تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۱۶ تير ۱۴۰۳

لحظه فرود خودروهای زرهی با چتر از هواپیما

از بمب گرفته تا پرسنل و وسایل نقلیه، به کمک چتر، آن‌ها می‌توانند بدون فرود آمدن، به صورت ایمن از آسمان رها شوند. که در فیلم زیر می‌بینید خودروهای زرهی سنگین چگونه با چتر فرود می‌آیند.

خودروهای زرهی

رویداد۲۴ در طول سال‌ها انداختن محموله‌ها از هواپیما بدون فرود، در عملیات‌های نظامی در سرتاسر جهان بسیار متداول بوده. با استفاده از هواپیما‌های بزرگ ترابری از قبیل سی ۱۷، می‌توان در عرض چند دقیقه مقادیر زیادی لوازم و تجهیزات را برای استفاده نیرو‌های زمینی رها ساخت. هر محموله ابتدا روی پالت قرار می‌گیرد و سپس یک چتر خود باز شو، به آن وصل می‌شود.

از آنجا که در هواپیما‌های باری مدرن، روی کف هواپیما غلتک نصب شده، خدمه فقط باید محموله را روی غلتک‌ها تنظیم و زنجیر‌های متصل به ان را باز کنند، در طول جنگ جهانی دوم، چتر‌های نجات، امکان انتقال نیرو‌های نظامی به نزدیک یا حتی پشت خطوط مقدم دشمنان را فراهم می‌کردند. این بخش از نیرو‌های نظامی که به عنوان یگان چتربازان شناخته می‌شوند نقش بسیار پر رنگی در عملیات هایی، چون غافلگیری دشمن و تصرف پل‌ها و دیگر مناطق استراتژیک ایفا می‌کردند. در ادامه آدمیرال روایتی شنیدنی و دیدنی در این رابطه ارائه می‌کند.

منبع: فرادید
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: فیلم دیدنی
نظرات شما