تاریخ انتشار: ۲۱:۰۴ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۰ نظر

خبرگزاری دولت: خوانندگان بخاطر رودربایستی از برگزاری کنسرت طفره می‌روند! / این روزها مردم شادترند! / به خوانندگان برای اجرا تسریع در مجوز و سالن رایگان می‌دهیم

ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت نوشت: هم‌چنان‌که خوانندگانی پیش‌قدم شدند و برای تیم ملی آهنگ خواندند، بهتر است که چند خواننده نیز برای اجرای زنده پیش‌قدم شده و در این روزها که مردم، کمی شادتر از چند ماه گذشته هستند، با اجرای خود، سهمی در شاد کردن دل مردم داشته باشند. قطعا با اجرای صحنه‌ای، خوانندگان دیگر نیز شهامت پیدا کرده و کنسرت برگزار می‌کنند.

کنسرت خوانندگان

رویداد۲۴ ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت نوشت: تب این روزهای جام جهانی، فرصت مغتنمی را به وجود آورده تا خوانندگان پاپ با توجه به تغییر روحیه مردم، به روی صحنه رفته و چراغ کنسرت در کشور را پس از ۴ ماه روشن کنند.

شد ۱۲۰ روز؛ یا به تعبیری ۴ ماه. به تعبیر دیگر، یک‌سوم سال. اینها آماری است که در مورد نبود کنسرت در ایران به کار گرفته می‌شود.

از ۶ مردادماه که کنسرت‌ها در کشور به دلیل آغاز ماه محرم تعطیل شد تا امروز که ۶ آذر است، هیچ کنسرتی در ایران برگزار نشده و این اتفاق، حداقل در ۲۵ سال اخیر که موسیقی کشور یک پوست‌اندازی اساسی داشته است، بی‌سابقه بوده است.

ایرنا در ادامه نوشت: البته قرار بود از هفتم مهرماه، دور تازه‌ای از کنسرت‌ها در تهران و چند کلان‌شهر برگزار شود که این اتفاق متاسفانه با آشوب‌های خیابانی همزمان شد و کمتر خواننده‌ای ریسک به روی صحنه رفتن را پذیرفت.

در ادامه این مسیر، برخی خوانندگان پاپ حاضر شدند تا در اواخر مهرماه اجرای صحنه‌ای داشته باشند اما تبلیغات سوء شبکه‌های ماهواره‌ای چنان به این خوانندگان تاخت که اگر اجرایی داشته باشید، به خون کشته‌شدگان توهین کرده‌اید و خوانندگان را در یک رودربایستی قرار داد که از برگزاری کنسرت طفره بروند.

حالا این طفره رفتن به ۴ ماه رسیده است که به هیچ عنوان برازنده ظاهر فرهنگی کشور نیست. در این مدت و با فروکش کردن آشوب‌ها، برخی از این تابوها رنگ باختند مانند حضور تیم ملی در جام جهانی که همان کانال‌ها در ابتدا با قطعیت عنوان کرده بودند که تیم ملی در این ایام به داخل زمین نمی‌رود.

نمونه دیگر به خواندن سرود ملی توسط فوتبالیست‌های کشورمان مربوط است که باز همان رسانه‌ها، با قطعیت ادعا داشتند که بازیکنان، این سرود را نمی‌خوانند که خواندند. در ادامه حتی برخی خوانندگان که تراک‌هایی را برای تیم ملی تدارک دیده بودند، از انتشار آن جلوگیری به عمل آوردند اما وقتی ایران، در جام جهانی امسال به پیروزی رسید، آن خوانندگان نیز آهنگ خود را منتشر کردند.

از این دست موارد، زیاد است که نشان می‌دهد جامعه به آن میزان باور رسیده و از هیجان و خشم لحظه‌ای عبور کرده است و اگرچه همچنان مطالباتی وجود دارد اما حداقل اکنون می‌توان با قاطعیت اعلام کرد که مردم ما، کنترل خشم خود را به دست گرفته و قطعا اجازه نمی‌دهند رسانه‌هایی مانند ایران اینترنشنال به جای آنها و برای آنها تصمیم بگیرد.

