تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۱

لهستان: هر کاری می‌کنیم تا استفاده از نفت روسیه متوقف شود

تشدید فشار‌های کشور‌های غربی علیه مسکو در رابطه با اوکراین ادامه دارد و «ماتئوش موراویه‌تسکی» نخست‌وزیر لهستان از برنامه این کشور برای تحریم نفت و زغال سنگ روسیه خبر داد.

لهستان: هر کاری می‌کنیم تا استفاده از نفت روسیه متوقف شود

رویداد۲۴ نخست‌وزیر لهستان روز چهارشنبه (امروز) طی سخنانی در یک کنفرانس خبری در ورشو پایتخت این کشور درباره توقف کامل خرید نفت و زغال سنگ روسیه صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ماتئوش موراویه‌تسکی گفت: «ما تحریم کامل زغال‌سنگ روسیه را اعمال خواهیم کرد و امیدوارم حداکثر تا آوریل و می، به طور کامل از (استفاده از) زغال‌سنگ روسیه خارج بشویم».

نخست‌وزیر لهستان در این نشست خبری همچنین درباره تحریم نفت روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ خبر داد و تصریح کرد: «ما هر کاری خواهیم کرد تا پایان سال جاری استفاده از نفت روسیه را متوقف کنیم».

اظهارات این مقام ارشد اروپایی درباره تحریم نفت و زغال سنگ روسیه در شرایطی مطرح شده که به دنبال بحران اوکراین، کشور‌های غربی به رهبری آمریکا در حال اعمال انواع فشار‌ها و تحریم‌ها علیه روسیه هستند.

نخست‌وزیر لهستان در حالی از تحریم محصولات انرژی روسیه خبر داده که از زمان آغاز بحران اوکراین، افزایش بهای نفت در بازار‌های جهانی خبرساز شده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: روسیه
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان