تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۳ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
دادستان کل کشور :

در واتساپ و اینستاگرام شاهد کلاس‌های بی‌عفتی و هرزگی هستیم/ وکیل خانواده امینی، بدون مدرک حرف می‌زند

ایلنا نوشت: حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، اظهار داشت: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می‌کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می‌کردیم،

در واتساپ و اینستاگرام شاهد کلاس‌های بی‌عفتی و هرزگی هستیم/ وکیل خانواده امینی، بدون مدرک حرف می‌زند

رویداد۲۴ دادستان کل کشور با بیان اینکه به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، تاکید کرد: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می‌کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می‌کردیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری با حضور در همایش بررسی نقش نخبگان در جهاد تبیین که به همت مرکز بسیج قوه مقننه برگزار شد با اشاره به آیات قرآن درخصوص جهاد تبیین گفت: اسلام برای جامعه‌ای که گرفتار جهل، معصیت و گناه است و گرفتار تاریکی‌های بسیار گسترده و عمیق شده است، راه مبارزه‌ای در نظر گرفته است و آن جهاد اکبر یا همان جهاد تبیین است.

وی ادامه داد: در جهاد تبیین باید چند اصل را رعایت کنیم، اولاً خودمان را بسازیم، اعتقادات، بینش و نگرش خود را اصلاح کنیم و منطبق بر آیات شریفه حرکت کنیم. به صرف ادعای انقلابی بودن نمی‌توان انقلابی بود، باید به مبانی انقلابی بودن اعتقاد داشت و از حوادث هراسی نداشته باشیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه نباید در خودمان کوچکترین تردید و نگرانی داشته باشیم، بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد اتفاقات بدتر منافقین در خیابان‌های تهران بودیم، حوادث اخیر قابل مقایسه با آن اتفاقات نیست و می‌توان گفت شاخه‌های همان جریان امروز حوادثی را رقم می‌زند. انقلاب اسلامی این اتفاقات را پشت سر گذاشته است، اما باید توجه کنیم که نباید توطئه دشمن را کوچک بدانیم، بلکه باید متناسب با بزرگی آن، برنامه و تبلیغات داشته باشیم.

منتظری با تاکید بر اینکه دشمن امروز از ابزار فرهنگی استفاده می‌کند و به ارزش‌های اعتقادی ما حمله می‌برد، این را مسیری قرار داده تا به دل جامعه نفوذ کند، تصریح کرد: هدف دشمن این است که ایرانی مقتدر نداشته باشیم و اسلام در این کشور حاکم نباشد، آن‌ها می‌خواهند ایران تسلیم غرب باشد و مانند زمان پهلوی ایرانِ گاوِ شیرده داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه برای شبیخون فرهنگی باید برنامه متناسب داشته باشیم، با انتقاد از مسئولان گفت: کاش آن زمان که  رهبری بحث مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را مورد تاکید قرار داده بودند، اقدام می‌کردیم. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را برعهده داشته است، در توئیتی فیلتر کردن اینترنت را زیر سوال برد،‌ای کاش جلسه و مناظره‌ای بود تا من با شواهد مبین ثابت می‌کردم که او در این جنایت دست دارد.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، اظهار داشت: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می‌کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می‌کردیم، این کوتاهی ها، تقصیر‌ها و تعمد در توجه نکردن به تاکید مقام معظم رهبری، امروز ما را به اینجا رسانده که در واتساپ و اینستاگرام شاهد برگزاری کلاس‌هایی برای جرم و جنایت، بی عفتی و هرزگی باشیم.


بیشتر بخوانید: به خاطر یک تار مو بازداشت می‌کنید اما برای توجیه خودتان تصویر زن برهنه پخش می‌کنید!


حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در این حوادث، قرآن، مسجد، حسینیه و پرچم ایران را آتش زدند، این‌ها نماد‌های مقدس اسلامی هستند و ما باید در تحلیل مان به دیگران بگوییم این رفتار‌ها از چه جریان‌هایی نشأت می‌گیرد.

وی گفت: اینکه در جریان‌های این روزها، جوانان ۱۶ ساله حضور دارند، به دلیل فضای مجازی است، آن‌ها گرفتار شده اند و نمی‌دانند در واقعیت‌ها و پشت پرده‌ها چه چیز‌هایی نهفته است. به دادستان‌ها ابلاغ کرده ام اگر دستگیر شده‌ها جوانان کم سن و سال هستند، برای آن‌ها برنامه‌ای تبیین کنند، آن‌ها فرزندان و دلبندان ما هستند، نباید به گونه‌ای با آن‌ها رفتار شود که از ما فاصله بگیرند. وقتی با تعدادی از آن‌ها صحبت کردم، خود را بیگناه می‌دانستند و نمی‌دانستند پشت پرده چه کسانی قرار دارند. این در حالی است که دشمن علنی به مبارزه با اسلام، ایران و ملت قوی آمده است.

