تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

قیمت جهانی طلا همچنان در سطح بالا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.

پیش‌بینی قیمت طلا

رویداد۲۴ به گزارش رویترز، قیمت طلا در شرایطی که بازرگانان منتظر نتیجه اجلاس فدرال رزرو آمریکا در این هفته هستند و تمرکز آن‌ها بر نشانه‌های کند شدن رشد اقتصاد دنیاست، در همان سطح بالا باقی‌مانده است.

انتظار می‌رود بانک فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را چهارشنبه تنها ۲۵ واحد افزایش دهد. تورم در آمریکا طی ماه‌های اخیر کاهش یافته، اما همچنان بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی این کشور قرار دارد. بازار اشتغال و رشد اقتصاد این کشور در اواخر ۲۰۲۲ کمتر از حد انتظار رشد کرده که انگیزه کافی به بانک مرکزی برای بالا نگه‌داشتن نرخ بهره را می‌دهد.

اتخاذ هرگونه سیاست پولی سخت‌گیرانه توسط بانک مرکزی آمریکا تأثیر منفی بر سرمایه‌های غیر سودده مثل طلا دارد. بازار‌ها همچنین منتظر لیست حقوق بگیران غیر از بخش کشاورزی در آمریکا در این هفته هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.
تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر اطلاعات اقتصادی و تورم در منطقه یورو در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی است که قرار است سه‌شنبه و چهارشنبه منتشر شود. هرگونه نشانه‌ای از رکود اقتصاد در این منطقه مخصوصاً آلمان می‌تواند تقاضا برای طلا را افزایش دهد.

ترس از رکود اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی به نفع طلا بوده، چون تاجران با احتمال پایین آمدن میزان افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، از دلار هم دوری می‌کنند.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس احتمالا به‌خاطر بازگشایی بازار‌های تجاری چین پس از یک هفته تعطیلات سال نو در این کشور افزایش می‌یابد.
 قیمت نقره امروز با ۰.۶۳ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۷۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۳ درصد افزایش ۱۰۲۲ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت طلا
نظرات شما
پیشخوان