تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۶ مهر ۱۴۰۱

بورس هفته را سبز آغاز کرد

بورس در معاملات ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱ با رشد ۲۸۶۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۲۰ واحدی قرار گرفت.

پیش بینی بازار سهام

رویداد۲۴ براساس گمانه زنی‌ها حدود ۷۰ درصد بی‌اعتمادی سهامداران به بورس حاصل بلاتکلیفی موضوعات سیاسی کشور در مورد نتیجه مذاکرات و بلاتکلیفی برجام است و شاید بتوان گفت ۳۰ درصد آن حاصل مدیریت اشتباه مسئولان در این بازار است.

بورس معاملات اولین روز هفته را با رشد آغاز کرد و این حجم از رشد در میانه بازار به بیش از ۱ هزار واحد هم رسید. نمادهای بورسی شپنا، شبندر، بفجر، کگل و خودرو با تاثیر منفی ریزش شاخص کل را شدیدتر کردند. طبق نظر کارشناسان بورس در حال حاضر شاخص کل در محدوده حساسی قرار گرفته است و عملاً به محدوده حمایتی معتبر خود نفوذ کرده است و ادامه این روند اصلاحی می تواند به معنای شکست این محدوده حمایتی تلقی شود.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد ولی در ادامه  روند رشد بیشتر شد تا با صعود ۱۲۹۸ واحدی به ۳۸۱  هزار و ۶۴۸ واحد رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۴۹,۴۶۳,۹۹۷.۹۸۰ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۳۱,۸۲۷.۶۰۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۴.۲۵۷ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز شاوان، فغدیر، شراز، غصینو، فرابورس، بپاس و آریا هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: بازار بورس
نظرات شما
پیشخوان