تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

غذادهی به جانوران مسبب تعارض انسان و حیوان

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، منتظمی گفت: تداوم بارش برف و کاهش دما در طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه‌های جانوری وحشی به حریم روستا‌ها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود.

غذادهی به جانوران مسبب تعارض انسان و حیوان
رویداد۲۴ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شهاب الدین منتظمی افزود: بارش گسترده برف و کولاک و کاهش شدید دما در بخش‌های وسیعی از کشور، به ویژه در غرب کشور سطح وسیعی از زیستگاه‌های طبیعی از برف پوشیده شده است.

وی با بیان این که تداوم بارش برف و کاهش دما در طی چند روز آینده احتمالا شاهد نزدیک شدن گونه‌های جانوری وحشی به حریم روستا‌ها و مراکز انسانی برای تامین غذا خواهیم بود، گفت: با نزدیک شدن گونه‌های جانوری به مناطق مسکونی با افزایش احتمال تعارض بین انسان و حیات وحش همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: هرگونه غذا دهی به گونه‌های جانوری به ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی و همچنین پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در مناطق مربوط انجام شود.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: از تمامی شهروندان و طبیعت دوستان خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه حضور حیوانات وحشی و یا بیمار و تلف شده در طبیعت، موارد را به نزدیکترین پاسگاه محیط بانی و ادارات محیط زیست استان‌ها گزارش کنند.

منبع: سازمان حفاظت محیط زیست

خبر های مرتبط
برچسب ها: تصاویر روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: