیل «دولت سایه» توسط اصلاح‌طلبان واقعیت دارد؟

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: حزب کارگزاران دولت سایه تشکیل نداده و همچین موضوعی مطرح نیست، این خبر اشتباه است.

آیا تشکیل «دولت سایه» توسط اصلاح‌طلبان واقعیت دارد؟

رویداد۲۴  قرن نو نوشت: محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تشکیل دولت سایه توسط اصلاح طلبان گفت: در جمع اصلاح طلبان، یعنی آن شورای مرکزی گذشته یا همین نهاداجماع ساز، چنین بحثی تا به الآن مطرح نشده است.

«حزب کارگزاران دولت سایه تشکیل می‌دهد» این خبری بود که طی روز‌های اخیر از سوی رسانه‌های اصولگرا مطرح شدند. خبری که بعد از تغییر و تحولات در این حزب مطرح اصلاح طلب و کنار گذاشته شدن کرباسچی حکایت از تصمیمات جدید از سوی اعضای این حزب داشت. اما آیا تشکیل «دولت سایه» توسط اصلاح طلبان و مشخصا حزب کارگزاران صحت دارد؟

عطریانفر: کارگزاران دولت سایه تشکیل نداده است

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: حزب کارگزاران دولت سایه تشکیل نداده و همچین موضوعی مطرح نیست. این خبر اشتباه است.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد تشکیل دولت سایه در دستور کار اصلاح طلبان قرار بگیرد، گفت: خیر، من خبری ندارم. زمانی که خبر اشتباه است، دیگر نباید خودتان را به زحمت بی اندازید.


بیشتر بخوانید: تشکیل دولت سایه در ایران؛ از کارگزارن تا سعید جلیلی چه کسی با دولت همسو می‌شود؟


خباز: اصلاح طلبان تصمیمی برای تشکیل دولت سایه ندارند

محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح طلب نیز، در پاسخ به این سوال که این روز‌ها خبری درباره تشکیل دولت سایه توسط اصلاح طلبان (حزب کارگزاران) منتشر شده است، آیا این خبر حقیقت دارد و اصلاح طلبان می‌تواند در قامت دولت سایه نقش آفرینی کنند گفت: اگر بنا به تشکیل دولت سایه باشد، فقط توسط حزب کارگزاران است. اصلاح طلبان همچین تصمیمی ندارند و چنین بحثی هم انجام نشده است. کارگزاران فقط یکی از مجموعه‌های اصلاح طلبان است.

وی درباره اینکه آیا اصلاح طلبان تمایلی به تشکیل دولت سایه دارد یا خیر، گفت: من در جریان نظر همه اصلاح طلبان نیستم. اگر بخواهم یک حرف دقیق و محکمی بگویم، باید نظر مجموعه اصلاح طلبان را بیان کنم که بحث تشکیل دولت سایه تا به الآن مطرح نشده است.

نظر کارگزاران نظر کل مجموعه اصلاح طلبان نیست

خباز افزود: نظر حزب کارگزاران محترم است اما، نمی‌توان گفت که این نظر کل مجموعه اصلاح طلبان است. در جمع اصلاح طلبان، یعنی آن شورای مرکزی گذشته و یا همین نهاداجماع ساز که تا به امسال ادامه داشت، چنین بحثی تا به الآن مطرح نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که اگر فرض را بر تشکیل دولت سایه توسط اصلاح طلبان بگذاریم، چقدر می‌تواند برای دولت سیزدهم فرصت باشد، خاطر نشان کرد: سوال را باید اینطور مطرح کرد که آیا دولت در سایه وجاهت دارد، از نظر بین المللی و داخلی و همچنین علم سیاست معنا دارد یا خیر؛ اگر سوال به این صورت مطرح شود می‌توان پیرامون اصل خود دولت سایه صحبت کرد. اما درباره اینکه آیا در ایران همچین کاری قرار است صورت بگیرد یا خیر، واقعا مطلع نیستم و هرچه بگویم نوعی گمانه زنی و اظهارنظر بی پشتوانه است که مبنایی ندارد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
0
0
طرف رو توی ده راه نمیدادن سراغ کدخدا رو میگرفت
نظرات شما