منتظری با تاکید بر اینکه بسیجی وار به تبیین مسائل وارد شد و پرده‌های ظلمانی را کنار زد، اظهار داشت: باید با بیان نرم با نوجوانان و جوانانی که به دام دشمنان افتاده اند، برخورد کنیم، جمعیتی که در طول چند روز گذشته در کشور اقدامی داشتند در مقابل جمعیت متدینین قابل مقایسه نیستند، اما باید این اندک را نیز نجات دهیم. امروز دشمن، دانشگاه، دبیرستان و مدارس را هدف قرار داده است، مسئولان باید براساس وظایف خود عمل کرده و تکلیف عمومی برای همه جهاد تبیین است.

وی با تأکید بر فعالیت بیشتر حقوقدانان بسیجی گفت: باید انسجام بیشتری داشته باشید و مسائل را از منظر حقوقی بشکافید، به طور مثال وکیل خانواده امینی حرف‌های بدون مدرک مطرح می‌کند و پیش از آنکه نظر پزشکی قانونی اعلام شود، می‌گوید نظر آن‌ها را قبول ندارد، این چه حقوقدانی است که پیش از اعلام نظر مرجع قانونی، آن را قبول ندارد و خواهان تشکیل کمیته حقیقت یاب شده است. به عبارتی از فردا هر کسی دچار حادثه‌ای شود، خواهان تشکیل چنین کمیته‌ای می‌شود.

دادستان کل کشور تاکید کرد: از لحاظ شخصیت حقیقی و حقوقی از این حادثه متاثر شده ام، انسان از مرگ جوان خوشحال نمی‌شود، اما اینکه عده‌ای از این حادثه بهانه درست می‌کنند تا به اهداف شوم خود برسند، پذیرفته نیست. باید مسائل حقوقی را از جریان‌های آلوده به افکار سیاسی جدا کنیم و همه در برابر قانون تسلیم باشیم. انتظار می‌رود حقوقدانان، جامعه را به سمت منطق و عقلانیت ببرند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
5
0
دشمن در حالی با ادعای دفاع از حقوق مردم و زنان از حوادث مرتبط با ایران در جهت آشوب سازی و تخریب و آسیب رسانی و جنگ ترکیبی بهره می‌گیرد که در همین زمان چشم خود را کاملاً بر جنایات داعش و رژیم صهیونیستی در فلسطین و افغانستان و سایر نقاط دنیا می‌بندد و سکوت مرگ اختیار می‌کند، جنایاتی، چون کشتار وحشیانه ده‌ها زن و دختر در انفجار‌های تروریستی که هیچ جایی در اولویت‌های ادعایی آنان در موضوع زن و حقوق بشر ندارد.
وقتی جبهه آمریکا در پوشش حوادث و رویداد‌ها این گونه به جمهوری اسلامی ایران حمله می‌کند، بیانگر دو چیز مهم است که یا این جبهه در معرض شکست بزرگی قرار گرفته و یا اینکه انقلاب اسلامی در معرض یک پیروزی بزرگ و مهم قرار دارد.
هر کجا این تجربه و فرهنگ و ارزش‌ها به درستی انتقال پیدا کرد، باعث شد تا حتی نسل‌های نو و دهه نودی‌های ما که پس از دفاع مقدس به دنیا آمده اند و امام و شهدا و جنگ را ندیده اند، با همان شور و اراده و انگیزه و ایمان در جبهه مقاومت و سوریه علیه داعش و جبهه استکباری بجنگند که رزمندگان در دهه ۶۰ در خرمشهر و آبادان و اهواز در خانه خود در برابر ارتش متجاوز دشمن جنگیدند.
غفلت از حوزه‌های تربیتی، معرفتی، تبیینی و تبلیغی باعث شد تا این عده در قربانگاه فضای مجازی و رسانه ای، به عنوان لقمه‌های چربی برای دشمن تبدیل شوند.
برخی از این نوجوان‌ها و جوان‌های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه‌های مشترکی، چون شبیه سازی اغتشاشات خیابانی به بازی‌های رایانه‌ای و همچنین اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می‌گویند؛ زمینه و بستری که شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی و ماهواره‌ای دشمن به خوبی از آن برای اغفال و گمراه سازی، بهره گرفت.
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
برو سراغ ساندیست هیش کی حوصله خوندن این چرندیات تورو نداره
شدی بابایی ثانوی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
7
اینستاگرام رو اگر قبول کنیم تو واتس اپ چه کلاسی تشکیل شده؟! چرا برای انجام اهدافتون دروغ می گویید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
یه بهانه ای برای تعطیلی پیامرسانهایی که کنترلی روش ندارن میخوان پیدا کنند تا امکان خبررسانی درباره اعترضات مردمی وگسترشش رو از بین ببرن این طرح از ماهها قبل مطرحه بوده چون با توجه به رویه حکومت ونارضایتی مردم احتمال این روزها رو می دادن دلیل دوم انتصاب گسترده نظامیان در سطح وزلرت ، نمایندگی مجلس استانداری ها معاونتهایش وحتی ارشاد از مدتها قبله !چون نظامی هافقط زبان سرکوب روبلدند تمام این رفتارها از مدتهادقبل برنانه ریزی شده بود ! وجود مطالب وتثاویر مبتذل در فضای مجازی هم حرف تازه ای نیست بهانه تازه ای است هدف اصلی همان است که ذکر شد !
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
8
واتساپ و اینستاگرام و بقیه ابزار های ارتباطی فظای باز برای نظرات با آزادی کامل حق بیان هست.واینکه هر کسی چه نوعی از اون استفاده میکنه برمیگرده به شعور خودش.شماها با تکنولوژی مشکل دارید و دوست دارید مردم در همان عصر 1400 سال پیش زندگی کنند و اینجوری حکمرانی کنید.ولی متاسفانه شما جاهلین جایی در عصر جدید ندارید
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
6
0
فرانسه جنایتکار یکی از حامیان اصلی گروهک تروریستی ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقین، تروریسم، القاعده، داعش، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی بوده است.
اگر سازمان های بین المللی قدرت و توانایی جلوگیری از جنایت آفرینی های آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و کانادا و اسرائیل وعربستان ومزدورانشان را ندارند بهتر است برای همیشه تعطیل بشوند.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
8
اینم از دادستان مدعی العموم!!!!!!!
باید گف مدعی الخصوص !!!!!
آذربایجانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
5
البته در این برنامه ها مطالب علمی فراوان و امور تجاری و مطالب سرگرم کننده زیادی هم هست خیلی از مشاغل را در خود جای دادند و خیلی از خریدها و فروشها وابسته به انها هستند بستگی به ما داره دنبال چه چیزی باشیم بنده به شخصه خیلی به مطالب علمی و نجوم علاقه مند هستم و سایتهای مربوط به انها و ناسا را دنبال میکنم حالا شما دنبال کلاسهای بی بند و باری هستید انها را به یاد میاورید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
5
تاوان دور اندیشی نکردن شما بابت تولید برنامه های داخلی رو چرا من و امثال من با نابودی کسب و کارشان بپردازند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
8
شعور امسال شما فقط به این چیز هاست ، شما دنبال این چیزها هستین وگرنه ما ندیدیم پس شما دنبالش بودی...
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
9
داداش شما اینترنتی به هرزگی کشیده میشی مشکل روانی از خودته. شما دچار "اختلال جنسی اینترنتی" هستی. وگرنه ما دختر لخت هم بزارن جلومون آخ نمیگیم.
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
3
0
اگر سازمان های بین المللی قدرت و توانایی جلوگیری از جنایت آفرینی های آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و کانادا و اسرائیل وعربستان ومزدورانشان را ندارند بهتر است برای همیشه تعطیل بشوند.

