تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۱۳ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۹ نظر

توضیحات جدید وزیر ارتباطات درباره قطع امنیتی اینترنت بین الملل/ ظرفیت‌های داخلی را افزایش دادیم!

سایت خانه ملت نوشته است عیسی زارع پور پس از حضور در کمیسیون تخصصی مجلس و ارائه توضیحات در جمع نمایندگان، از مردم خواسته به پلتفرم‌های داخلی نگاه ویژه‌ای داشته باشند چرا که خیلی از این پلتفرم‌ها به مراتب بهتر از نمونه‌های خارجی هستند و قابلیت‌های بهتری دارند.

توضیحات جدید وزیر ارتباطات درباره قطع امنیتی اینترنت بین الملل/ ظرفیت‌های داخلی را افزایش دادیم!

رویداد۲۴ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس از این جلسه اظهار کرد که اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور، اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و باتوجه به شرایطی که مراجع امنیتی کشور به ما ابلاغ کردند و محدودیت‌هایی که در برخی پلتفرم‌های خارجی ایجاد شده، ما به عنوان وزارت ارتباطات که وظیفه وصل کردن داریم و در دوره این محدودیت‌ها تلاش کردیم، ظرفیت‌های داخلی را تقویت و به ارتقای سکو‌های داخلی کمک کنیم تا آن‌ها بتواند ارتباط مردم با یکدیگر و موضوع کسب و کار‌ها را پذیرا باشند و مدیریت کنند.

او با بیان اینکه امروز ما ظرفیت‌های داخلی بسیار خوبی در همه بخش‌ها داریم، اضافه کرد: در حالیکه پلتفرم‌های آمریکایی در بسیاری از کشور‌های اروپایی، موضوعات خرید و فروش، جابه جایی مسافر و... را دربرگرفتند، ما امروز ظرفیت‌های بومی خودمان را داریم که در حال کار هستند.

زارع‌پور طبق اطلاعات سایت خانه ملت، تصریح کرده است که برای نخستین بار شاید با وجود اینکه بنا به شرایط امنیتی کشور در برخی از ساعت‌ها محدودیت‌هایی در اینترنت بین‌الملل اعمال می‌شود، اما تمام سرور‌ها و خدمات داخلی کشور به صورت ۱۰۰ درصدی در حال فعالیت است.

وی افزود: ما برنامه ویژه‌ای برای حمایت از پلتفرم‌ها و ظرفیت‌های داخلی پیش‌بینی کردیم تا زیرساخت‌های سخت افزاری و ظرفیتی تقویت شود تا بتوانند خدمات موردنیاز مردم را باکیفیت و پرسرعت تامین کنند؛ در دو هفته اخیر که محدودیت‌ها با توجه به شرایط امنیتی کشور اعمال شده است، ما تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای ارتقای کیفیت آن‌ها به کار بردیم، ظرفیت‌های داخلی اصلا قابل مقایسه با گذشته نیستند؛ از مردم دعوت می‌کنم از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند، زیرا قابلیت‌هایی دارند که بعضا در برخی نسخه‌های خارجی وجود ندارد.

اما طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور به اواخر سال ۱۳۸۴ برمی‌گردد و مهم‌ترین دلیل پیاده‌سازی این شبکه در آن سال کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. این شبکه متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه‌ای حفاظت‌شده نسبت به اینترنت و شبکه‌ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.

در سال‌های بعد از ۱۳۸۴ عملا اجرای این طرح با کندی صورت می‌گرفت تا این‌که در دولت یازدهم، اجرای این طرح پیگیری و درنهایت در اواخر همان دولت اعلام شد که فاز‌های اول، دوم و سوم آن افتتاح و رونمایی شده است.

اما در دولت سیزدهم، شتاب‌بخشی به روند اجرای شبکه ملی اطلاعات از مهم‌ترین اقدامات وزارت ارتباطاتبه شمار می‌رود؛ بدین ترتیب طرح شتاب‌بخشی به روند اجرای شبکه ملی اطلاعات، از مهرماه سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر هم در مرحله اجرا قرار دارد؛ این طرح در ابتدای دولت سیزدهم، پیشرفت حدود ۳۰ درصدی داشت و اکنون به ۵۰ درصد رسیده و براساس هدف‌گذاری‌های انجام شده دست‌یابی به پیشرفت ۶۰ درصدی تا پایان سال ۱۴۰۱ مورد انتظار است.

منبع: خانه ملت
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قطعی اینترنت
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
8
یعنی طرف اینقدر ابله هست که 11 میلیون نفر رو از کار و زندگی انداخته بعد حرف مفت هم میزنه ؟ نمیترسید نه گرد همایی کاسبان و 11 میلیون نفر؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
7
اخر شبکه داخلی چندین باردرگداشته امتحان شده ومردودشده والان ریس صتف رایانه نامه زده به همین الاع که صررهای قطع اینترنت چه فاچعه ایی درکشورببارمی اید بنابرین دراینده مشخص می شود چه صرری کشورخواهدکرد
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
7
از مردم میخواهین؟!!! مگه خواستن هم بلدین؟!! داداش فکر میکردیم فقط اشک آور میزنین!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
5
لطفا امکان پس دادن و انصراف از خرید بسته اینترنت که آنرا به اینترانت تغییر دادید فراهم کنید. در اسلام، غش در معامله به هر شکلی حرام است حلال حرام که حالیتان می شود!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
4
0
خدایی اینستا و واتساپ فیلتر نبود. بس یه عده شر ریختند، دولت مجبور شد فیلتر کند. امنیت نظام مهم تره یا کسب و کار؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
کسب و کار ! امنیت یعنی بجای پاک کردن صورت مسئله ، جواب بدی و مجازات بشی ، با پیشرفیت تکنولوژی بلاکچین و اینترنت ماهواره ای ، فیلتر هم مثل ویدئو به خاطره ها خواهد پیوست !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
4
خاك بر سرت
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
4
ابله مگر اینترنت ملی جوابگو هستش الان ی تحقیق میخام انجام بدم اصلا نت داخلی در موردش چیزی داره من پیدا کنم چقد ابله هستی اخه
بازنشسته شرکت مخابرات تهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
1
چرا بیمه تکمیلی 16 ماه است هزینه های پزشکی را پرداخت نمیکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سبد ماه رمضان کی به حساب بازنشستگان مخابرات واریز میشود ماه مبارک رمضان روبه پایان است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امروز چهارشنبه 13 مهر ماه است بن خواربار بازنشستگان شرکت مخابرات در سراسر کشور 6 ماه است پرداخت نشده ؟ تا کی باید منتظر بمانیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظرات شما
پیشخوان