تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۲ آذر ۱۴۰۱

رشد چشمگیر حجم معاملات بورس

بورس در معاملات ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱ با رشد ۴۵۱۳۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۴۷۸ واحدی قرار گرفت.

بازار بورس

رویداد۲۴ بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به صعود ۳۵هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، فولاد، فملی، کچاد، پارسان، شستا و تاپیکو با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس در ۲۲ آذر ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با افزایش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند رشد بیشتر شد تا با صعود ۹۷۴۱ واحدی به ۴۳۰ هزار و ۱۲۵ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۴۵ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۳,۸۲۶,۵۰۱.۱۶۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۷۶,۱۹۸.۱۳۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۳.۰۵۱ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، آریا، زاگرس، صبا، شگویا، ارفع و هرمز هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
برچسب ها: بازار بورس
نظرات شما
پیشخوان