تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

سردار رادان: تلخ است، اما دزدی به شغل تبدیل شده است

فرمانده فراجا گفت: واقعیت تلخ این است که به دلایل مختلف افرادی سرقت را پیشه کرده‌اند و برای اینکه از این مرام و مسلک دور شوند در سال جاری تعداد زیادی از این مجرمان با پابند الکترونیکی تحت کنترل هستند و رصد می شوند.

سردار رادان

رویداد۲۴ سردار احمدرضا رادان در حاشیه رزمایش اقتدار نوروزی ۱۴۰۳ که صبح امروز در میدان آزادی تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: همواره در طول نوروز شاهد افزایش حجم سفر‌ها در کشور هستیم و در همین راستا نیز پلیس تمهیدات ویژه‌ای را برای تامین ایمنی ترافیکی مسافران و همچنین تامین امنیت مردم اجرا می‌کند. ماموران ما از مرز تا شهرها، روستاها، خیابان‌ها و جاده‌ها در خدمت مردم هستند.

وی با بیان اینکه در این ایام پایش و رصد مرز افزایش پیدا کرده است، گفت: بیش از ۸۰ هزار نیرو نیز برای تامین امنیت و آرامش مردم در حوزه ترافیکی و انتظامی به کار گرفته شده است. این نیرو‌ها در قالب نیرو‌های گشتی در شهر‌های مسافرفرست و مسافرپذیر و همچنین پلیس راهور و … فعالیت خواهند کرد.

فرمانده فراجا با بیان اینکه در ایام نوروز تعداد زیادی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار به وسیله پابند‌های الکترونیک کنترل می‌شوند، گفت: این روند کنترلی در طول سال هم ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: واقعیت تلخ این است که به دلایل مختلف افرادی سرقت را پیشه کرده‌اند و برای اینکه از این مرام و مسلک دور شوند در سال جاری تعداد زیادی از این مجرمان با پابند الکترونیکی تحت کنترل هستند و رصد می‌شوند.

رادان همچنین با هشدار به سارقان خشن گفت: از سال ۱۴۰۳ به حکم قانون آن دسته از افرادی که مرتکب جرائم خشن اعم از سرقت و … شوند، مانند اراذل و اوباش با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کاهش آمار جانباختگان حوادث رانندگی یکی از اولویت‌های پلیس است، گفت: از مردم می‌خواهیم شتاب در سفر را انتخاب نکنند و در جاده از زیبایی مسیر هم لذت ببرند. یکی از دلایل عمده تصادفات در ایام نوروز همین عجله و شتاب در رانندگی است.


بیشتر بخوانید:  کشته شدن ۵۰۰ نفر در پدیده شوتی/ رادان: می‌خواهیم شوتی‌گری را از بین ببریم


فرمانده فراجا همچنین از مردم خواست که هنگام خروج از منزل برای سفر، وسایل گرانقیمت را در جایی امن قرار دهند و یا به افراد حاضر در منزل بسپارند و حتما وضعیت امنیت و ایمنی منزل را کنترل کنند.

وی با بیان اینکه در شرق و غرب تهران چند هزار گشت اضافه از روزمره در خدمت مردم هستند تا آرامش و امنیت را در بهار قرآن و طبیعت تأمین کنند، خاطرنشان کرد: فرزندان انتظامی در این مرز و بوم با آماده باش کامل در خدمت مردم هستند، باشد که سال خوبی رقم بزنیم.

رادان درباره دوربین البسه پلیس نیز گفت: در صورتی که بودجه در اختیار ما قرار بگیرد زیرساخت فناوری و اطلاعات آمادگی دارد تا دوربین‌های آنلاین و آفلاین در اختیار باشد هرچقدر تجهیزات افزایش پیدا کند سطح تزاحم با مردم کاهش و هوشیاری و آمادگی دیجیتالی پلیس افزایش پیدا خواهد کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور در ارتباط با نقش دانش آموزان در کمک به پلیس نیز گفت:: یکی از همراهان جدی انتظامی دانش‌آموزان هستند و در عرصه جدید ظهور و بروز داشتند؛ به اعتقاد من دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان، پلیس‌های جوان در کنار خانواده هستند که می‌توانند تذکرات پلیسی را به خانواده خود بدهند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۳
0
1
خوش بحال دولت مردمی !
نظرات شما
پیشخوان