تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

بیانیه روسیه در مورد برجام: حمایت غرب از اعتراض‌های ایران برای انحراف توجهات از توافق هسته‌ای است

دستگاه دیپلماسی روسیه از دستاوردهای دیپلماتیک این کشور در سال ۲۰۲۲ نوشت: غرب تلاش می‌کند تا با حمایت از جنبش اعتراضی داخل ایران، توجهات جهانی را از احیای توافق هسته ای منحرف سازد.

مذاکرات برجامی

رویداد۲۴ ایرنا: وزارت امور خارجه روسیه امروز در بیانیه ای غرب را متهم کرد که برای انحراف توجهات از توافق هسته ای، از حوادث اخیر داخل ایران حمایت می‌کند.

خبرگزاری تاس به نقل از گزارش دستگاه دیپلماسی روسیه از دستاوردهای دیپلماتیک این کشور در سال ۲۰۲۲ نوشت: غرب تلاش می‌کند تا با حمایت از جنبش اعتراضی داخل ایران، توجهات جهانی را از احیای توافق هسته ای منحرف سازد.

در این گزارش آمده است: غرب بیان کرد که برجام در حال حاضر اصلاً در اولویت نیست و تمام توان باید متوجه حمایت از فعالیت های اعتراضی در ایران شود. تمامی این «حقه های کثیف» برای تغییر توجه بین المللی از فرآیند احیای توافق هسته ای و کاهش فشار جهانی بر واشنگتن و متحدانش در این موضوع حساس بود.

وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که دولت بایدن بارها وعده بازگشت آمریکا به توافق هسته ای را داده بود ولی متاسفانه هنوز چنین امری رخ نداده است.

در ادامه این گزارش آمده است: در نتیجه ماه ها مذاکرات وین که با مشارکت تمامی کشورهای عضو برجام انجام شد، مجموعه ای از راهکارها برای کمک به احیای اجرای تمام عیار توافق جامع سال ۲۰۱۵ و در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه گردآوری شد.

در این گزارش آمده که از دید فنی مدتهاست که همه چیز برای آغاز فرایند احیای برجام آماده است. این وزارتخانه افزود: با درک این موضوع، ناگهان مشارکت همکاران اروپایی و آمریکایی ما کاهش یافت و تلاش کردند که مسئولیت توقف فرایند مذاکرات را بر دوش تهران بگذارند.


بیشتر بخوانید: رافائل گروسی: از برجام چیزی غیر از یک پوسته خالی نمانده است


وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد که ایران بارها آمادگی خود را برای از سرگیری اجرای تمامی تعهدات داوطلبانه برجام اعلام کرده بود و روسیه از این موضوع استقبال می کند.

در ادامه گزارش این وزارتخانه ابراز امیدواری شده که کشورهای غربی و همچنین انگلیس که به تازگی درخواست تجدیدنظر در موضع این کشور در قبال توافق هسته ای از آن کشور شنیده می شود، "میزان مسئولیتی را که بر عهده دارند، درک کرده، بی‌صداقتی را کنار گذاشته و بالاخره قدرت دستیابی به توافق نهایی از سرگیری برجام را به دست آورند.

در خاتمه این گزارش، رعایت اکید برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تنها گام صحیح در مسیر صلح و ثبات برشمرده شده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مذاکرات وین
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
1
0
بیشرافت ها وقتی چاقو کشی ها ی داخل کشور را دیدند دوباره یابو برسان داشت که خبری شده وبا بیشرافت ی تمام مذاکرات را ناکام کردندوتمام هدفشان این است که با استفاده از توانایی رسانه ای مسولیت ناکامی مذاکرات را به ناحق به ایران نسبت دهند به هر حال پله حول وقوع الهی باید برجام جدیدی متناسب سال۲۰۲۲ نوشته شود که در آن ایران یکی از قدرت های هسته‌ای کامل جهان مانند فرانسه و انگلیس و چین بدون گو چکترین محدودیتی به رسمیت شناخته شود
ناشناس
|
France
|
۰۶:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
0
1
حالا خدا می داند بابت این بیانیه آبدوغ خیاری چقدر باید به روس ها باج بدهند.
نظرات شما