تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

حسین طائب: هرچه به انتخابات نزدیک‌تر شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته خواهد شد

حسین طائب مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به بخش‌های مختلف سند استراتژی امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا عنوان شده که ایران مدل حکمرانی غرب را زیر سوال برده و الگوی جدیدی از حکمرانی به دنیا عرضه کرده است، لذا جبهه استکبار در تلاش است تا قلب خاورمیانه و ایران را تصرف کند.

حسین طائب: هرچه به انتخابات نزدیک‌تر شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته خواهد شد

رویداد۲۴ باشگاه خبرنگاران نوشت: حسین طائب مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به بخش‌های مختلف سند استراتژی امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا عنوان شده که ایران مدل حکمرانی غرب را زیر سوال برده و الگوی جدیدی از حکمرانی به دنیا عرضه کرده است، لذا جبهه استکبار در تلاش است تا قلب خاورمیانه و ایران را تصرف کند.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران گفت: هرچه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته می‌شود، تقابل سیاسی افزایش می‌یابد و برنامه‌ریزی دشمن از بی‌ثباتی امنیتی به بی‌ثباتی سیاسی منتقل می‌شود.

حجت الاسلام حسین طائب در «دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی با محوریت جهاد تبیین» که در مشهد برگزار شد، با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران، اظهار کرد: به دلیل آنکه امکان تغییر در ایران برای دشمنان غیرممکن بود، تلاش کردند تا تصویر ایران اسلامی را به تصویر ایران منزوی تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان قصد داشتند تا ایران را بر سر دوراهی انقلاب یا انزوا قرار دهند، افزود: شکست جبهه غرب در بی‌ثباتی ایران منجر به اعتراف آن‌ها به عدم امکان براندازی جمهوری اسلامی و همگرایی کشور‌های منطقه با ایران شده است.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آمریکا پس از پایان جنگ جهانی دوم با پذیرش تعهدات فراوان در سطح بین الملل تبدیل به یک هژمون نظم‌ساز و نماد ساز شده بود، اما ترامپ با هدف بازسازی قدرت ملی اقدام به کاهش تعهدات آمریکا در عرصه بین الملل کرد.

طائب با اشاره به افزایش واگرایی درغرب گفت: در حالیکه شاهد افزایش واگرایی در غرب هستیم همگرایی بین چین، روسیه و ایران روند افزایشی دارد. همچنین با خارج شدن خاورمیانه از اولویت اول آمریکا و تضعیف لابی صهیونیست در آمریکا، واگرایی اسرائیل و آمریکا افزایشی است.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف سند استراتژی امنیت ملی آمریکا، گفت: در سند امنیت ملی آمریکا عنوان شده که ایران مدل حکمرانی غرب را زیر سوال برده و الگوی جدیدی از حکمرانی به دنیا عرضه کرده است، لذا جبهه استکبار در تلاش است تا قلب خاورمیانه و ایران را تصرف کند.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه موضوع حوادث اخیر، زنان و مسائل صنفی هستند، گفت: گسترش قدرت و نفوذ انقلاب اسلامی باعث ترس آمریکایی‌ها از قدرت گرفتن ایران و تهدید منافعش در منطقه شد؛ از این رو با بزرگ کردن مسئله زن و موج‌سواری بر آن درصدد مهار قدرت تأثیرگذاری ایران بر کشور‌های منطقه شد، اما این توطئه شوم شکست خورد.


بیشتر بخوانید: حاکمیت می‌خواهد اصلاح‌طلبان جوری در انتخابات حضور داشته باشند که ببازند


طائب تغییر ساختار حکومت و براندازی انقلاب اسلامی را از جمله طرح‌های دشمنان برشمرد و افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال توقف پیشرفت جمهوری اسلامی و ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران با هدف کنترل و مهار قدرت جمهوری اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه طبق اسناد تا سال ۲۰۳۰ آمریکا قدرت جهانی را از دست می‌دهد، تصریح کرد: سال ۲۰۳۰ از نظر آمریکایی‌ها سرنوشت‌ساز است در حال حاضر شاهد افزایش چالش‌ها و تعارضات سیاسی و اجتماعی در داخل آمریکا هستیم که احتمال می‌رود در آستانه انتخابات ۲۰۲۴ به تعارض امنیتی تبدیل شود.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به کاهش قدرت اسرائیل به‌عنوان هم پیمان راهبردی آمریکا در منطقه، اظهار کرد: تقابل جبهه مقاومت در فلسطین، سوریه و لبنان با اسرائیل چالشی‌تر و به سمت جنگ نقطه‌ای پیش می‌رود. همچنین افزایش تقابل آمریکا با چین و روسیه سبب کاهش فرصت‌های اسرائیل در این دو کشور می‌شود.

طائب با اشاره به قدرت‌یابی جبهه مقاومت با افزایش توان نظامی و امنیتی و گسترش تسلیح در کرانه باختری، تصریح کرد: با پیروزی مقاومت در یمن و سوریه تقابل جبهه مقاومت با کشور‌های عربی تبدیل به تقابل آن‌ها با اسرائیل می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های کشور، اظهار کرد: روند وابستگی جمهوری اسلامی به خارج از کشور در غذا، دارو، آب و سلاح کاهشی است و در مقابل شاهد افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در زیرساخت‌های حمل‌ونقل، مسکن، انرژی، آب برای پیشرفت کشور هستیم.

طائب با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخابات مجلس، اظهار کرد: هرچه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم از اعتراض و اغتشاش کاسته می‌شود، تقابل سیاسی افزایش می‌یابد و برنامه‌ریزی دشمن از بی‌ثباتی امنیتی به بی‌ثباتی سیاسی منتقل می‌شود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حسین طائب
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
1
17
خواب دیدی خیر باشه.
کیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
1
17
حسین طائب یا دراکولای خون آشام؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
2
یه کلمه هم از مادر عروس بشنویم
نظرات شما