این کلیشه‌زدایی نیز با همین هدف صورت گرفته است و دیدیم که وقتی تیم ملی به زمین رفت یا وقتی که سرود ملی را خواندند و یا خوانندگان، آهنگ خود را منتشر کردند، چه استقبال خوبی از این مجموعه کارها به عمل آمد. بنابراین اکنون وقت آن رسیده که طلسم عدم‌برگزاری کنسرت نیز در کشور شکسته شود. بسیاری از خوانندگان منتظر یک اجرای صحنه‌ای هستند تا متعاقب آن، درخواست خود را ثبت کرده و برنامه کنسرت‌هایشان را نهایی کنند.


بیشتر بخوانید: اجرای «از خون جوانان وطن لاله دمیده» به ‎یاد مهسا امینی توسط خواننده سنتی ایران +فیلم


بنابراین هم‌چنان‌که خوانندگانی پیش‌قدم شدند و برای تیم ملی آهنگ خواندند، بهتر است که چند خواننده نیز برای اجرای زنده پیش‌قدم شده و در این روزها که مردم، کمی شادتر از چند ماه گذشته هستند، با اجرای خود، سهمی در شاد کردن دل مردم داشته باشند. قطعا با اجرای صحنه‌ای، خوانندگان دیگر نیز شهامت پیدا کرده و کنسرت برگزار می‌کنند.

پیشتر اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه دفتر موسیقی در این زمینه، نهایت همکاری را با خوانندگان به عمل خواهد آورد که ازجمله این همکاری‌ها، تسریع در صدور مجوز و اعطای سالن رایگان برای اجرای برنامه است اما اکنون نیاز است که دفتر موسیقی، کنترل اوضاع را در دست گرفته و با پا پیش گذاشتن و ارائه پیشنهاد به چندین خواننده، زمینه اجرای صحنه‌ای را در همین روزها که تب جام جهانی برای ایرانیان به اوج خود رسیده است، فراهم آورد. این فرصت، یک زمان طلایی برای پایان دادن به طلسم ۴ ماه بی‌کنسرتی در کشور است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iraq
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
7
عمله دسته دسته عمله خورد خسته دیگه نمی رم دیگه نمی رم ولایت بجای دوغ کوکا مینوشوم دیگه نمی رم ولایت عمله دسته دسته اینم کنسرت بنده برای شادی دلهای مردم ایران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
16
اوج بیشرمی و وقاحت.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
14
طرحهای عمروعاصها برای انحراف افکار عمومی از جنایت وشادی های پس از جنایت
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
12
خدایا شکرگزاریم که دشمنان ملت از احمق ها و کودنها قرار داده ای و از غم و شادی ملت بیخبرند ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
14
کی به شما اجازه داده جای مردم یا خواننده ها اظهار نظر کنین؟ من یکی هم منتظرم ببینم کی میخواد وقتی مردم داغدارن و توی فقر و مصیبت دست و پا میزنن بیاد کنسرت بذاره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
9
سالی دوازده ماه کنسرت لغو میکنین و به هم میزنین .
حالا قِر تو کمرتون فراوون شده ، نمیدونین کجا بریزین ؟
برقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
7
تحریم بهترین راه مبارزه است .
پرویز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
6
شرط خوانندگان باید این باشه... کنسرت فقط درمشهدتا بعضی ها بدنشان کهیر بزنه.
آزادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
3
از حال و روز ظاهری مردم ظاهراً بی خبرید از کجا از دل مردم خبردارید؟ شاد این روز ها از کشتار مردم شمایید . مانند اربابان و شاهان ظالم برای خودتان و نوچه هایتان مجلس طرب و شادی و بزن و بکوب بر پا کنید. فکر حلال و حرامی هم نکنید برای شما باشد حرام هم حلال است.
هم وطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
3
چه مجلس یزیدی ای شود!
ضمنأ حتماً خانواده های زنان و مردان و کودکان بیگناه کشته شده توسط مأموران تان را هم دعوت کنید. خانواده های کیان ، مهسا، نیکا،سارا،شورش و ....................................!
نظرات شما