تاریخ انتشار: ۲۳:۳۲ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

جنگ ساپینتو یک بازنده داشت؛ استقلال!

رفتار ریکاردو ساپینتو در فینال جام حذفی تیمش را به نابودی کشاند و شاید بزرگترین ضربه را استقلال از سمت مربی خود خورد.

جنگ ساپینتو یک بازنده داشت؛ استقلال!

رویداد۲۴ استقلال در فصلی که از نظر فنی در شرایط خوبی قرار داشت و می‌توانست حداقل یک جام را برای هوادارانش کسب کند، دست خالی به تعطیلات رفت.

شاگردان ریکاردو ساپینتو در فینال جام حذفی می‌توانستند فصل تلخ خود را فراموش کنند؛ استقلالی‌ها برگ برنده بزرگی نسبت به پرسپولیس داشتند و آن "انگیزه" بود. با وجود اینکه استرس کمتری در اردوی قرمز‌ها وجود داشت، اما انگیزه بازیکنان استقلال برای رسیدن به جام می‌توانست آن‌ها را به هشتمین قهرمانی در جام حذفی برساند، اما آن‌ها بعد از نیمه نهایی و پیروزی مقابل نساجی به ریشه خود تبر زدند.

اولین حاشیه بعد از نیمه نهایی اصرار استقلالی‌ها به حضور داور خارجی برای فینال و دربی ۱۰۱ بود! اصراری که جوسازی برای شکست احتمالی و البته کم کردن استرس و فشار‌ها بود. اما اوج رفتار‌های اشتباه استقلالی‌ها در نشست خبری قبل از دربی رخ داد؛ جایی که ریکاردو ساپینتو جنگ خود با بیرانوند را ادامه داد و هواداران تیمش را تحریک کرد.

او در نشست خبری در حالی که بیرانوند به خاطر شادی اش بعد از برد دربی از استقلالی‌ها عذرخواهی کرده بود گفت: به دروازه‌بانشان احترام می‌گذارم و مورد احترام من است، ولی ما، بازیکنان و هوادارانمان کاری را که او بعد از بازی قبل برابر ما انجام داد فراموش نمی‌کنیم. ما باید به هم احترام بگذاریم و چه ببریم و چه ببازیم، باید احترام بگذاریم. این تحریک کردن‌ها خوب نیست. من علیرضا را دوست دارم و رابطه خوبی با او دارم، اما کارهایش را یادم نمی‌رود و امیدوارم تماشاگرانمان هم یادشان نرود.

جمله آخر ساپینتو آتش حواشی دربی ۱۰۱ را روشن کرد و غیر مستقیم از هواداران استقلال خواست علیه بیرانوند موضع بگیرند. تماشاگران هم به خوبی پیام سرمربی را دریافت کردند و از همان زمان گرم کردن بیرانوند تنش‌ها آغاز شد؛ پرتاب سنگ و بطری و فحاشی!

این اتفاقات در زمان برگزاری مسابقه هم رخ داد و حتی یکی از سنگ‌ها به تصویربردار کنار زمین هم برخورد و دوبار هم اشکان خورشیدی به خاطر پرتاب اشیا بازی را متوقف کرد.

در جریان بازی حاشیه سازی ساپینتو با هر تصمیم داور شعله ور‌تر می‌شد تا در نهایت بعد از زدن گل مساوی تیمش ضربه کاری را به استقلال زد و اخراج شد!


بیشتر بخوانید: بیانیه باشگاه استقلال در واکنش به اتفاقات دربی ۱۰۱


ساپینتو بعد از اخراج با عصبانیت کنار زمین فریاد زد و به زحمت از کنار زمین به سمت پله‌های خروج رفت. رفتار‌های عجیب او بعد از اخراج یکی از باورنکردنی‌ترین لحظات تاریخ دربی بود. او که مقابل هواداران پرسپولیس بود دائم فریاد زد و بین دو طرف درگیری و پرتاب بطری آغاز شد!

در حالی که تصور می‌شد به خاطر گلزنی استقلال در آخرین لحظات این تیم روحیه بهتری نسبت به حریف داشته باشد، اما در ۳۰ دقیقه وقت اضافه بازیکنان این تیم بی روحیه در زمین حاضر شدند و هیچ حرکت ثمربخشی از سوی بازیکنان این تیم رخ نداد و دائم مصدومیت بود!

تیم سرحالی که مقابل نساجی ۴ گل زد و با انگیزه به فکر قهرمانی جام حذفی بود به خاطر رفتار و حاشیه سازی ساپینتو یک جام را از دست داد. این مربی پرتغالی که در دربی ۱۰۰ هم رفتار زشتی مقابل داوران داشت و جملات بدی خطاب به آن‌ها گفت به جای اینکه در مهم‌ترین لحظات بازی در کنار شاگردانش باشد و آن‌ها را هدایت کند همه چیز را با دست خودش خراب کرد و مهم‌ترین ضربه را به استقلال زد. اشتباهات داوری و شانس و اقبال در همه جای دنیا برای تمام تیم‌ها رخ می‌دهد، اما ریکاردو ساپینتو یک تنه بدترین ضربه را به تیمش زد و در حالی که تیمش آرامش نیاز داشت جنجال درست کرد و رفت!

مشخص نیست ریکاردو ساپینتو فصل آینده در استقلال می‌ماند یا نه، اما آن چه که مسئولان و هواداران استقلال باید بدانند این است که اگر بعد از جنجال‌های متفاوت این سرمربی در طول فصل حمایت بیجا از او نمی‌کردند و گاهی با جریمه سعی در جلوگیری از ادامه رفتارهایش داشتند حالا همین رفتار‌ها قهرمانی را از دست استقلال نمی‌گرفت.

کمیته انضباطی ۴۸ ساعت به ریکاردو ساپینتو فرصت داده تا دفاعیات خود را درباره رفتارهایش ارائه کند؛ مربی که پنج شنبه از ایران می‌رود و اصلا مشخص نیست برگردد! کمیته انضباطی در پایان دربی ۱۰۰ درباره علت جریمه و محروم شدن ساپینتو بعد از دربی ۱۰۰ اعلام کرد که در گزارش داوران هیچ اشاره‌ای به صحبت‌های این مربی درج نشده بود؛ در حالی که ویدیو صحبت‌های این مربی موجود بود. شاید کمیته انضباطی به خاطر شرایطی که در آن زمان حاکم بود و استقلالی‌ها فدراسیون را به جانبداری از پرسپولیس متهم می‌کردند ترجیح داد چشم روی حرکت ساپینتو ببندد، اما حالا این بی قانونی و مماشات به ضرر استقلال شد و اصلا مشخص نیست فصل آینده ساپینتویی باشد که بخواهد دوران محرومیتش را بگذارند یا نه!

منبع: جی پلاس

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
0
2
یک تنه تیم رو نابود کرد احمق
نظرات شما
پیشخوان