تاریخ انتشار: ۱۹:۰۱ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲

فیلم هیجان‌انگیز شکست پلنگ از گله بابون

در این مطلب ویدئویی از حیات وحش را ببینید که در آن یک پلنگ فوراً از تصمیم خود در حمله به یک بابون پشیمان می‌شود.

فیلم شکار پلنگ

رویداد۲۴ حسین فلاحی: پلنگ‌ها شکارچیان راس قهاری هستند که در قاره‌های آفریقا و آسیا یافت می‌شوند. این گربه‌های بزرگ به عنوان شکارچیانی روشمند و فرصت طلب محسوب می‌شوند که شکار خود را بی‌صدا تعقیب می‌کنند. این بدان معناست که آن‌ها به اصطلاح با مشت‌های خود غلت می‌زنند و از هر فرصتی که در لحظه به آن‌ها داده می‌شود استفاده می‌کنند. بدون شک در این کلیپ نیزهمینطور بود.

پلنگ در این ویدئو با یک گله بزرگ بابون که حدود ۵۰ بابون بودند برخورد کرد! اما چیزی که این پلنگ به عنوان یک فرصت عالی برای بدست آوردن یک غذای آسان می‌دید، به سرعت توسط این گله خنثی شد. این ویدئو در وسط جاده‌ای در پارک ملی کروگر، در شمال شرقی آفریقای جنوبی، یکی از بزرگترین ذخیره‌گاه‌های بازی آفریقا تهیه شده است.

پلنگ‌ها معمولا بابون‌ها را شکار می‌کنند، اما بابون‌ها درصد کمی از رژیم غذایی آن‌ها را تشکیل می‌دهند. پلنگ معمولاً پستاندارانی با جثه متوسط ​​مانند گراز و آهو را شکار می‌کند. علاوه بر این، بابون‌ها یک هدف چالش برانگیز برای پلنگ هستند. بابون‌ها همراه با هوشیاری و اتحاد، پستانداران بسیار تهاجمی هستند. بابون‌ها نخستی‌های قدرتمندی هستند که مجهز به نیش‌های بزرگ و تیز هستند. اندازه نر‌ها تقریباً دو برابر ماده هاست و می‌توانند تا ۱۰۰ پوند وزن داشته باشند.

بابون‌ها در طول روز به ویژه در مواجهه با تهدیدی مانند پلنگ در حالت آماده باش هستند. وقتی آن‌ها درگیر اوباش می‌شوند، دور دشمن خود را محاصره و شروع به فریاد‌های بلند و ترسناک می‌کنند. بابون‌ها در گروه‌هایی با این اندازه بزرگ و قدرت جمعی که تا این حد متحد هستند، می‌توانند به راحتی بر یک پلنگ غلبه کنند و حتی آن را بکشند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: فیلم دیدنی ، حیات وحش
نظرات شما
پیشخوان