۰۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
آمریکا دیگران را متهم به نقض حقوق بشرمی کند درحالی که هرساله شهروندش درخشونت های مسلحانه کشته می شوند.
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشردردنیاست.
آمریکا حق دفاع ازحقوق بشر را ندارد.
شهروندان آمریکایی درتیراندازی های داخل این کشوربیشترازنظامیان آمریکایی کشته می شوند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
3
از صداوسیما پورنوگرافی پخش می کنی به واتس آپ و اینستاگرام نی گویی هرزه!!؟ تصویر مامورتان در هلند را در یک پیج اینستاگرام منتشر کن ببین به چه سرعتی اینستاگرام پیجت را کن فیکون می کند.
نادر
|
United States of America
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
4
هرزه و فاسد خودتونید. برای مغزهایی که پوسیدن!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
2
جمعیت کل دنیا بی عفت و هرزه هستند به استثنای ملاهای ایران!
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
1
0
یک جوان فلسطینی در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید ولی متاسفانه همه کشورهای اروپایی جنایتکار سگ دست نشانده آمریکا و اسرائیل هیچ کاری، اقدامی و اعتراضی نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
1
0
۱۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۹:۴۷
کشف گور دسته‌جمعی سربازان آذربایجانی در قره باغ
یک گور دسته جمعی متعلق به سربازان آذربایجانی کشته شده توسط نیرو‌های ارمنستان در جنگ اول قره‌باغ در خوجاوند کشف شد.
کشف گور دسته‌جمعی سربازان آذربایجانی در قره باغ ولی متاسفانه مدعیان دروغین حقوق بشر سگ دست نشانده رئیس شورای امنیت سازمان ملل هیچ کاری، اقدامی و اعتراضی نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟
کشف گور دسته‌جمعی سربازان آذربایجانی در قره باغ ولی متاسفانه مدعیان دروغین حقوق بشر سگ دست نشانده رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل هیچ کاری، اقدامی و اعتراضی نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟
نظرات شما
پیشخوان