تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

قیمت مصوب داروها را با این ۲ روش پیدا کنید

سازمان غذا و دارو اخیرا اعلام کرده که لیست و قیمت مصوب کلیه اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه‌های سراسر کشور در سامانه اطلاعات دارویی این سازمان قابل جستجو و مشاهده است.

قیمت مصوب داروها را با این ۲ روش پیدا کنید

رویداد۲۴ سازمان غذا و دارو اعلام کرده است که مردم می‌توانند از طریق سامانه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، به قیمت مصوب و لیست اقلام دارویی دسترسی داشته باشند و لیست و قیمت اقلام دارویی در سامانه دارو قابل جستجو است.

بر همین اساس هم سازمان غذا و دارو چندی پیش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به ضرورت اطلاع‌رسانی بهنگام فهرست و قیمت مصوب اقلام دارویی و تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و حسب دستور وزیر بهداشت و تاکید رئیس سازمان غذا و دارو، جزئیات لیست و قیمت مصوب کلیه اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه‌های سراسر کشور در قسمت جست‌وجوی دارو سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی http://irc.fda.gov.ir/nfi قابل جست‌وجو است.

همانطور که در تصویر زیر دیده می‌شود، بعد از کلیک روی لینک http://irc.fda.gov.ir/nfi با یک صفحه جست‌وجو مواجه می‌شوید و می‌توانید با نوشتن نام داروی مورد نظر خود قیمت و محل عرضه دارو را ببینید.

قیمت مصوب داروها را با این ۲ روش پیدا کنید

در عین حال مردم می‌توانند از طریق قسمت اطلاعات دارویی اپلیکیشن TTAC که به صورت برخط، قابل جست‌وجو و در دسترس است، فهرست اقلام و قیمت مصوب اقلام دارویی را جست‌وجو کنند.  

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما