تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

استفاده از گیف در کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود

استفاده از گیف در بخش کامنت‌های اینستاگرام فعال شده است. البته در کنار این ویژگی، یک ویژگی جذاب دیگر نیز به چشم می‌خورد.

استفاده از گیف در کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود

رویداد۲۴ «آدام موسری»، رئیس شبکه اجتماعی اینستاگرام در یکی از کانال‌های اینستاگرامی عنوان کرد که ویژگی استفاده از گیف در بخش کامنت‌های اینستاگرام فعال شده است و همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. اما همانطور که گفتیم در کنار این ویژگی یک ویژگی دیگر نیز در بخش ریلز این شبکه اجتماعی در دسترس قرار گرفته است که در ادامه مطلب جزئیات آن را بیان کرده‌ایم.

ویژگی استفاده از گیف در بخش کامنت‌های اینستاگرام فعال شد

«آدام موسری»، رئیس اینستاگرام از طریق کانال‌های این شبکه اجتماعی به «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، اعلام کرد که قابلیت پاسخ‌دادن به پست‌های اینستاگرام با استفاده از GIF در نظرات، از امروز راه‌اندازی شده است.

با وجود این ویژگی، درست مانند فیسبوک، کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم گیفی (GIPHY) که متعلق به متا است، به پست‌ها یا هرچیز دیگری که توسط کاربران ارسال شده، با GIF پاسخ دهند. اگر نام این پلتفرم برایتان آشنا به‌نظر می‌رسد، احتمالاً به‌دلیل دستور چند سال گذشته سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) است که به متا گفته بود Giphy را بفروشد؛ زیرا باور داشت که در اختیار داشتن آن می‌تواند به رقابت در بازار شبکه‌های اجتماعی آسیب بزند.

استفاده از گیف در کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود

بااین‌وجود، حالا متا ظاهراً نه‌تن‌ها قصد فروش گیفی را دارد، بلکه می‌خواهد از آن برای ارائه ویژگی‌های جدیدی به کاربران استفاده کند. درحالی‌که موسری اعلام کرده این ویژگی از امروز ارائه شده، در آخرین به‌روزرسانی اندروید اپلیکیشن، هنوز قابلیت کامنت‌گذاری با GIF ارائه نشده است.

استفاده از متن آهنگ‌ها در بخش Reels اینستاگرام

علاوه بر امکان پاسخ‌دادن به پست‌ها با GIF، موسری همچنین تأیید کرد که اینستاگرام درحال آزمایش نمایش متن آهنگ‌ها (Lyrics) در Reels است. به‌نظر می‌رسد این ویژگی براساس استیکر auto-caption کار خواهد کرد که متا در سال ۲۰۲۱ معرفی کرده بود.

استفاده از گیف در کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود

اینستاگرام که از آن به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا یاد می‌شود، در چند وقت گذشته مشغول آزمایش و ارائه قابلیت‌های جدید بیشتری برای کاربران خود بوده است. ازجمله این قابلیت‌ها می‌توان به انتشار پست برای Close Friends اشاره کرد که با وجود آن می‌توانید پست‌های خود را از همه به‌جز دوستان نزدیک خود مخفی کنید. بااین‌وجود، شاید مهم‌ترین تغییر چند وقت گذشته اینستاگرام، اضافه‌شدن کانال‌ها به آن باشد که شباهت زیادی به کانال‌های تلگرامی دارد و دارای مدیر هستند و مدیران کانال‌ها می‌توانند پست، تصویر و ویدیو را با کاربران خود به اشتراک بگذارند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: اینستاگرام
نظرات شما
پیشخوان