تاریخ انتشار: ۰۰:۴۹ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به رویداد۲۴ خبر داد؛

برادر زن وزیر جهاد کشاورزی به خاطر مسائل مالی بازداشت شده است/ کسی که قصد افشاگری داشت را به یونسکو فرستادند

محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید به خاطر عملکرد حراست وزارت جهاد کشاورزی با وزیر اطلاعات هم صحبت کرده است. به گفته صفایی، مدیر حراست برادر زن وزیر است و از این دست انتصابات در وزارت جهاد انجام شده است.

محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد

رویداد۲۴ این روز‌ها درباره انتصابات فامیلی در دولت ابراهیم رییسی و ابهاماتی در وزارت جهادکشاورزی سخن به میان آمده است. محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از کسانی است که به انتقاد از ناکارآمدی وزارت جهادکشاورزی پرداخته و از انتصابات فامیلی و بروز انحراف در این وزارتخانه می‌گوید؛ انحرافاتی که در موارد متعددی از جمله کوتاژ صوری سامانه بازارگاه که منجر به اعتراضات دامداران و کشاورزان شد.

صفایی می‌گوید: در سال ۱۲۲۷ یعنی حدود ۱۷۴ سال قبل مرحوم امیر کبیر تاکید کرده بودند که با سفارش عمه و خاله نمی‌توان کشور را اداره کرد. متاسفانه این یک سنت پیشینی در کشور ما است که دچار انتصاب‌های فامیلی می‌شویم. متأسفانه آقای ساداتی نژاد، برادر خانمشان آقای نصیری را در حالی به عنوان مدیرکل حراست وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرده که پیشتر در این سطح کار نکرده است. من این مسأله را به وزیر اطلاعات نیز گفتم. وقتی چنین انتصابی صورت بگیرد، یعنی هر انحرافی در سیستم باشد، ماله‌کشی می‌شود.


بیشتر بخوانید: حمایت پشت پرده از تیم پرحاشیه وزارت جهاد کشاورزی/ در اتحادیه تعاونی روستایی چه می‌گذرد؟


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به ناکارآمدی‌ها در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: طی این یک سال ما شاهد انحرافاتی در حوزه فعالیت وزارت جهاد کشاورزی بودیم. در حوزه کار این وزارتخانه تخلفات متعددی از جمله کوتاژ صوری سامانه بازارگاه رخ داد که به صورت غیرمناقصه شرکتی انتخاب و در صداوسیما هم بولد و برجسته می‌شود و ارزش افزوده‌ای پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار در سامانه بازارگاه کوتاژ تقلبی ثبت کردند که چیزی حدود ۵۰۰ هزار تن کوتاژ تقلبی را شامل می‌شد و حدود ۱۱۰۰ میلیارد کالایی را به مرغداران فروختند که کالای آن وجود نداشت و هنوز مرغداران ما مطالبه آن را دارند. سیستم جهاد کشاورزی هم به این مطالبات تولیدکنندگان پاسخگو نیست.

صفایی به بازداشت‌های اخیر تیم جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: اخیراً خبر رسید که برخی معاونان مدتی بازداشت شدند و یک نفر هم که قصد افشاگری داشت، عزل شد و یکی با دکترای جغرافیا را به یونسکو فرستادند که مرتبط با تخصص ایشان نبود. یعنی به ایشان رانتی دادند که سکوت کند. ضمنا چندی پیش هم برادر خانم دیگر آقای وزیر به خاطر مسائل مالی بازداشت شد. این‌ها مفاسدی است که ما در دولت مردمی آقای رییسی انتظار آن را نداشتیم و توقع داریم آقای رییس‌جمهور با آن به صورت جدی برخورد کنند و بدون ملاحظه یا محافظه‌کاری و به شکل عادلانه و منصفانه با آن برخورد شود. امیدواریم اکنون که قوه قضاییه به این فساد‌ها وارد شده است به رسالت خود در این رابطه عمل کند.

نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمام امنیت غذایی مردم در دست وزارت جهاد کشاورزی است، اما هم شخص وزیر کاربلد نیستند و هم افراد کاردان به کار گمارده نشدند. در شرایط کنونی تولیدکنندگان، مرغداران و دامداران ناراضی هستند و بخش کشاورزی آسیب جدی دید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: آسیبی که به ذخایر ژنتیکی ما در حوزه دام سنگین وارد شد، طی ۲۰ سال آینده جبران نخواهد شد. وقتی تولید آسیب ببیند، کالا کمیاب می‌شود و وقتی کالا کمیاب و گران شود، هزینه این ناکارآمدی و فساد را مردم باید بپردازند. من از وزیر جهاد کشاورزی در ۲۱ تیر ماه در مجلس شورای اسلامی درباره این دست مشکلات سوال کردم و مجلس نیز به ایشان کارت زرد داد. امیدواریم که آقای رییس‌جمهور به این مسأله توجه کند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
عامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
5
برادرانی که با زدن نقاب انقلابی گری شدیدٱ به حسن روحانی و دولت او هجمه می‌بردند با رسیدن به کرسی قدرت درحال نشان دادن ذات فاسد خود هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
4
مدیر حراست باید توسط دستگاههای امنیتی منصوب شود نه خود وزیر !
ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
4
من کارمند وزارت جهاد کشاورزی هستم در طول 25 سال خدمت هیچگاه این وزارتخانه اینگونه بی سروسامان نبوده واینقدر اختلاس وشبه اختلاس سوء مدیریت وجود نداشته است البته از همان روز که یک نفر خارج از وزارتخانه وزیر شد وچند اتوبوس قوم وخویش ورفیق با خودش آورد نباید انتظاری بیش از این داشت خود کرده چاره ای نیست
نائب
|
Netherlands
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
2
جمهوری اسلامی برای اسلام هم که شده؛و اعتبارکی برای خود، دست از رودربایستی با اینها بردارد و دست چند تن از این دزدان حرام خوار را به حکم آیه شریفه قطع کند.این دزدان چه فرقی با دله دزدان دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
0
3
من در سال 68 با توصیه یکی از آشنایان خانواده به سرکار اداری مشغول شدم با توجه مسائل اعتقادی وحلال و حرام طی 28 سال خدمت در موسسات دولتی هرگز تخلف در مخیله ما خطور نکرد چطور یک وزیر برادر خانم خود را نمی شناسد و او به کار می گمارد و بیت‌المال را تحویل او می دهد جز اینکه خودش اهل زد و بند باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
0
1
به اعتقاد من فساد در بدنه وزارت جهاد کشاورزی نهادینه شده و هر کس بیشتر ادعای عمل جهادی و اقدام جهادی داره فاسد تره . املاک و اراضی وزارت جهاد توسط عده ای فاسد به دیگری واگذار میشه و با حمایت داخل بدنه بطور کامل از بیت المال خارج میشه . این بدنه فاسد متاسفانه در ماههای اخیر صاحب پست و قدرت شده اند . جای بسی تاسف
نظرات شما