تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۱۷ تير ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

پیش‌بینی بورس فردا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

شاخص بورس تهران در جریان معاملات روز جاری با ارزش معاملاتی در حدود ۶ هزار میلیاردتومانی تقریباً بدون تغییر ماند و شاخص با افت ۷ هزار و ۵۰۰ واحدی در محدوده‌های ۲ میلیون و ۱۹۵ هزار واحدی ایستاد تا رخ بازار برای انتظار گزارش‌های سه‌ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ آرام باشد.

پیش‌بینی بورس فردا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

رویداد۲۴ همچنان اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه به مقاومت ۲.۲ میلیون واحدی اعتقاد دارند. محدوده‌ای که برای این دست از اهالی بازار سرمایه بسیار حائز اهمیت بود و با شکست شدن آن این محدوده به‌عنوان محدوده مقاومت عمل می‌کند. روز‌های پیشین دراین‌خصوص صحبت کردیم که این انتظار برای بازار وجود دارد که به این سطح واکنش نشان دهد و به‌عنوان یک مقاومت عمل کند و برای شکست آن به قدرت زیادی نیاز است.

خبر‌های روز

امیرعبداللهیان گفت: در ۲ مسیر تلاش برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها و لغو تحریم‌ها از مسیر درست دیپلماسی قرار داریم. محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران، با اعلام اینکه برنامه‌ای برای افزایش دامنه نوسان در دستور کار این شرکت نیست، از برنامه‌های جدید بورس تهران جهت ارتقا سواد مالی و فرهنگ سرمایه‌گذاری خبر داد.

هیات وزیران با تصویب آیین‌نامه اجرایی بند (ع) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را مشخص کرد که بر اساس آن نرخ مالیات سالانه دارایی‌های مشمول نسبت به مازاد ارزش روز ۲۰۰ میلیارد ریال به میزان دو در هزار است.

بانک مرکزی برای نخستین بار در راستای تامین مالی برای تکمیل پروژه‌های ارزآور ملی «دستورالعمل اجرایی عرضه اوراق مرابحه ارزی» را در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد. سررسید این اوراق حداقل یک و حداکثر چهار ساله خواهد بود و سود این اوراق به صورت یورویی و سالانه از پنج تا ۵.۵ درصد خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد: محسن خجسته‌مهر گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای ایجاد کامل بورس نفت از طریق بورس انرژی هستیم. در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم اوراق گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی را در خارج از کشور بفروشیم. گفته می‌شود که این اوراق عین نفت خام است و می‌تواند به عنوان وثیقه قرار بگیرد که ارزش ارزی آن نیز حفظ می‌شود.


بیشتر بخوانید: ریزش شاخص کل بورس


بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

نمودار شاخص کل بورس تهران بیش از یک ماهی است که تغییر خیلی خاصی را به خود ندیده است و در محدوده‌های ۲.۲ تا ۲.۱۵ میلیون واحدی در حال نوسان است. شاخص برای رسیدن به اهداف بالاتر نیاز به قدرت و خبر‌های خوب دارد این خبر‌های باید از جنس تعیین نرخ خوراک صنایع برای روز‌های آینده و تعیین آن برای یک بازده زمانی ده‌ساله باشد چرا همه سرمایه‌گذاری‌ها نیاز به آرامش و قابلیت پیش‌بینی حداقلی را دارد.

با این بی‌رمقی در بازار تنها می‌توان به مفروضات قبلی تکنیکالی اکتفا کرد. همان محدوده سبزرنگ حمایتی که در این مدت شاخص کل به آن واکنش مثبت نشان داده است.

اما شاخص هم وزن از اوضاع به‌مراتب بهتری برخوردار بود شاخص هم وزن پس از مورد حمایت قرارگرفتن در محدوده میانگین ۵۵ روزه خود رویه مثبتی را آغاز کرد و این رویه باوجوداینکه در منفی‌های چندروزه قرار گرفته بود؛ اما همچنان می‌توان از شروع یک‌روند مثبت برای این شاخص صحبت کرد.

پیش‌بینی بورس فردا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

پیش‌بینی بورس فردا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: بورس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۸
0
0
درست است وظیفه ی شما اجرای قانون نیست نظارت بر اجرای قانون که هست شما چه نظارتی داشتید؟ آیا وضعیت کنونی جامعه دلیل بر عدم نظارت شما و بی کیفایتی شما نیست به خودتان بیایید حق مردم این نیست به ولله شما باید روز قیامت جوابگو باشید والعاقبه للمتقین
نظرات شما