تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

انتقال گران‌قیمت یک ستاره برای نجات استقلال

در زمان انتقال صیادمنش از استقلال به تیم فنرباغچه مدیران وقت باشگاه استقلال در قرارداد این بازیکن یک آپشن ویژه قرارداد دادند که براساس آن، آبی‌ها از دو انتقال قطعی بعدی صیادمنش سود ببرند.

انتقال گران‌قیمت یک ستاره برای نجات استقلال

رویداد۲۴ اللهیار صیادمنش مهاجم جوان و شمالی استقلال پس از یک فصل حضور در استقلال و درخشش در این تیم، سه سال پیش و در سال ۲۰۱۹ از استقلال راهی تیم فنرباغچه ترکیه شد. این بازیکن در این چند سال به‌صورت قرضی در استانبول اسپور و زوریا لوهانسک اوکراین بازی کرده و عملکرد خوب وی در لیگ اوکراین باعث شد تا او مشتریان خوبی در قاره اروپا پیدا کند تا جایی که شایعات زیادی درباره انتقال این بازیکن به تیم‌های مطرح نیز منتشر شد. با این حال با اتمام قرارداد قرضی اللهیار با تیم زوریا این بازیکن ملی‌پوش به ترکیه بازگشت، اما با بازگشت دوباره وی به ترکیه این بار رسانه‌های ترکیه‌ای خبر دادند که مهاجم ۲۰ ساله فنرباغچه از تیم هال‌سیتی که در چمپیونشیپ انگلیس حضور دارد پیشنهاد جدی دارد و حتی مذاکراتی انجام شده است و تیم فنرباغچه رقم فروش قطعی این بازیکن را پنج و نیم میلیون یورو اعلام کرده است.

درنهایت و در ابتدای فصل جاری صیادمنش راهی انگلیس شده و با قراردادی قطعی به هال‌سیتی پیوست.

در زمان انتقال صیادمنش از استقلال به تیم فنرباغچه مدیران وقت باشگاه استقلال در قرارداد این بازیکن یک آپشن ویژه قرارداد دادند که براساس آن، آبی‌ها از دو انتقال قطعی بعدی صیادمنش سود ببرند. بر همین اساس صیادمنش در حالی در سال ۲۰۱۹ با قراردادی ۸۵۰ هزار دلاری به فنرباغچه پیوست که قرار شد در اولین انتقال قطعی صیادمنش ۲۰ درصد و در دومین انتقال او نیز ۱۷.۵ درصد به حساب استقلال واریز شود و که با انتقال وی به هال‌سیتی قرار است سود بزرگی به استقلال برسد.

بر همین اساس قرار است پول انتقال اللهیار صیادمنش به صورت اقساط به باشگاه استقلال پرداخت شود چراکه در توافق بین باشگاه انگلیسی با ترک‌ها مقرر شده است که تیم انگلیسی این مبلغ را به صورت اقساط پرداخت کند.

نکته دیگر اینکه مبلغ متعلق به استقلال کمتر از ۲۰ درصد است؛ چراکه این مبلغ در توافق طرفین به‌عنوان ۲۰ درصد از فروش نبوده بلکه ۲۰ درصد از سود حاصل از فروش به استقلال تعلق می‌گیرد که بر این اساس تمامی پرداختی‌ها اعم از پرداخت اولیه به استقلال یا سایر هزینه‌ها کسر خواهد شد و رقم باقی‌مانده چیزی در حدود ۵۰۰ هزار دلار به استقلال از قبال انتقال صیادمنش خواهد رسید.

طبق شنیده‌ها اولین قسط پرداختی به استقلال اواخر آبان به استقلال پرداخت خواهد شد که چیزی در حدود ۲۰۰ هزار دلار در قسط اول این تیم را منتفع خواهد کرد. البته اقساط متفاوت هستند، اما درمجموع رقمی معادل ۵۰۰ هزار دلار درمجموع سهم استقلال است که به این تیم در اقساط متفاوت تعلق خواهد گرفت.

درباره صیادمنش گفتنی است که این بازیکن با بدشانسی محض مواجه شده و درصورتی‌که مصدومیت بدموقع به سراغ وی نمی‌آمد مطمئنا او نیز شانس بالایی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام‌جهانی داشت.

خبر های مرتبط
نظرات شما