تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

خبر جدید درباره ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرک

ایسنا نوشت: رییس سازمان استاندارد کشور گفت: با سرعت بخشی به واردات خودرو، امکان تخلیه شمار بیشتری خودرو در بنادر استان فراهم و محوطه‌های بندری نیز خلوت می‌شوند تا بتوانند انواع دیگری از کالا و یا خودرو را در خود جای دهند.

خبر جدید درباره ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرک

رویداد۲۴ مهدی اسلام پناه رییس سازمان استاندارد کشور امروز با همراهی مهدی دوستی استاندار هرمزگان از خودرو‌های وارداتی موجود در بنادر هرمزگان بازدید کرد.

یک محموله از این خودرو‌ها شامل ۴ نوع از انواع خودرو‌های هیوندا از جمله النترا و توسان است که به دلیل برخی آیتم‌های استانداردی هنوز اظهار نشده اند و با دستور رییس سازمان استاندارد، این خودرو‌ها بزودی اظهار و از گمرک ترخیص می‌شوند.

وی در جریان این بازدید از بندر شهید باهنر هرمزگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با سرعت بخشی به واردات خودرو، امکان تخلیه شمار بیشتری خودرو در بنادر استان فراهم و محوطه‌های بندری نیز خلوت می‌شوند تا بتوانند انواع دیگری از کالا و یا خودرو را در خود جای دهند.

اسلام پناه با بیان اینکه یک هزار دستگاه خودروی النترا، امروز ترخیص خواهد شد و به نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور کمک خواهد کرد، عنوان کرد: ترخیص این خودرو‌ها می‌تواند در تنظیم بازار خودرویی کشور، نقش‌آفرینی، کند.

وی ادامه داد: این محموله پیش از این اظهار نشده بود که ما از صاحب کالا درخواست کردیم این کار را انجام دهند و کارشناسان استاندارد نیز در محل حاضر هستند تا تطابق‌های لازم را برای ترخیص انجام دهند.

اسلام پناه خاطرنشان کرد: هر جا که احساس شود مانعی برای واردات وجود دارد در جهت رفع رجوع و تسهیل امور حضور پیدا خواهیم کرد و شرایط را به نحوی رقم خواهیم زد که گشایش ویژه‌ای ایجاد شود.

نماینده شرکت کرمان موتور که بیش از ۹۰۰ دستگاه خودروی هیوندای این شرکت در بندر شهید باهنر تخلیه شده نیز از دستور رییس سازمان استاندارد کشور برای رفع مشکل واردات این خودرو‌ها خبر داد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: واردات خودرو
نظرات شما