تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۱۳ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

کارلوس کی‌روش سه برابر بازیکنان پاداش گرفت!

موضوع پاداش اهدایی به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، به یکی از حواشی جذاب این روز‌های فوتبال ایران تبدیل شده است.

کارلوس کی‌روش

رویداد۲۴ ورزش سه نوشت: بحث در مورد مبلغ پرداختی به بازیکنان تیم ملی، یکی از موضوعاتی است که پر ابهام بوده و فدراسیون فوتبال به طور درست در مورد آن شفاف‌سازی نکرده. چه قبل از شروع جام جهانی و چه حتی بعد از بازی ولز، احسان اصولی، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی فدراسیون فوتبال در مواجهه با سوال خبرنگاران درباره پروتکل مصوب پاداش تیم ملی، جواب روشنی نمی‌داد.

او حتی ساعاتی بعد از برد شیرین تیم ملی مقابل ولز نیز از طریق اسکایپ ارتباطی با صدا و سیما برقرار کرد و در خصوص پاداش در نظر گرفته شده برای بازیکنان به گفتن این جمله اکتفا کرد: «پاداش در هیئت رئیسه مصوب شده و به بازیکنان قبل از بازی با آمریکا پرداخت می‌شود». حالا سوال اصلی میزان پرداختی به بازیکنان و کادر فنی (مشخصا سرمربی) است.

*این مبلغ نقدا در اختیار بازیکنان تیم قرار گرفت

با تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، مبلغ ۱۵ هزار دلار به عنوان پاداش برد مقابل ولز به بازیکنان تیم ملی تعلق گرفت. با حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که با قیمت روز دلار، مبلغی حقوق ۵۴۵ میلیون تومان در اختیار بازیکنان قرار گرفته است. با این حال در صورت پیروزی برابر آمریکا، بازیکنان تیم ملی مبلغی بیشتر از ۱۵ هزار دلار دریافت می‌کردند که این اتفاق در نهایت رخ نداد.

*پاداش دریافتی کارلوس کی‌روش چقدر است؟

قانون کارلوس کی‌روش این است که هنگام دریافت پاداش، سرمربی ۳ برابر بازیکنان پاداش در دستانش باشد. این قانون شخصی را هم در قراردادش ذکر می‌کند تا قانونی باشد. با این اوضاع مبلغ دریافتی کی‌روش برای پیروزی برابر ولز ۴۵ هزار دلار است. مبلغی نزدیک به یک میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان و البته مبالغی بیشتر که پس از باخت مقابل آمریکا و انگلیس از کف رفت.

*کی‌روش از این پاداش بزرگ محروم شد!

قرارداد ماهی ۵۰ هزار یورو برای ۳ ماه، باعث شد تا سرمربی پرتغالی هنگام عقد قرارداد با فدراسیون این بند را در توافق نامه‌اش بیاورد که در صورت صعود به مرحله حذفی جام جهانی، ۱۲ درصد از مبلغ پاداش فیفا به فدراسیون را دریافت می‌کند. در صورتی که تیم ملی از گروهش صعود می‌کرد و به دور بعد می‌رفت، فیفا ۴ میلیون دلار به عنوان پاداش فدراسیون در نظر می‌گرفت که ۱۲ درصد آن ۴۸۰ هزار دلار می‌شد.

قرارداد کی‌روش برای ۳ ماه ۱۵۰ هزار یورو خالص بوده است و در صورت صعود تیم ملی ۲ برابر مبلغ قراردادش را پاداش می‌گرفت که این اتفاق در نهایت رخ نداد تا ضرر بزرگی به این مربی که فردی اقتصادی شناخته می‌شود، وارد شود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
0
1
از این به بعد ، هرکس از مبال بیرون بیاید ، باید پاداش و دستمزد بگیرد .
عملیات روی تپه و در ملا عام ، سه برابر پاداش دارد !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
0
1
نسل ریالی فوتبال!
ناشناس
|
Romania
|
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
0
1
مزدوری شاخ و دم ندارد
نظرات شما