تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

وزارت علوم: تصمیم درباره برگزاری کنکور دکتری دراختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا است

تاریخ برگزاری کنکور دکتری سال ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش روز ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ اعلام شده است.

وزارت علوم: تصمیم درباره برگزاری کنکور دکتری دراختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا است

رویداد۲۴ سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تصمیم گیری درخصوص تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۱ یا برگزاری به‌موقع آن در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

علی شمسی پور روز پنجشنبه در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه توییتر نوشت: تصمیم در خصوص تعویق کنکور دکتری یا برگزاری به موقع آن، در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا و تابع شرایط کشور است و وزارت علوم نیز مجری این تصمیم خواهد بود.

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله با برگزاری آزمون دکتری از میان علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع دکتری رشته‌های غیر پزشکی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد دانشجو پذیرش می‌کند. ثبت نام در این آزمون در سایت sanjesh.org برای تمامی داوطلبان دانشگاه‌های سراسری و آزاد است. نام نویسی در آزمون دکتری ۱۴۰۱ از یکم تا ۱۲ آذرماه امسال انجام شد و ۱۶۹ هزار و ۶۰۱ نفر برای رقابت در این آزمون نام‌نویسی کردند. مهلت دوم ثبت نام نیز از دوم تا دهم دی ماه برای داوطلبان فراهم شد.

آزمون دکتری هر سال در اسفند ماه و تنها یک بار در سال برگزار می‌شود و تمامی داوطلبان دکتری دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی باید در روز برگزاری آزمون سر حوزه امتحانی حاضر شوند.

تاریخ برگزاری کنکور دکتری سال ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش روز ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ اعلام شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه با اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا خبر داد

بهرام عین اللهی افزود: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام کنیم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: کنکور ، وزارت علوم
نظرات شما